Strzał Kucharczyka na bramkę AEK-u Larnaka - fot. Bodziach / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 0-1 AEK Larnaka

W swoim pierwszym letnim sparingu Lega Warszawa przegrała 0-1 na własnym stadionie z AEK-iem Larnaka. Jedynego gola zdobył w 27. minucie Andre Alves. Mecz nie obfitował w zbyt wiele okazji strzeleckich, ale na usprawiedliwienie dla mistrzów Polski trzeba dodać, że to dopiero poczatek ich przygotowań. Kolejny sparing 23 czerwca o godzinie 17:30 z Dinamem Tbilisi w Neustift.

Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Bodziacha

Przez pierwsze minuty obserwowaliśmy sporo walki w środku pola. Raz prawą stroną szarpnął Jakub Kosecki, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Taudul. Chwilę potem odpowiedzieli Cypryjczycy. Z prawego skrzydła dośrodkował jeden z gości, a główka nadbiegającego Andre Alvesa okazała się minimalnie niecelna. Potem z boiska wiało nudą. Legioniści nie potrafili przedostać się pod pole karne przeciwników, a ci zagrażali od czasu do czasu groźnymi akcjami. W 21. minucie z dobrej strony pokazał się Ivan Trickovski, który po indywidualnym rajdzie strzelił obok celu. AEK prezentował się tego dnia lepiej, co potwierdził w 27. minucie. Wówczas Arkadiusz Malarz dwukrotnie uratował co prawda swój zespół - najpierw sparował próbę z ostrego kąta jednego z Cypryjczyków, a za moment z bliska instynktownie odbił strzał Joana Tomasa. Wobec dobitki Andre Alvesa był jednak bezradny i goście wyszli na prowadzenie. Za moment golkiper Legii znów pokazał swoje umiejętności, kiedy wygrał starcie sam na sam z Tete. W 37. minucie podanie doszło na prawą stronę do Ivana Trickovskiego, ten huknął bez przyjęcia, jednak na szczęście gospodarzy był niedokładny. W samej końcówce było blisko remisu, kiedy Mateusz Taudul zdołał odbić odważną próbę z dystansu Michała Kucharczyka.

W przerwie trener Besnik Hasi zrobił jedną zmianę Kaspera Hamalainena zastąpił Alban Sulejmani. W 55. minucie legioniści przeprowadzili składną akcję, którą niecelnym strzałem z daleka sfinalizował Jakub Kosecki. Za moment z rzutu wolnego huknął Tomasz Brzyski i dobrą interwencją popisał się golkiper Cypryjczyków. Druga odsłona gry to odważniejsze ataki legionistów, które stwarzały coraz większe zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Niestety, na niewiele się to zdało i mistrzowie Polski musieli uznawać wyższość przeciwników.

Legia Warszawa 0-1 (0-1) AEK Larnaka
0-1 Alves 27

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź (32, 19. Bartosz Bereszyński), 4. Igor Lewczuk (65, 14. Adam Hlousek), 25. Jakub Rzeźniczak (65, 26. Sandro Kulenović), 14. Adam Hlousek (32, 17. Tomasz Brzyski) - 18. Michał Kucharczyk, 23. Stojan Vranjes, 16. Rafał Makowski, 16. Michał Masłowski (65, 28. Łukasz Broź), 20. Jakub Kosecki (65, 27. Tin Matić) - 22. Kasper Hamalainen (46, 98. Alban Sulejmani).

AEK: 1. Mateusz Taudul (46, 30. Mikel Saizar) - 77. Kóstas Mintikkis (46, 17. Juanma Ortiz), 5. Daniel Mojsov (67, 16. Thomas Ioannou), 6. David Catala (67, 26. Andreas Kakoullis), 21. Nikos Englezou (46, 33. Ilias Charalabous) - 11. Tete (46, 27. Michalis Moussits), 70. Kostas Charalabidis (67, 21. Nikos Englezou), 7. Jorge Larena (67, 19. Ninos), 10. Joan Tomas, 12. Ivan Trickovski (68, 77. Kostas Mintikkis) - 9. Andre Alves (67, 28. Kostas Anthimou).

sędziował: Jarosław Chmiel.