Iga Świątek - fot. tenislegia.pl

Tenis: Porażki Świątek i Żuka w juniorskim Wimbledonie

Iga Światek oraz Kacper Żuk przegrali w I rundzie juniorskiej edycji Wimbledonu. 15-letnia legionistka przegrała z dwa lata starszą, rozstawioną z nr9 Amerykanką, Usue Maitane Arconadą 4-6, 6-4, 7-9, w trwającym 2 godziny i 23 minuty pojedynku. W decydującym secie Świątek doprowadziła do stanu 5-5, później 7-7, ale ostatnie piłki wygrała Amerykanka.
Świątek czeka jeszcze w Londynie rywalizacja w deblu, gdzie występować będzie w parze ze Słowenką Kają Juvan.

Porażki w pierwszej rundzie doznał również inny tenisista naszego klubu, Kacper Żuk. Legionista przegrał z 18-letnim Koreańczykiem (rozstawiony z nr10), Chungiem Yunseongiem 6-4, 6-7(2), 1-6. W deblu Żuk powalczy w parze z Piotrem Matuszewskim.