Koszykówka: Astoria Bydgoszcz 72-85 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W spotkaniu 2. kolejki koszykarskiej I ligi, Legia wygrała w wyjazdowym meczu z Astorią Bydgoszcz 85-72. Wyniki poszczególnych kwart: 16-10, 23-28, 23-21, 10-26. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w przyszłą niedzielę o godzinie 17:00 z Polonią Leszno w hali na Bemowie. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Bilety na ten mecz można kupić tutaj.

Mecz w Bydgoszczy nie rozpoczął się po myśli podopiecznych Piotra Baukna. Przez moment gospodarze wyszli nawet na 10-punktowe prowadzenie, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16-10 dla Astorii. W drugiej części spotkania "Wojskowi" odrobili pięć punktów, choć w pewnym momencie zrobiło się nawet 37-25 dla bydgoszczan, i do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 39-38. W trzeciej odsłonie trwała wyrównana walka i przed decydjącą częścią meczu Astoria prowadziła trzema punktami. W przeciwieństwie do ubiegłotygodniowego meczu na Bemowie, tym razem to legioniści a nie rywale zachowali do końca zimną krew. Dwie minuty przed końcową syreną przewaga Legii wzrosła aż do 14 punktów, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85-72 dla Legii.