Rywale Legii: Wygrane Realu i Sportingu. Borussia przegrywa

Fumen, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Oprócz Legii w sobotę rywalizowali w swoich ligach nasi przeciwnicy w Lidze Mistrzów. Real Madryt bez problemów poradził sobie z Osasuną Pamepluna wygrywając 5-2. Również Sporting Lizbona nie dał większych szans Moreirense. Natomiast do niespodzianki doszło w Lipsku, gdzie porażki doznała Borussia Dortmund.

5-2 78' David García

Real: 13. Kiko Casilla - 23. Danilo, 3. Pepe, 4. Sergio Ramos, 6. Nacho Fernández - 19. Luka Modrić (63' 20. Marco Asensio), 8. Toni Kroos, 16. Mateo Kovačić - 11. Gareth Bale (74' 17. Lucas Vázquez), 21. Álvaro Morata, 7. Cristiano Ronaldo (66' 9. Karim Benzema)

W 73. minucie Roberto Torres (Osasuna) nie wykorzystał rzutu karnego (Kiko Casilla obronił). Ponadto gospodarze grali z przewagą zawodnika od 79. minuty, po tym jak Tano Bonnín ujrzał drugą żółtą kartkę.

Bundesliga: RB Lipsk 1-0 Borussia Dortmund
1-0 89' Naby Keïta

Borussia: 38. Roman Bürki - 26. Łukasz Piszczek, 25. Sokrátis Papastathópoulos, 5. Marc Bartra, 29. Marcel Schmelzer - 10. Mario Götze (71' 13. Raphaël Guerreiro), 27. Gonzalo Castro (71' 7. Ousmane Dembélé), 33. Julian Weigl, 18. Sebastian Rode, 21. André Schürrle - 17. Pierre-Emerick Aubameyang (85' 20. Adrián Ramos)

Liga Sagres: Sporting Lizbona 3-0 Moreirense FC
1-0 27' Gelson Martins
2-0 52' Joel Campbell
3-0 56' Bas Dost

Sporting: 1. Rui Patrício - 2. Ezequiel Schelotto, 13. Sebastián Coates, 35. Rúben Semedo, 11. Bruno César - 77. Gelson Martins (60' 3. Lazar Marković), 14. William Carvalho, 23. Adrien Silva (67' 22. Elias), 99. Alan Ruiz (78' 16. André), 7. Joel Campbell - 28. Bas Dost

Gospodarze grali od 34. minuty z przewagą jednego gracza. Drugą żółtą kartkę ujrzał Ângelo Neto.