Młodzież: mecze środowe i czwartkowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W zaległym meczu CLJ juniorzy Legii wygrali 4-1 na boisku Korony Kielce (gole: Waniek, Czarnowski, Leleno i Walukiewicz) i awansowali na 4. miejsce w tabeli ligi. Gracze z rocznika 2003 pewnie poradzili sobie z outsiderem tabeli - Pegazem Drobin, wygrywając aż 18-0. Dobrze spisali się również trampkarze CWKS z tego samego rocznika, którzy na wyjeździe pokonali 7-1 KS Raszyn. Legia 2005 pokonała na wyjeździe 3-1 LKS Chlebnia i objęła prowadzenie w tabeli rozgrywek I LO młodzików.

CLJ: Korona Kielce 98/9 1-4 (0-3) Legia Warszawa 98/9
0-1 14 min. Aleksander Waniek (po przegraniu rzutu wolnego z Bartłomiejem Urbańskim)
0-2 27 min. Patryk Czarnowski (gł., as. Bartosz Olszewski)
0-3 29 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
1-3 70 min. Piotr Poński
1-4 79 min. Sebastian Walukiewicz (po rzucie rożnym wyk. przez Aleksandra Wańka)

Legia: Majecki - Wojtysiak, Bondarenko, Pietrzyk, Olszewski - Urbański (46’ Walukiewicz), Małachowski Ż (60’ Praszelik), Waniek - Orlik, Czarnowski Ż (80’ Szwed), Leleno (65’ Szałas)
Rezerwa: Bąbel, Aftyka, Ostrowski

Jako że trener Piotr Kobierecki asystuje obecnie Aleksandrowi Vukoviciowi w prowadzeniu pierwszej drużyny Legii, drużynę Legii poprowadził Mateusz Kamuda wraz z Krzysztofem Dębkiem. Drużyna wystąpiła zresztą wzmocniona 3-4 graczami występującymi częściej w drużynie rezerw. Pierwsza odsłona to doskonała postawa naszej drużyny. Wprawdzie pierwsi okazję mieli po uderzeniu z dystansu i doskonałej interwencji Majeckiego gospodarze, ale już w 14. minucie po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego (Urbański puścił piłkę między nogami Adriana Małachowskiego) Aleksander Waniek nie dał szans stojącemu w bramce Korony Damianowi Krążkowi i zdobył prowadzenie dla Legii. Po kwadransie gry i dograniu z lewego skrzydła rosnącą formę potwierdził Patryk Czarnowski, który zachował się w polu karnym jak typowy snajper i nie zmarnował okazji. Ledwie 2 minuty później było 0-3; podobnie jak w meczu z Jagiellonią, doskonałym podaniem prostopadłym popisał się Waniek, a akcję wykończył drugi z wychowanków Legii 98, Mateusz Leleno.

Trzybramkowe prowadzenie do przerwy jak i dobra gra musiały cieszyć biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie Legia schodziła z boiska w Kielcach pokonana przez twardo i zdecydowanie grających gospodarzy. Druga połowa nie była już tak płynna, choć wciąż nieco więcej z gry mieli nasi gracze. W 70. minucie gospodarze "na raty" zdobyli bramkę na 1-3, ale po kilku minutach ich zapędy zostały ostudzone, gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Wańka, w zamieszaniu podbramkowym Krążek wypuścił piłkę z rak (reklamując potem faul), a zagubioną futbolówką "zaopiekował się" Sebastian Walukiewicz, ustalając wynik spotkania. Dla 16-latka wywodzącego się z drużyny juniorów młodszych był to debiutancki gol w Centralnej Lidze Juniorów.

18-0 61 min. Michał Budziszewski

Legia: Kowynia - Wiater, Wysocki, Derlatka, Błachewicz - Slendak, Troć, Pierzak - Skwierczyński, Budziszewski, Niesłuchowski oraz: Papazjan, Marczuk, Ziarko, Szewczyk (zmiany hokejowe)
Trener: Sebastian Różycki, II trener: Hubert Dolewski

KS Raszyn 03 1-7 CWKS Legia 03/4
0-1 Jan Sienicki (as. Jakub Skwirtniański)
0-2 Maks Dobosz (as. Jan Sienicki)
0-3 Jan Sienicki (as. Maks Dobosz)
1-3
1-4 Kacper Kubiszer (po rozegraniu rzutu rożnego z Jakubem Skwirtniańskim)
1-5 Kacper Romanowski (dobitka)
1-6 Filip Wolski b.a.
1-7 Mikołaj J. Wiśniewski (dobitka własnego strzału)

CWKS Legia: Kucharski - Grabiec [04]. M. Sidor, Grygorczuk, Kubiszer - Skwirtniański, A. Sidor [04], Kołodziejski, Dobosz, Długołęcki - Sienicki oraz: Gozdalik, Romanowski, Trawiński, Wolski, Michna, M.J. Wiśniewski

Piłkarze CWKS Legii pewnie poradzili poradzili sobie z piątym w tabeli KS Raszyn. Gospodarze mieli pewne problemy składowe i nie dysponując zbyt szeroką ławką, stopniowo tracili siły i dystans bramkowy. Warto przy tym dodać, że jednym z głównych problemów "Wojskowych" w tym meczu była... skuteczność (kilka strzałów z bliska fatalnie przestrzelono), co mówi wiele o przebiegu spotkania, zwłaszcza w drugiej odsłonie.

Dzięki wygranej (oraz wczorajszemu remisowi dwóch głównych rywali do awansu do I ligi Mazowieckiej, Unii Warszawa i Znicza Pruszków) CWKS przesunął się na czoło tabeli I ligi okręgu warszawskiego. Dotychczasowy lider, Znicz, ma jednak 1 spotkanie zaległe. Nie da się ukryć, że do ewentualnego awansu potrzebne byłyby praktycznie... zwycięstwa we wszystkich pozostałych meczach, a część z zawodników występuje również w starszym roczniku i pogodzenie występów nie będzie łatwe.

AP LKS Chlebnia 05 1-3 Legia 05
0-1 2 min. Martin Samsi (as. Milan Bazler)
1-1 24 min. Kamil Kwiecień (rzut wolny)
1-2 25 min. Szymon Gaj (głową, po rzucie rożnym, as. Filip Zwoliński)
1-3 58 min. Milan Bazler (dobitka własnego strzału)

Legia:
1 Kacper Sitnik - 9 Milan Bazler, 5 Szymon Gaj, 6 Piotr Kuc, 4 Oskar Lachowicz, 11 Martin Samsi, 3 Michał Wojciechowski, 2 Sebastian Wysocki, 7 Filip Zwoliński
Oraz: Rafał Boczoń [06], Grzegorz Burakowski, Wojciech Grochulski, Karol Haber (kont.), Kacper Michalski, Paweł Stanek(br) [06], Jakub Szewczak
Trener: Jakub Zapaśnik, ll trener: Przemysław Chojnowski

Przebicie się przez szyki defensywne drużyny z Chlebni nastręczało niemałego problemu, o czym przekonała się niedawno drużyna Ursusa. Legioniści zdołali na szczęście szybko zdobyć prowadzenie. Niestety, niedługo potem gospodarze wyrównali, gdy uderzenie z połowy (niezbyt długiego, choć stosunkowo szerokiego) boiska z rzutu wolnego niespodziewanie znalazło drogę do bramki. Na szczęście tuż przed przerwą podopieczni Jakuba Zapaśnika wyrównali po stałym fragmencie gry. Po przerwie piłkarze Legii kontrolowali grę (choć dwukrotnie na drodze ich strzałów znalazł się słupek), a obrona pozostała czujna podczas wybić z 5-ki przez graczy LKS, na które czyhali gracze ofensywni z Chlebni. Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił, przy wydatnej pomocy słupka, Milan Bazler.