Sandro Kulenović i Michaił Aleksandrow wpisali się we wtorek na listę strzelców - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: SC Schwaz 1-5 Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała w sparingu z SC Schwaz 5-1. Austriacki trzecioligowiec nie postawił zbyt wysokich wymagań, ale i tak dyspozycja mistrzów Polski w drugiej połowie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwszych 45 minutach prowadzili bowiem już 4-0 po golach Aleksandrowa (dwóch), Kulenovicia i Niezgody. W drugiej odsłonie do siatki przeciwników trafił już tylko Guilherme. Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Mishki

Michaił Aleksandrow strzela gola - fot. Mishka / Legionisci.com

Niespodziewanie pierwszą groźną akcję przeprowadzili Austriacy. Już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu gry do interwencji został zmuszony Radosław Cierzniak, który wybronił sytuację sam na sam z Nino Schulerem. W 3. minucie spotkania legioniści wyszli na prowadzenie. Wówczas z rzutu wolnego mocno strzelił Tomasz Brzyski, a odbitą przez bramkarza piłkę do siatki skierował Michaił Aleksandrow. Przez kolejne kilkanaście minut przewaga legionistów nie podlegała dyskusji. "Wojskowi" starali się grać podaniami po ziemi, które miały siać dezorganizację w szeregach przeciwników. W 28. minucie pierwszą asystę w nowym zespole zaliczył Thibault Moulin, a pierwszego gola zdobył z kolei Sandro Kulenović. Francuz znakomicie dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym skuteczną główką popisał się młody Chorwat. W 33. minucie letni nabytek Legii miał kolejną okazję, lecz po podaniu od Aleksandrowa uderzył zbyt lekko i pewnie obronił Martin Troppmair. Chwilę potem drugi raz na listę strzelców wpisał się Aleksandrow. Bułgar otrzymał dokładne dogranie od Tomasza Brzyskiego i mocnym strzałem w długi róg nie dał szans austriackiemu golkiperowi. Tego dnia przewaga graczy Besnika Hasiego nie podlegała żadnej dyskusji. Kolejne gole były tylko kwestią czasu. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Jarosław Niezgoda, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z Martinem Troppmairem.

Jarosław Niezgoda strzela gola - fot. Mishka / Legionisci.com

W 52. minucie indywidualnym rajdem popisał się Guilherme. Brazylijczyk zbiegł z piłką ze skrzydła i z jego mocnym strzałem poradził sobie bramkarz SC Schwaz. Za moment po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski zdobycia bramki był Stojan Vranjes, lecz zabrakło mu trochę precyzji. Pierwszą groźną akcję gospodarzy w drugiej połowie przeprowadził Sinan Bicer. Napastnik SC Schwaz mocno strzelił zza pola karnego, ale piłka nieznacznie przeleciała obok słupka. Po godzinie gry fatalna dyspozycja legionistów w drugiej odsłonie przyniosła bramkę dla przeciwników. Wszystko zaczęło się od bezmyślnego faulu Stojana Vranjesa przed polem karnym na jednym z rywali. Co prawda gol nie padł bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz od czasu jego wykonania do pokonania Radosława Cierzniaka minęło zaledwie kilkanaście sekund. Sebastian Huber wykorzystał niezdecydowanie defensywny i z najbliższej odległości nie miał kłopotów z trafieniem do siatki. Potem na boisku nie działo się nic ciekawego. Legioniści nie potrafili rozegrać żadnej składnej akcji, która stworzyłaby zagrożenie pod polem karnym Austriaków. Gospodarze prezentowali się natomiast solidnie w obronie, a w ataku liczyli głównie na grę z kontry. Dopiero w 88. minucie gola dla Legii zdobył Guilherme. Brazylijczyk dostał podanie przed polem karnym i będąc sam przez golkiperem SC Schwaz nie dał mu szans, pokonując go strzałem w dolny róg.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Mishki

SC Schwaz 1-5 (0-4) Legia Warszawa (Schwaz, Austria)
0-1 Aleksandrow 3
0-2 Kulenović 28
0-3 Aleksandrow 35
0-4 Niezgoda 43
1-4 Huber 61
1-5 Guilherme 88

Legia: (I połowa): 33. Radosław Cierzniak - 28. Łukasz Broź, 43. Mateusz Wieteska, 4. Igor Lewczuk, 17. Tomasz Brzyski - 77. Michaił Aleksandrow, 47. Rafał Makowski, 8. Thibault Moulin, 18. Michał Kucharczyk - 20. Jarosław Niezgoda, 26. Sandro Kulenović.

(II połowa): 33. Radosław Cierzniak - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Michał Kopczyński, 14. Adam Hlousek - 6. Guilherme, 40. Konrad Handzlik (77 Sebastian Szymański), 23. Stojan Vranjes, 13. Jakub Kosecki - 44. Sadam Sulley (77 Tomasz Nawotka), 22. Kasper Hamalainen.

Schwaz: (I połowa) 1. Martin Troppmair - 7. Tobias Vogler, 21. Manuel Wildauer, 5. Sandro Essl, 18. Harald Cihak - 3. Nino Schuler, 2. Fabian Ponholzer, 10. Patrick Kapferer, 16. Michael Knoflach, 14. Hamid Aminpur (32, 8. Sinan Bicer) - 9. Stefan Milenkovic.

(II połowa) 21. Lukas Wackerle - 5. Sandro Essl, 13. Stefan Faistenauer, 4. Oliver Pohl, 7. Tobias Vogler - 11. Sebastian Huber, 17. Maximilian Wurm, 18. Harald Cihak, 15. Boris Gveric, 8. Sinan Bicer - 20. Ramo Buljubasic.