Michał Pazdan nie dał pograć Cristiano Ronaldo - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Euro 2016: Polska 1-1 (k. 3-5) Portugalia

Reprezentacja Polski pożegnała się w czwartek z mistrzostwami Europy. Gracze Adama Nawałki przegrali po rzutach karnych z Portugalczykami i to nasi rywale zagrają w półfinale Euro. Jedynej jedenastki nie trafił Jakub Błaszczykowski. Pełne spotkanie rozegrali Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk, natomiast Tomasz Jodłowiec wszedł na boisko w 98. minucie.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Polaków. Już w 2. minucie bramkarza Portugalii pokonał Robert Lewandowski. Potem przeciwnicy musieli zaatakować i do większego wysiłku była zmuszona nasza defensywa. Łukasz Fabiański nie został jednak ani razu zmuszony do pokazania swoich umiejętności. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy Portugalczycy wyrównali. Po ładnej dwójkowej akcji zza pola karnego strzelił Sanches i bramkarz biało-czerwonych musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Druga połowa była niezwykle wyrównana. Zarówno jedna jak i druga reprezentacja miała swoje okazję do zdobycia bramki. Po godzinie gry bliscy szczęścia byli podopieczni Adama Nawałki, kiedy uderzenie Arkadiusz Milika instynktownie złapał Rui Patricio. Do końca regulaminowego czasu gry nic się nie zmieniło i Polacy musieli rozegrać drugą w tym turnieju dogrywkę. Ona również nie przyniosła rozstrzygnięcia, a rzuty karne lepiej strzelali Portugalczycy.

Terminarz, wyniki i tabele

Polska 1-1 (1-1, k. 3-5) Portugalia
1-0 Lewandowski 2
1-1 Sanches 33

karne: 0-1 Cristiano Ronaldo, 1-1 Robert Lewandowski, 1-2 Renato Sanches, 2-2 Arkadiusz Milik, 2-3 João Moutinho, 3-3 Kamil Glik, 3-4 Nani, (3-4 Jakub Błaszczykowski - obroniony), 3-5 Quaresma

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński (98, 6. Tomasz Jodłowiec), 7. Arkadiusz Milik, 11. Kamil Grosicki (82, 21. Bartosz Kapustka) - 9. Robert Lewandowski

Portugalia: 1. Rui Patrício - 21. Cédric Soares, 3. Pepe, 4. José Fonte, 19. Eliseu - 16. Renato Sanches, 14. William Carvalho (96, 13. Danilo Pereira), 23. Adrien Silva (74, 8. João Moutinho), 10. João Mário (80, 20. Quaresma) - 17. Nani, 7. Cristiano Ronaldo

żółte kartki: Jędrzejczyk, Glik, Kapustka - Adrien Silva, William Carvalho