Legia Warszawa - FC Nordsjaelland - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 1-1 FC Nordsjaelland

W ostatnim sparingowym meczu podczas zgrupowania w hiszpańskiej La Mandze Legia Warszawa zremisowała 1-1 z 9. zespołem duńskiej ekstraklasy FC Nordsjaelland. Bramkę dla stołecznego zespołu zdobył w 71. minucie Adam Hlousek. Pełne spotkanie rozegrał Tomas Necid.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Pierwsze minuty należały do przeciwników, ale później dominowali piłkarze z Warszawy. Nie potrafili jednak tej przewagi udokumentować zdobyciem bramki. Legioniści po raz pierwszy zagrali w ataku z nowo pozyskanym Tomasem Necidem. Mieli w pierwszej połowie kilka sytuacji, ale rzadko kiedy kończyły się one strzałami na bramkę. Najczęściej końcowe podania były niedokładne albo we wszystko mieszali się obrońcy. Całkiem nieźle wyglądała już natomiast gra w środku boiska.
Dobrze prezentował się młody Sebastian Szymański, który w 31. minucie oddał chyba najgroźniejszy strzał w pierwszej części spotkania. Bramkarz z trudem poradził sobie z obroną. Kilka minut później Szymański próbował powtórzyć swój wyczyn, ale tym razem uderzył bardzo niecelnie.

W 37. minucie dobrą okazję mieli rywale, ale Arkadiusz Malarz poradził sobie w sytuacji sam na sam. Chwilę później Miroslav Radović sygnalizował zagranie ręką w polu karnym, jednak arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie "jedenastki". W ostatniej minucie Radović wrzucił jeszcze piłkę w pole karne do Necida, jednak ten został uprzedzony przez bramkarza. Chwilę później sędzia zakończył tę część spotkania.

Po przerwie na boisku pojawili się Dominik Nagy i Radosław Majecki, którzy zmienili Miroslava Radovicia i Arkadiusza Malarza. W 50. minucie przed doskonałą okazją stanął Tomas Necid, który dostał świetne podanie od Vadisa Odjidji-Ofoe. Czech znajdował się sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał oddać strzału.

W 53. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli Duńczycy. Mathias Rasmussen uderzył lewą nogą zza pola karnego, a Majecki dał się zaskoczyć. Kilka minut później ten sam zawodnik znów robił zamieszanie przed bramką Legii, ale tym razem skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W 59. minucie w polu karnym przewrócił się Odjidja-Ofoe, ale sędzia ponownie nie dopatrzył się faulu. Za to dostrzegł brzydkie przewinienie Michała Pazdana, za które obrońca Legii został ukarany żółtą kartką. Wkrótce kartonik zobaczył również Adam Hlousek, który nieprzepisowo powstrzymywał Martina Frese.

W 67. minucie niewiele brakowało, by legioniści doprowadzili do wyrównania. A raczej bramkarz duńskiej drużyny zdobył gola samobójczego. Tak niefortunnie przyjmował piłkę, że ta odbiła mu się od nogi i zmierzała do bramki. Peter Vindahl Jensen zdołał ją jednak dogonić. Chwilę później Tomasz Jodłowiec zdobył wprawdzie gola, ale sędzia dopatrzył się faulu za bramkarzu. Co się jednak odwlecze... po bardzo dobrym dośrodkowaniu Szymańskiego niemal z linii końcowej Hlousek wpakował piłkę do siatki i było 1-1.

Później doskonałą indywidualną akcję przeprowadził Szymański, legioniści stworzyli jeszcze kilka sytuacji, ale do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Sparing: Legia Warszawa 1-1 (0-0) FC Nordsjaelland
0-1 - 53' Mathias Rasmussen
1-1 - 71' Adam Hlousek

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz (46, 30. Radosław Majecki) - 28. Łukasz Broź, 55. Artur Jędrzejczyk, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 53. Sebastian Szymański, 3. Tomasz Jodłowiec, 15. Michał Kopczyński (79, 40. Adrian Małachowski), 8. Vadis Odjidja-Ofoe (61, 6. Guilherme), 32. Miroslav Radović (46, 21. Dominik Nagy) - 44. Tomáš Necid

FC Nordsjaelland: 16. Rúnar Alex Rúnarsson (46, 28. Peter Vindahl Jensen) - 34. Martin Frese (77, 18. Emiliano Marcondes), 30. Abdul Mumin, 3. Pascal Gregor (46, 37. Daniel Skov), 32. Viktor Tranberg - 12. Ernest Asante (60, 2. Karlo Bartolec), 36. Victor Nelsson, 14. Mathias Rasmussen, 25. Adnan Mohammed, 29. Benjamin Lund - 35. Jakob Johansson (60, 27. Souheib Dhaflaoui)

żółte kartki: Pazdan, Hlousek, Jodłowiec