Sandro Kulenović - fot. Mishka / Legionisci.com

UYL: Sporting CP 2-2 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugim grupowym meczu Ligi Młodzieżowej rozegranym w portugalskim Alcochete Legia Warszawa zremisowała ze Sportingiem 2-2. Młodzi legioniści pokazali się z bardzo dobrej strony. Gospodarze po okresie przewagi Legii przejęli inicjatywę i w 32. minucie objęli prowadzenie; "Wojskowi" mogli wyrównać pięć minut później - niestety bramkarz Sportingu obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Hołownię po faulu na Miłoszu Szczepańskim. Gol na 1-1 padł jednak minutę później po wykończeniu akcji przez Sandro Kulenovicia.

Końcówka pierwszej połowy również należała do legionistów, którzy nie zdołali niestety wykończyć żadnej z akcji skutecznym strzałem. Niemniej, w przekroju pierwszej odsłony byli zespołem lepszym, byli częściej przy piłce (56%-44%), a okazje Szczepańskiego czy Szymańskiego (poprzeczka po uderzeniu z rzutu wolnego) pokazywały, że warto podjąć walkę z dominującym fizycznie (i brutalnie faulującym) rywalem, gdyż dawało to wymierne rezultaty.

Druga część toczonego w skwarze (33 st. Celsjusza) spotkania toczyła się już w nieco wolniejszym tempie i nie obfitowała już w okazje bramkowe. 20 minut przed końcem gospodarze zaczęli dominować grę m.in. dzięki udanym akcjom rezerwowych, wśród których wyróżniał się doskonały technicznie Leao. Legioniści wydawali się zmęczeni, ale Radosław Majecki w bramce nie narzekał na nadmiar roboty.

W 79. minucie po stałym fragmencie gry, pięknym strzałem popisał się Rochi Moreira, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Miłosz Szczepański, który po zgraniu piłki przez Patryka Czarnowskiego strzałem z półobrotu nie dał szans Luisowi Maximiano.

Pierwszy mecz grupowy z Borussią Dortmund rozegrany w Ząbkach legioniści przegrali 0-2. Z kolei, w drugim rozegranym dziś spotkaniu Borussia uległa 2:5 Realowi Madryt.

Liga Młodzieżowa: Sporting Clube de Portugal 2-2 (1-1) Legia Warszawa
1-0 - 32' Rosendo Marques
1-1 - 38' Sandro Kulenović (dobitka strzału Adama Ryczkowskiego)
2-1 - 79' Rochi Moreira
2-2 - 94' Miłosz Szczepański (as. Patryk Czarnowski)

Strzały (celne): Sporting 15 (6) - Legia 11 (5)
Posiadanie piłki: Sporting 52% - Legia 48%

Legia: Majecki - Nawotka, Małachowski Ż, Żyro, Hołownia - Michalak (82' P. Cichocki), Szymański Ż, Urbański, Ryczkowski (67' Aftyka) - Szczepański - Kulenović (60' Czarnowski)