Młodzież: mecze piątkowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Choć rozgrywki młodzieżowe w wielu rocznikach jeszcze trwają, rozpoczął się także sezon letnich turniejów. Trampkarze z rocznika 2002 spisują się nieźle na Szczecin Cup-już przed ostatnią kolejką zapewnili sobie awans do czołowej szóstki i w sobotę będą kontynuować rywalizację. Gracze Legii 2006 zdobyli z kolei komplet punktów podczas piątkowych meczów turnieju o Puchar Prezesa Legii Warszawa w Bartoszycach (wygrane z rosyjską Olimpią Gwardiejsk i Wisłą Płock). Ciąg dalszy rywalizacji - w sobotę.

Turniej "Szczecin Cup 2016" (rocznik 2002) - dzień 1:

Faza grupowa (eliminacyjna):
Legia 02 2-0 Salos Szczecin 02
1-0 34 min. Michał Sparwasser (as. Mikołaj Rudnicki)
2-0 37 min. Michał Sparwasser (as. Jakub Michor)

Legia 02 1-0 Arka Gdynia 02
1-0 33 min. Aleksander Stawiarz b.a.

Legia 02 0-1 (0-0) Karpaty Lwów 02
0-1 30 min. (po rzucie rożnym)

Gracze Karpat po remisie 1-1 z Arką musieli wygrać, by awansować i od pierwszych minut z desperacją rzucili się do ataku. Legioniści przetrwali nawałę w pierwszych 20 minutach i po przerwie przejęli inicjatywę. Prosty błąd w kryciu przy stałym fragmencie gry spowodował jednak, że to gracze z Ukrainy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Skład Legii na turnieju: Tomasz Woźniak, Adam Katnaji - Jakub Michor, Kamil Rokosz, Jakub Kamiński, Dawid Barnowski, Kacper Gościniarek, Michał Kochanowski, Kamil Szabłowski, Mikołaj rudnicki, Konrad Szałek, Franciszek Majewski, Gabor Grabowski, Michał Sparwasser, Aleksander Stawiarz + 3 graczy testowanych
Trener: Michał Kolanowski, II trener: Hubert Dolewski

Turniej Legia-Bart o Puchar Prezesa Legii Warszawa (rocznik 2006)

W turnieju rozgrywanym w Bartoszycach rozpoczęła rywalizację Legia 2006 ("zieloni"). Stawkę turnieju podzielono na dwie grupy po 8 drużyn. po 4 najlepsze zespoły wyjdą do ćwierćfinałów. Wcześniej jednak wszyscy rozegrają 7 spotkań w formule 1x15 minut. Pierwsze dwa spotkania rozegrano już w piątek. Na początku podopieczni Rafała Wajmana pokonali bardzo mocną motorycznie Olimpię Gwardiejsk, której byli na szczęście w stanie przeciwstawić kilka ładnych kombinacyjnych akcji, które dały ostatecznie zwycięstwo. Potem nasi zawodnicy zmierzyli się z Wisłą Płock - pierwsze 8 minut były koncertem gry młodych legionistów, ale po straconym golu zrobiło się nerwowo, a płocczanie po kilku stałych fragmentach gry próbowali i mogli doprowadzić do wyrównania; tak się jednak nie stało i Legia jest jedyną drużyną w grupie z kompletem punktów. Większość spotkań zostanie jednak rozegrana w sobotę i niedzielę.

Legia 06B 1-0 Olimpia Gwardiejsk
Gol:
1-0 11 min. Klaudiusz Dołowy z rzutu wolnego

Legia 06B 2-1 Wisła Płock 06
1-0 2 min. Stanisław Mańk b.a.
2-0 4 min. Stanisław Mańk (as. Alan Bartosz)
2-1 8 min.

Skład Legii na turnieju: Jakub Jasiński - Aleksander Słoniewski, Olivier Juszkiewicz, Antoni Kiełbowicz, Błażej Kramarczuk - Mateusz Gratkowski, Aleksander Chys, Klaudiusz Dołowy, Teodor Giguere, Stanisław Mańk, Jakub Trzaskowski
Trener: Rafał Wajman