Sparing: Legia Warszawa 0-0 Grasshopper Club Zurych

Legia Warszawa zremisowała swój w drugim sparing na zgrupowaniu w Benidormie. Mistrzowie Polski mierzyli się w piątek ze szwajcarskim Grasshopper Club Zurych. Był to ostatni sprawdzian podopiecznych Jacka Magiery przed krótkim powrotem do Polski. Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Woytka

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Legia grała co prawda w najsilniejszym składzie, ale jej ataki były powstrzymywane przez zawodników rywali. Najlepszą szansę zmarnował Daniel Chima Chukwu, który w 22. minucie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. Nigeryjczyk dostał podanie od Sebastiana Szymańskiego, ale zabrakło mu zimnej krwi. Za moment odpowiedzieli Szwajcarzy. Arkadiusz Malarz w dobrym stylu odbił strzał jednego z nich i rywale zyskali tylko rzut rożny. Pięć minut przed przerwą ponownie zagrozili gracze Grasshopper. Po indywidualnym rajdzie jednego z nich legioniści mieli trochę szczęścia, ponieważ uderzona przez niego piłka nieznacznie minęła lewy słupek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż lepsze szanse stworzyli sobie podopieczni Pierluigiego Tamiego.

Zdecydowanie najgorszą informacją do tej pory była kontuzja Vadisa Odjidja-Ofoe, który musiał zejść z placu gry już w 6. minucie gry. Na drugą połowę mistrzowie Polski wyszli w zmienionym składzie. W 55. minucie Tomasz Nawotka kopnął piłkę po podaniu od Kaspra Hamalainena, lecz był bardzo niedokładny. Potem częściej atakowali Szwajcarzy. Ich próby z dystansu były jednak dobrze blokowane. Sześć minut przed końcem powinno być 1-0 dla Legii. Dominik Nagy wpadł w pole karne, ale z jego strzałem na raty poradził sobie Mateo Matić.

Sparing: Legia Warszawa 0-0 (0-0) Grasshopper Club Zurych

Legia: (I połowa) 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 32. Miroslav Radović, 15. Michał Kopczyński, 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Vadis Odjidja-Ofoe (6, 53. Sebastian Szymański), 9. Waleri Kazaiszwili - 27. Daniel Chima Chukwu. (II połowa) 30. Radosław Majecki - 41. Tomasz Nawotka, 4. Jakub Czerwiński, 44. Mateusz Żyro, 21. Dominik Nagy - 6. Guilherme, 42. Bartłomiej Urbański, 40. Adrian Małachowski, 22. Kasper Hämäläinen, 57. Konrad Michalak - 18. Michał Kucharczyk.

Grasshopper-Club Zurych: 1. Vaso Vasić (61, 27. Mateo Matic) - 14. Numa Lavanchy (61, 29. Arjan Qollaku), 24. Jan Bamert (61, 23. Jean-Pierre Rhyner), 6. Alban Pnishi, 3. Nemanja Antonov (46, 22. Cédric Zesiger) - 21. Caio (61, 19. Haris Tabaković), 11. Mërgim Brahimi (46, 7. Rúnar Sigurjónsson), 4. Kim Källström (61, 30. Nedim Bajrami), 15. Patrick Olsen, 35. Nikola Ǵorǵiev (61, 28. Petar Pušić) - 17. Nicolas Hunziker (46, 20. Ridge Munsy).

żółte kartki: Chima Chukwu - Olsen.