Sparing: Legia Warszawa 1-2 Arminia Bielefeld

Legia Warszawa przegrała pierwszy sparing w 2017 roku. We wtorek piłkarze mistrza Polski ulegli 1-2 na boisku w Benidormie Arminii Bielefeld. Wynik został ustalony już w pierwszej połowy, kiedy na listę strzelców wpisali się Christoph Hemlein oraz Christopher Nothe. Gol dla "Wojskowych" padł po niefortunnym zagraniu Stephana Salgera.

Fotoreportaż ze sparingu - 55 zdjęć Woytka

Początek meczu należał do Arminii. Niemieccy piłkarze potrafili częściej przebywać z piłką na połowie przeciwnika i widać było, że są na innym etapie przygotowań niż ich rywale. W 8. minucie gry powinni objąć prowadzenie, lecz Arkadiusz Malarz zwycięsko wyszedł ze starcia sam na sam z jednym z napastników. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego polski bramkarz po raz pierwszy złapał piłkę, lecz nie uniknął przy tym drobnych problemów. W 36. minucie Legia wyszła na prowadzenie. Adam Hlousek dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a w polu karnym źle zachował się jeden z Niemców, kierując ją do własnej siatki. Radość podopiecznych Jacka Magiery nie trwała jednak długo. Za moment fatalny błąd popełnił Mateusz Wieteska, który przewrócił się przed własną szesnastką, a wszystko wykorzystali piłkarze Arminii. Po podaniu od kolegi z zespołu w znakomitej sytuacji znalazł się Christopher Nothe. Niemiec nie miał kłopotów ze zmuszeniem Arkadiusza Malarza do kapitulacji. Jeszcze przed przerwą Legia po raz drugi dała się zaskoczyć. Christoph Hemlein sfinalizował szybką kontrę swojej drużyny i dał jej prowadzenie.

W drugiej połowie nie działo się niemal nic wartego uwagi. Legioniści wystąpili w eksperymentalnym składzie i widać było, że brakuje im zgrania. Ich akcje były szarpane i ani razu poważnie nie zagrozili bramkarzowi Arminii. W 66. minucie mocnym uderzeniem popisał się Tomasz Hołota, ale dobrze interweniował Radosław Cierzniak. Chwilę potem bramkarz Legii ponownie dobrze zachował się na linii pewnie łapiąc lekki strzał przeciwnika.

Sparing: Legia Warszawa 1-2 (1-2) Arminia Bielefeld
1-0 Salger 36 (s)
1-1 Nothe 38
1-2 Hemlein 44

Legia: (I połowa): 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 52. Mateusz Wieteska, 2. Michał Pazdan - 14. Adam Hlousek - 18. Michał Kucharczyk, 15. Michał Kopczyński, 53. Sebastian Szymański, 22. Kasper Hamalainen, 32. Miroslav Radović - Waleri Kazaiszwili.

(II połowa): 33. Radosław Cierzniak - 28. Łukasz Broź, 4. Jakub Czerwiński, 5. Maciej Dąbrowski, 39. Mateusz Hołownia - 77. Michaił Aleksandrow, 3. Tomasz Jodłowiec, 40. Bartłomiej Urbański, 21. Dominik Nagy - 26. Sandro Kulenović, 27. Daniel Chima chukwu.

Arminia: 1. Wolfgang Hesl (63, 34. Daniel Davari) - 7. Michael Görlitz, 13. Julian Börner (63, 4. Malcolm Cacutalua), 11. Stephan Salger (63, 14. Manuel Hornig), 27. Sebastian Schuppan (63, 28. Florian Hartherz) - 17. Christoph Hemlein (63, 29. Leandro Putaro), 20. Manuel Junglas (63, 42. Henri Weigelt), 10. Tomasz Hołota, 18. Christopher Nöthe (63, 32. Keanu Staude) - 16. Sören Brandy (63, 6. Tom Schütz), 21. Andreas Voglsammer (63, 9. Fabian Klos).

Rezerwa: Majecki, Nawotka, Żyro, Małachowski, Michalak