Michał Kucharczyk podczas meczu z Wisłą Płock - fot. Mishka / Legionisci.com

Statystyki meczu z Wisłą Płock

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Pierwsza ligowa wygrana w sezonie 2016/2017 nie przyszła legionistom łatwo. Już w 10. minucie pojedynku z beniaminkiem z Płocka Legia przegrywała 0-2. "Wojskowi" potrafili jednak wrócić do gry i zdobyć pierwszy komplet punktów w Ekstraklasie. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki meczu w Płocku. Zachęcamy do wystawiania ocen piłkarzom Legii.

suma (1. połowa + 2. połowa)

W sobotni wieczór wygrana Legii nie przyszła łatwo. Potwierdzają to m.in. statystyki oddanych strzałów. Legioniści 10 razy uderzali w kierunku bramki strzeżonej przez Seweryna Kiełpina. Piłka 6 razy zmierzała w światło bramki.

Arkadiusz Malarz w niebezpieczeństwie znajdował się 8 razy. Tyle razy piłka leciała w kierunku jego bramki. Licznik celnych uderzeń gospodarzy sobotniego meczu zatrzymał się na 4.

Wśród legionistów najczęściej na listę strzelców usiłował wpisać się Michał Kucharczyk. Piłkarz Legii strzelał 4 razy. Aleksandar Prijović do zdobycia gola potrzebował 2 uderzeń. Bezbłędny był za to Igor Lewczuk, który na gola zamienił swój jedyny strzał.

Po pierwszej połowie można było mieć wrażenie, że gospodarze ostro dążą do wygranej. W ciągu trzech kwadransów koledzy Dominika Furmana mieli na swoim koncie już 11 przewinień. Po przerwie płocczanie zdecydowanie zwolnili i obie strony zakończyły mecz z 22 faulami.

Jakub Rzeźniczak był piłkarzem Legii, który w sobotni wieczór najczęściej przekraczał przepisy. Stoper Legii zakończył mecz z 3 faulami na swoim koncie. O jeden faul mniej zanotował Tomasz Brzyski.

Na celowniku rywala najczęściej znajdował się Jakub Kosecki. Pomocnik Legii w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był 4 razy. Łącznie faulowanych było 7 piłkarzy "wojskowych".

41 odbiorów i 39 strat zanotowali w Płocku piłkarze Legii. Akcje rywali najczęściej przerywał Jakub Rzeźniczak, który zakończył mecz z 9 odbiorami. Za plecami "Rzeźnika" znalazł się Łukasz Broź, który zanotował 6 przechwytów.

W klasyfikacji strat prowadzi Michał Kucharczyk z 7 stratami. Za plecami "Kuchego" znalazł się duet w składzie Aleksandar Prijović i Jakub Kosecki, którzy zanotowali po 6 strat.