Guilherme - fot. Woytek / Legionisci.com

100. mecz Guilherme w Legii

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Guilherme rozegrał swój setny mecz w barwach Legii. Pomocnik uczcił jubileusz w najlepszy możliwy sposób - zdobywając dwie bramki dla stołecznego klubu. Tuż po zmianie stron wykorzystał błąd bramkarza i uderzeniem głową otworzył wynik spotkania. 10 minut później zamienił na bramkę świetne podanie Vadisa Odjidja-Ofoe i podwyższył wynik na 2-0. W 76. minucie został zmieniony przez Walerija Kazaiszwiliego.

Brazylijczyk trafił na Łazienkowską zimą 2014 roku i od razu pokazał swe nieprzeciętne umiejętności. Z pewnością licznik występów skrzydłowego Legii byłby bardziej okazały, gdyby nie kontuzje, które trapiły zawodnika.

"Gui" dwukrotnie sięgał ze stołecznym klubem po mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski.

100 meczów w Legii @guicostamarques6 ! #Legia #LegiaWarszawa #video #support #supporters #zyleta #ave #warsaw #fans

Film zamieszczony przez użytkownika Legionisci.com (@legioniscicom)