Radość Praszelika po strzeleniu bramki - fot. Woytek / Legionisci.com

UYL: Legia Warszawa 2-0 Sporting CP

W meczu 6. kolejki Ligi Młodzieżowej UEFA Legia Warszawa wygrała 2-0 ze Sportingiem CP. Pierwszgo gola dla gospodarzy zdobył Mateusz Praszelik, a drugiego po zmianie stron strzelił Konrad Michalak. Podopieczni Krzysztofa Dębka znajdują się na ostatnim miejscu w grupie z dorobkiem pięciu punktów. Ich bilans bramkowy wyniósł 10-12.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Legia wyszła na prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Tomasz Nawotka płasko dośrodkował z prawej strony boiska, a z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Mateusz Praszelik. Potem inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy momentami nie pozwalali gospodarzom opuścić własnej połowy. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ jednak zmianie. Obrona legionistów zachowywała się pewnie, a bezbłędny na linii bramkowej był Radosław Majecki.

W 54. minucie Legia podwyższyła prowadzenie. Konrad Michalak znakomicie wyszedł do podania z głębi pola i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Pedro Silvę. Chwilę potem stadion Znicza Pruszków mógł cieszyć się po raz kolejny. Adam Ryczkowski, dobijając uderzenie Mateusza Praszelika, nie trafił jednak z bliska do pustej bramki. Za kilkanaście minut Sporting miał dwie doskonałe szanse. Źle wówczas zachował się Bruno Paz, który raz przegrał pojedynek z Radosławem Majeckim, a raz w dobrej sytuacji fatalnie chybił. W końcówce Portugalczycy zaczęli grać bardziej ofensywie, dzięki czemu "Wojskowi" mieli okazje na wyprowadzanie kontr. Po jednej z nich Adam Ryczkowski miał kolejną okazję na gola, ale trafił wprost w golkipera Sportingu.

UYL: Legia Warszawa 2-0 (1-0) Sporting Clube de Portugal
1-0 - 2' Mateusz Praszelik
2-0 - 54' Konrad Michalak

Legia: 1. Radosław Majecki - 7. Tomasz Nawotka, 14. Adrian Małachowski, 5. Mateusz Żyro, 3. Mateusz Hołownia - 17. Konrad Michalak (86, 26. Mateusz Olejarka), 11. Aleksander Waniek, 21. Patryk Czarnowski, 29. Mateusz Praszelik (74, 8. Mateusz Leleno), 6. Adam Ryczkowski - 9. Sandro Kulenović (70, 33. Michał Góral).

Sporting: 1. Pedro Silva - 2. Miguel Lopes (46, 18. Rafael Leao), 3. Joao Ricciulli, 4. Abdu Conte, 5. Pedro Empis - 7. Elves Balde, 6. Daniel Braganca, 8. Miguel Luis, 11. Jovane Cabral (80, 17. Gabriel Silva) - 10. Bruno Paz, 9. Pedro Marques.

żółta kartka: Cabral.

sędziował: Dennis Antamo (Finlandia).