Kazachstan 2-2 Polska

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała 2-2 na wyjeździe z Kazachstanem w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata. Do przerwy Polacy prowadzili po bramkach Bartosza Kapustki oraz Roberta Lewandowskiego. Po zmianie stron do remisu doprowadził Siergiej Khizhnichenko.

Tomasz Jodłowiec i Igor Lewczuk przez cały mecz siedzieli na ławce rezerwowych, natomiast Michał Pazdan nie zagrał z powodu lekkiej kontuzji.

Pierwsze minuty spotkania należały do Polaków. Goście byli częściej w posiadaniu piłki i często udawało im się przedostać pod pole karne przeciwnika. W 9. minucie "biało-czerwoni" wyszli na prowadzenie. Jakub Błaszczykowski dośrodkował z prawej strony boiska, a całą akcję zakończył celnym strzałem Bartosz Kapustka. Potem przewaga Polaków byka coraz bardziej wyraźna. Wreszcie w 31. minucie mogło być 2-0. Bartosz Kapustka doskonale wyszedł do podania że środka pola, dograł do Arkadiusza Milika, a ten w prostej sytuacji trafił w poprzeczkę. Chwilę później Robert Lewandowski podwyższył już prowadzenie swojej drużyny. Kapitan reprezentacji został sfaulowany w polu karnym i za moment pewnie wykonał podyktowaną przez sędziego jedenastkę. W 38. minucie Kazachowie mieli doskonałą okazję, kiedy w sytuacji sam na sam z Łukaszem Fabiańskim minimalnie chybił jeden z nich. W samej końcówce pierwszej połowy znowu zawiódł Milik. Napastnik Napoli stanął oko w oko z golkiperem z Kazachstanu i tym razem trafił w słupek.

Początek drugiej połowy był bardzo słaby w wykonaniu Polaków. Niebawem zostali ukarani przez Siergieja Khizhnichenkę, który wykończył składną akcje całej drużyny. Chwilę potem stadion ponownie niespodziewanie eksplodował z radości. Były napastnik Korony Kielce znów pokonał Łukasza Fabiańskiego, wykorzystując dogranie z prawej strony. Trzeba przyznać, że po zmianie stron gracze Adama Nawałki wyglądali bardzo słabo. W ofensywie nie konstruowali praktycznie żadnych akcji. Ostatecznie do ostatniego gwizdka sędziego nie wydarzyło się zbyt wiele i obydwie drużyny podzieliły się punktami.

Siergiej Chiżniczenko 51, 58 - Bartosz Kapustka 9, Robert Lewandowski 35 (k)

Kazachstan: 12. Stanisław Pokatiłow - 21. Abzał Biejsiebiekow, 6. Jełdos Achmietow (61, 23. Rienat Abdulin), 2. Serhij Małyj, 3. Aleksandr Kislicyn, 18. Dmitrij Szomko - 5. Isłambiek Kuat, 15. Maksat Bajżanow (69, 13. Azat Nurgalijew), 9. Bauyrżan Isłamchan (79, 10. Aschat Tagybiergien), 11. Sierikżan Mużykow - 20. Siergiej Chiżniczenko.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 18. Bartosz Salamon, 13. Maciej Rybus - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 19. Piotr Zieliński, 7. Arkadiusz Milik, 21. Bartosz Kapustka (83, 8. Karol Linetty) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Małyj, Achmietow, Bajżanow, Chiżniczenko, Kuat, Isłamchan - Lewandowski, Zieliński, Piszczek, Glik.

sędziował: Serdar Gözübüyük (Holandia).