Wrzesień 2006 - radość Stali Sanok po wyeliminowaniu Legii Warszawa - fot. Legionisci.com

Z nieba do piekła... ostatnie takie mecze 5 i 10 lat temu

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Niedawno pisaliśmy o niecodziennym wyczynie piłkarzy Legii, którzy przegrywając 0-2 w Płocku, wygrali 3-2. Po środowej wpadce w Zabrzu musimy opisać kolejny niecodzienny wyczyn, czyli przegraną 2-3, mimo prowadzenia 2-0. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w kwietniu 2011 roku.

Wówczas "Wojskowi" prowadzeni przez Macieja Skorżę, wygrywali z Ruchem Chorzów 2-0, a przegrali 2-3. Pierwszą bramkę w 8. minucie zdobył Maciej Rybus, a w 24. minucie podwyższył Miroslav Radović. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Arkadiusz Piech. Po zmianie stron ponad 17 tysięcy widzów zgromadzonych na stadionie przy Łazienkowskiej obejrzało kolejne dwa trafienia Piecha w 64. i 66. minucie.

Od tamtej pory blisko wypuszczenia z rąk dwubramkowego prowadzenia i porażki legioniści byli jeszcze w marcu 2014 roku w spotkaniu z Wisłą Kraków. Wówczas mimo prowadzenia 2-0 po golach Radovicia i Dudy, mecz zakończył się remisem 2-2, bo po przerwie do bramki Legii trafili Guerrier i Stilić.

Porażka w Sanoku

Ostatni raz drużyna Legii odpadła w 1/16 finału Pucharu Polski dokładnie 10 lat temu. Była to zdecydowanie większa wpadka niż środowa porażka w Zabrzu - totalna kompromitacja. 20 września 2006 roku świeżo upieczony mistrz Polski, dowodzony przez Dariusza Wdowczyka, pojechał do Sanoka, gdzie rywalem była trzecioligowa Stal. Gospodarze prowadzili 1-0 od 37. minuty po bramce Piotra Badowicza. Legioniści wyrównali w 73. minucie po trafieniu Miroslava Radovicia, ale 4 minuty później Ireneusz Gryboś przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy. Od tamtej pory do środy "Wojskowi" ani razu nie odpadli na tak wczesnym etapie rozgrywek.