Pod lupą LL! - Nemanja Nikolić

Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mecz z Piastem Gliwice był dla Nemanji Nikolicia ostatnim wyjazdowym spotkaniem w ekstraklasie. Węgierski napastnik zadeklarował, że w zimowej przerwie opuści Legię i przeniesie się do innego zespołu. Lupa LL! Obserwowała, czy popularny "Niko" może być zadowolony ze swojego przedostatniego występu w barwach Legii.

Od początku spotkania w Gliwicach, to gospodarze dominowali na boisku. Nemanja Nikolić był kompletnie bezradny i niewidoczny. Koledzy zagrywali w jego kierunku, ale niestety te próby były niecelne. W 11. minucie spotkania "Niko" została złapany na spalonym, a trzy minuty później stracił futbolówkę w środku pola, co zaowocowało sytuacją dla Piasta - na szczęście Gerard Badia uderzył bardzo niecelnie. W tym spotkaniu 28-letni napastnik pokazał się w ofensywnie dopiero w 20. minucie. Moulin obsłużył Węgra dobrym prostopadłym podaniem, a ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę ponad bramką. Jak jednak brzmi słynne powiedzenie: co się odwlecze, to nie uciecze. Co prawda w 32. minucie Nikolić nie zdobył gola, ale wyszedł na dobrą pozycję i wyłożył piłkę Radoviciowi do pustej bramki. Dwie minuty później snajper Legii mógł zanotować kolejną asystę, ale jego dośrodkowanie w kierunku Vadisa było zbyt lekkie. Końcówka pierwszej połowy była dla Nikolicia znakomita. Węgier znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie, czyli w polu karnym Piasta. Jakub Szmatuła odbił piłkę po strzale Hamalainena, ale Nikolić dopadł do futbolówki i wbił ją do pustej bramki. "Wojskowi" schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Nikolić wybiegł na drugą połowę podbudowany i jeszcze bardziej zmotywowany do lepszej gry. Już w 47. minucie dobrze uwolnił się w polu karnym Piasta i uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, natomiast w 50. minucie zanotował dobrą interwencję w defensywnie, kiedy to zablokował dośrodkowanie gospodarzy. W kolejnych minutach to Piast prowadził grę, a Legia się broniła. Niko był w tym okresie niewidoczny, ale przypomniał o sobie w 79. minucie. To właśnie wtedy "Wojskowi" wykonali perfekcyjny kontratak i Radović wyłożył piłkę do pustej bramki Nikoliciowi, a ten takich sytuacji nie zwykł marnować i podwyższył wynik na 4:0. W 82. minucie napastnik Legii zakończył swój udany występ i został zmieniony przez Konrada Michalaka.

Nemanja Nikolić przyzwyczaił kibiców do swoich goli i kolejne dołożył w Gliwicach. Węgier bardzo dobrze wykonał powierzone zadanie przez trenera - strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Mamy nadzieje, że z kibicami przy Łazienkowskiej "Niko" pożegna się równie dobrze i da im powody do zadowolenia w spotkaniu z Górnikiem.