Plebiscyt eLki 2016

Wyniki Plebiscytu eLki 2016!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

16. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas 11-dniowego głosowania wybraliście między innymi najważniejsze osoby, mecze, oprawę, hasło roku. Niemal w każdej kategorii zwycięzcy wygrywali ze sporą przewagą. Postacią roku wybraliście Jacka Magierę, odkryciem roku został Vadis Odjidja-Ofoe. Najlepszym meczem w wykonaniu "wojskowych" wybraliście mecz z Realem Madryt, a najgorszym spotkanie z Borussią Dortmund. Autorem najpiękniejszej bramki został Vadis Odjidja-Ofoe.

Wydarzenie roku bezapelacyjnie został wybrany awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a najważniejszym wydarzeniem kibicowskim została wybrana feta na murawie stadionu i na Starówce po zdobyciu mistrzostwa Polski.

Z 11 opraw przygotowanych przez Nieznanych Sprawców najwięcej głosów otrzymała prezentacja "Guess who's back?". Najlepsze hasło roku to z kolei te, które zawisło na Żylecie wiosną "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!". Najlepszym wyjazdem kibicowskim uznaliście 3000 kibiców Legii w Madrycie, natomiast piosenką roku została nowość "Nie poddawaj się ukochana ma". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku otrzymał Besnik Hasi. Cytatem roku zostało zdanie wypowiedziane przez Arkadiusza Malarza tuż po meczu w Łęcznej: "Kurwa, obudźmy się w końcu, bo nam wszystko ucieknie! (...) Mam nadzieję, że sobie porozmawiamy w szatni, bo tak dalej być nie może. My gramy w Legii Warszawa! W Legii Warszawa, kurwa! Dziękuję".

Największym rozczarowaniem zostało zwolnienie Stanisława Czerczesowa i zatrudnienie Besnika Hasiego.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 8546 głosów.

4. Najlepszy mecz Legii

5051 - jesień: Legia Warszawa 3-3 Real Madryt (Liga Mistrzów)
2695 - jesień: Legia Warszawa 1-0 Sporting CP (Liga Mistrzów)
568 - jesień: Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk
121 - wiosna: Legia Warszawa 4-0 Piast Gliwice
111 - wiosna: Lech Poznań 0-2 Legia Warszawa

5. Najgorszy mecz Legii

5150 - jesień: Legia Warszawa 0-6 Borussia Dortmund (Liga Mistrzów)
1307 - wiosna: Termalica Nieciecza 3-0 Legia Warszawa
1093 - jesień: Legia Warszawa 1-4 Lech Poznań (Superpuchar Polski)
539 - jesień: Legia Warszawa 1-3 Arka Gdynia
457 - jesień: Górnik Łęczna 1-0 Legia Warszawa

6. Najpiękniejszy gol

5611 - jesień: Vadis Odjidja-Ofoe na 1-2 z Realem (Liga Mistrzów, 40. minuta - indywidualna akcja, minięcie rywali i strzał w samo okienko z 16 metrów)

1057 - jesień: Thibault Moulin na 3-2 z Realem (Liga Mistrzów, 83. minuta - wyłożenie piłki przez Prijovicia na 18. metr i idealne uderzenie Moulina. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki) zobacz gola
739 - jesień: Aleksandar Prijović na 1-0 z Borussią (Liga Mistrzów, 10 minuta - podanie od Odjidji-Ofoe, przyjęcie i natychmiastowy zaskakujący strzał po długim rogu) zobacz gola
424 - wiosna: Łukasz Broź na 2-0 z Zawiszą (Puchar Polski, 50. minuta - potężny strzał z 28 metrów, piłka od poprzeczki wpadła do bramki) zobacz gola
223 - jesień: Vadis Odjidja-Ofoe na 2-0 z Jagiellonią (Ekstraklasa, 62. minuta - podanie Kopczyńskiego na 13. metr i strzał z pierwszej po długim rogu, piłka od słupka ląduje w bramce) zobacz gola
272 - jesień: Miroslav Radović na 2-2 z Realem (Liga Mistrzów, 58. minuta - indywidualna akcja, minięcie kilku rywali i strzał po ziemi po długim rogu) zobacz gola
119 - wiosna: Michał Kucharczyk na 2-0 z Cracovią (Ekstraklasa, 25. minuta - strzał z 25 metrów, piłka po rykoszecie tuż pod poprzeczką wpadła do bramki) zobacz gola
101 - jesień: Miroslav Radović na 2-0 z Cracovią (Ekstraklasa, 92. minuta - minięcie rywala i strzał z 20 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki) zobacz gola

7. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii

4023 - feta na murawie stadionu i na Starówce po zdobyciu mistrzostwa Polski
2531 - finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym
1343 - wyjazd do Madrytu (przemarsz, awantura przy stadionie, doping)
649 - awantura podczas meczu z Borussią Dortmund przy Łazienkowskiej 3

8. Najlepsza oprawa

3334 - sektorówka ultrasa z karteczką, transparent "Guess who's back", race zdjęcie

1128 - odwracana kartoniada 1916 / ULTRAS CWKS, transparent "Ludzie starej daty", czarne świece dymne zdjęcia: 1. 2. 3. video
656 - transparent "W konstytucji nowe prawo, puchar na zawsze dla ciebie, Warszawo", sektorówka Panorama Warszawy, flagi szachownice, race zdjęcie video
631 - podwieszana sektorówka legionisty, transparent "Życie i śmierć dla Legii Warszawa", folie, pirotechnika zdjęcie video
564 - sektorówka Boga i Anioła, transparent "Niech się dzieje wola Nieba", małe flagi, świece dymne, race zdjęcie video
497 - sektorówka legionisty na koniu, transparenty "honorem legionisty" i "zwycięstwo w walce", race zdjęcie video
447 - transparent "Przyjdź królestwo twoje", flagi szachownice, race, konfetti zdjęcie video
430 - sektorówka z ruletką, transparent "Historia kołem się toczy", stroboskopy zdjęcie
409 - racowisko na dachu stadionu, świece dymne w barwach zdjęcie video
330 - kartoniada Teddy Boys, sektorówka, transparent "Od małolata szukając draki, miejscowym dali się we znaki", race zdjęcie video
120 - transparent "Niech jej światło pomyślności nigdy nie zagaśnie", race zdjęcie video

9. Najlepszy wyjazd kibicowski

5604 - 3000 kibiców w Madrycie (jesień, Liga Mistrzów)
1475 - ponad 300 kibiców w Dortmundzie na zakazie (jesień, Liga Mistrzów)
1316 - 2000 kibiców w Poznaniu (wiosna, Ekstraklasa)
151 - 400 kibiców w Dublinie (jesień, Liga Mistrzów)

10. Piosenka roku

7177 - Nie poddawaj się ukochana ma
1369 - Warszawska Legio, zawsze o zwycięstwo walcz

11. Hasło roku

2297 - KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!

12. Graffiti roku

3405 - Mural: To historia, której nic nie dorówna, Legia Warszawa wielka i dumna zdjęcie

13. Najlepsza nowa flaga

3062 - To historia, której nic nie dorówna, Legia Warszawa wielka i dumna (+ twarze legend) zdjęcie
1926 - Champions Legia zdjęcie
1719 - Legion MCMXVI zdjęcie
1219 - Legia Warszawa z królem Zygmuntem zdjęcie
619 - PamiętaMY zdjęcie

14. Pozytywne zaskoczenie roku

4512 - awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i 3. miejsce dające awans 1/16 finału Ligi Europy
2875 - wyniki i postawa drużyny po zatrudnieniu Jacka Magiery
873 - powrót i forma Miroslava Radovicia
286 - udane transfery (Jędrzejczyk, Moulin, Odjidja-Ofoe)