Radość Danijela Ljuboja po bramce na 3-2 z Piastem Gliwice w 2012 roku - fot. Mishka / Legionisci.com

Z piekła do nieba... ostatni raz 4 lata temu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu z Wisłą Płock drużyna Legii Warszawa dokonała niecodziennego wyczynu. Ostatni raz odwrócenie losów meczu z dwubramkowej straty udało się niemal 4 lata temu. 28 października 2012 roku przy Łazienkowskiej zespół prowadzony wówczas przez Jana Urbana podejmował Piasta Gliwice.
Po 30 minutach było 2-0 dla gości, a tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Danijel Ljuboja. W drugiej części spotkania legioniści postawili wszystko na jedną kartę i to przyniosło efekt w 81. minucie gdy Artur Jędrzejczyk strzałem z główki doprowadził do remisu, a dwie minuty później Ljuboja przechylił szalę zwycięstwa na korzyć Legii.

W Płocku "Wojskowi" już po 10 minutach przegrywali 2-0, ale szybko się przejęli inicjatywę i w 17. minucie Aleksandar Prijović strzelił kontaktową bramkę. Kilka minut przed przerwą akcję środkiem pola rozpoczął Thibault Moulin, podał do Prijovicia, który znakomicie wypatrzył wbiegającego w pole karne Michała Kucharczyka. "Kuchy" zakręcił obrońcą i bez litości wykorzystał swoją szansę. W przerwie w szatni padło kilka ostrych słów i to zaowocowało trzecim golem, którego po błędzie graczy gospodarzy strzelił Igor Lewczuk.

Od wspomnianego meczu z Piastem do soboty drużyna z Warszawy jeszcze 11 razy stawała "pod ścianą" tzn. przed 45 minutą meczu przegrywała co najmniej dwiema bramkami i ani razu nie potrafiła wygrać, a tylko 3 razy udawało się doprowadzić do remisu 2-2. Poniżej lista tych spotkań i minuty goli:

10.08.2013 - Ekstraklasa - Ruch Chorzów 2-1 Legia Warszawa
25' Kuświk, 30' Surma - 49' Saganowski

27.08.2013 - Liga Mistrzów - Legia Warszawa 2-2 Steaua Bukareszt
27' Radović, 90+4' Rzeźniczak - 7' Stanciu, 9' Piovaccari

27.09.2014 - Ekstraklasa - Legia Warszawa 2-2 Lech Poznań
76' Brzyski, 90+1' Junior - 33' Kamiński, 39' Formella

05.10.2014 - Ekstraklasa - Piast Gliwice 3-1 Legia Warszawa
16', 36', 76' Wilczek - 90' Duda

09.11.2014 - Ekstraklasa - Pogoń Szczecin 2-1 Legia Warszawa
14' Murawski, 38' Frączczak - 72' Rzeźniczak

14.12.2014 - Ekstraklasa - Górnik Łęczna 3-1 Legia Warszawa
9' Cernych, 27' Mraz, 42' Cernych - 84' Duda

26.02.2015 - Liga Europy - Legia Warszawa 0-3 Ajax Amsterdam
11', 43' Milik, 14' Viergever

10.07.2015 - Superpuchar Polski - Lech Poznań 3-1 Legia Warszawa
10' Kędziora, 35' Kamiński, 87' Linetty - 90+5' Żyro

11.09.2015 - Ekstraklasa - Legia Warszawa 2-2 Zagłębie Lubin
70' Trickovski, 74' Nikolić - 18' Piątek, 36' Papadopulos

10.12.2015 - Liga Europy - SSC Napoli 5-2 Legia Warszawa
32', 57' Chalobah, 39' Insigne, 66', 90+1' Mertens - 62' Vranjes, 90+2' Prijović

28.04.2016 - Ekstraklasa - Zagłębie Lubin 2-0 Legia Warszawa
13' Tosik, 44' Piątek