Dundalk FC 0-2 Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała 2-0 w pierwszym meczu ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów! Mistrzowie Polski ograli Irlandczyków po trafieniach Nemanji Nikolicia i Aleksandara Prijovicia. Pierwsza połowa była w wykonaniu gości bardzo słaba, lecz po zmianie stron wszystko wyglądało już lepiej. Czekamy na rewanż na Łazienkowskiej, jednak takiej szansy nie można już wypuścić!

Pierwsze minuty meczu to spora niedokładność w szeregach obydwu drużyn. Szczególnie widoczna była on u podopiecznych Besnika Hasiego, którzy wydawali się niezwykle stremowani rangą tego starcia Piłkarze Dundalk nie zamierzali długo czekać i chcieli szybko wykorzystać błędy legionistów. W 3. minucie z daleka huknął Patrick McEleney, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką. Niebawem natrudzić się już musiał Arkadiusz Malarz. Bramkarz mistrzów Polski w świetnym stylu wybił futbolówkę zmierzającą do bramki po zaskakującej centrze Daryla Horgana. Z biegiem czasu Irlandczycy zaczęli czuć się coraz pewniej, a przyjezdni mieli kłopoty z konstruowaniem akcji na połowie gospodarzy. W 22. minucie wreszcie okazję miał polski zespół, kiedy z rzutu wolnego prosto w mur trafił Nemanja Nikolić.
Chwilę potem Langil spróbował niesygnalizowanego strzału z ostrego kąta i z najwyższym trudem swoich kolegów uratował Gary Rogers. W 26. minucie Michał Kucharczyk strzelił z dystansu. Uczynił to jednak zdecydowanie zbyt mało dokładnie. Dundalk miał przewagę w środku pola, co mógł wykorzystać kilku minut przed przerwą. Aktywny tego dnia Daryl Horgan wpadł w szesnastkę legionistów, gdzie został w ostatnim momencie uprzedzony przez Igora Lewczuka. Do gwizdka oznaczającego koniec pierwszej połowy nie działo się już zbyt wiele i obydwie jedenastki zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Tuż po przerwie do ataku ruszyli gracze Dundalk. W 49. minucie mocno strzelał jeden z Irlandczyków i pewnie na linii zachował się Arkadiusz Malarz. Sześć minut potem środkiem pola pobiegł Vadis Odjidja-Ofoe, podał do szarżującego Nemanji Nikolicia, ten minął bramkarza i podał do Steevena Langila. Próba pomocnika została zablokowana przez defensora ręką i sędzia słusznie odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił reprezentant Węgier i Legia wyszła na prowadzenie.
Irlandczycy nie zamierzali szybko składać broni. Po godzinie gry jeden z nich przymierzył z rzutu wolnego i pewnie interweniował Arkadiusz Malarz. Chwilę potem odpowiedzieli legioniści. Steeven Langil dorzucił z prawego skrzydła, świetną szansę miał Michał Kucharczyk, który przegrał pojedynek z Garym Rogersem. Od czasu strzelenia gola gra mistrzów Polski wreszcie zaczęła wyglądać lepiej. Wydaję się, że spadł im z serca ogromny kamień, który do tej pory plątał nogi. W 67. minucie z dystansu huknął Tomasz Jodłowiec, ale trafił wprost w bramkarza przeciwników. Podopieczni Besnika Hasiego wreszcie zaczęli częściej utrzymywać się przy piłce, dlatego akcje Irlandczyków miały miejsce z dala od Arkadiusza Malarza. W samej końcówce Dundalk kilkukrotnie zagroził "Wojskowym", lecz dzięki dobrej postawie całego bloku defensywnego udało się dowieźć skromną, ale bardzo ważną zaliczkę. W doliczonym czasie gry Jodłowiec do wybiegającego Prijovicia i... drugi gol dla Legii!

Dundalk FC 0-2 (0-0) Legia Warszawa
0-1 Nikolić 56
0-2 Prijović 90

Dundalk: 1. Gary Rogers - 2. Sean Gannon, 15. Patrick Barrett, 4. Andy Boyle, 14. Dane Massey - 8. John Mountney (64, 10. Ronan Finn), 6. Stephen O'Donnell, 5. Chris Shields (77, 18. Robert Benson), 11. Patrick McEleney, 7. Daryl Horgan - 9. David McMillan (80, 16. Ciaran Kilduff).

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Lukasz Broź, 2. Michał Pazdan, 4. Igor Lewczuk, 14. Adam Hlousek - 8. Vadis Odjidja-Ofoe (76, 15. Michał Kopczyński), 3. Tomasz Jodłowiec, 75. Thibault Moulin - 7. Steeven Langil (88, 77. Michaił Aleksandrow), 11. Nemanja Nikolić (83, 99. Aleksandar Prijović), 18. Michał Kucharczyk.

żółte kartki: O'Donnell - Odjidja-Ofoe, Hlousek.

sędziował: Deniz Aytekin (Niemcy).

widzów: 30 417.