Młodzież: mecze weekendowe

Drużyna Legii występująca w CLJ (roczniki 98-2000) w ostatnim meczu zgrupowania w Wodzisławiu zremisowała 2-2 z GKS II Tychy. Słabiej poszło legionistom z roczników 2000 i 2001 w pojedynkach ze Spartą Praga, przegranych 0-4 i 0-3. W niedzielę Legia 2002 uległa Sparcie 1-2, zaś w meczu rocznika 2003 padł remis 0-0. Młodsze roczniki Legii mierzyły się z krakowską Akademią Piłkarską 21. Legia 2008 wygrała aż 17-2, za to więcej emocji było w meczach rocznika 2004 (2-2) i 2005 (4-1).

Legia 2006 i 2007 uczestniczyły na obiektach w Sopocie w drugiej edycji turnieju Big 6.

GKS II Tychy 2-2 (1-1) Legia CLJ 98/9
1-0
1-1 Sebastian Walukiewicz (dob. strzału Mateusza Bondarenki)
2-1 Mikołaj Napora (dob. strzału Grzegorza Aftyki)
2-2

Legia: Łakota [01] (46' Bielikow [01]) - P. Cichocki (46' Wojtysiak), Bondarenko, Pietrzyk, Ostrowski - Walukiewicz [00] (70' Zychowicz), Sobczyk (46' Rymek), Praszelik [00] (60' Napora) - Aftyka, Olejarka (75' Agnyziak),Szwed [00], (46' Góral)
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Mateusz Kamuda

Spotkanie z GKS-em w Jastrzębiu było ostatnim akcentem zgrupowania w Wodzisławiu. Od początku więcej z gry mieli legioniści, ale to tyszanie pierwsi zdobyli gola. Podopieczni Piotra Kobiereckiego szybko rzucili się do odrabiania strat, przedzierali się często skrzydłami i mimo sporej nieskuteczności, jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać stan meczu za sprawą powracającego ze zgrupowania reprezentacji U-17 Sebastiana Walukiewicza. Także po przerwie mecz toczył się raczej pod dyktando legionistów, którzy spędzali przy piłce większość czasu ale nie przekładało się to, mimo stwarzanych okazji bramkowych, na kolejne bramki. W końcu jednak, gdy mocne uderzenie Grzegorza Aftyki bramkarz "wypluł" przed siebie, na 2-1 podwyższył Mikołaj Napora. Wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą, ale po raz kolejny okazało się, że "jedna bramka to żadna przewaga", gdy napastnik tyszan zdołał strzałem pod poprzeczkę zaskoczyć Kamila Bielikowa, ustalając wynik spotkania na 2-2.

Dla legionistów było to ostatnie spotkanie na zgrupowaniu. W najbliższą niedzielę o 11 zmierzą się z IV-ligowym MKS Piaseczno, na obiektach w Piasecznie.

Sparta Praga U-17 4-0 (2-0) Legia 00

Legia: Miszta [01] - Król, Gładysz, Lorenc [01] (65' D. Cichocki), Matuszewski [01] - Karbownik [01], Mydlarz (60' Sinior), Kłos (50' Neuman) - Sitek, Dziuba (55' Kukułowicz), Wełniak (60' Grudziński)
Trener: Robert Picuła, II trener: Tomasz Sokołowski II, as. Radosław Gwiazda

Legioniści rozpoczęli spotkanie z czołową czeską drużyną całkiem nieźle, ale po błędzie w wyprowadzeniu piłki stracili bramkę, a zaraz potem, po nieco problematycznym rzucie karnym - drugą. Niekorzystny wynik jakby podciął nieco skrzydła legionistom, którzy mimo wszystko starali się o odrobienie strat. Otwarta gra sprzyjała kontrakcjom, a dwie z nich skończyły się kolejnymi golami dla Sparty, która odniosła zasłużone zwycięstwo. Oby bagaż (bramek, doświadczeń) wywieziony z Pragi został szybko spożytkowany w rozgrywkach ligowych.

Za tydzień podopieczni Roberta Picuły ponownie pojadą do Czech, gdzie w mini-turnieju zmierzą się z FC Slovacko, AS Trenczyn i serbską Vojvodiną Novi Sad.

Sparta Praga U-16 3-0 (0-0) Legia 01
1-0 50 min. (rzut karny)
2-0 65 min.
3-0 75 min.

Legia: Czajkowski [02] - Gierach (50' M. Cichocki), Goliński, Konik, S. Szulc - Grabowski [02] (65' Muniak), Anusik, Leszczuk - Ciepiela, Rosołek (50' Lisowski), Zjawiński
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Bardzo wartościowy sparing rozegrali juniorzy młodsi w Pradze. Pierwsza połowa (oraz początek drugiej) zupełnie nie zapowiadały końcowego wyniku. Po zaciętej walce legioniści stworzyli sobie kilka niezłych okazji (w tym dwie "setki"), ale nie zdołali ich przekuć na gol. Można było przypuszczać, że ta z drużyn, która pierwsza zdobędzie bramkę - wygra mecz. Po niecałym kwadransie gry w II połowie arbiter odgwizdał rzut karny, który gospodarze pewnie zamienili na gola. od tego momentu inicjatywę zaczęli przejmować Czesi, coraz bardziej dominujący motorycznie (wobec b. wąskiej ławki rezerwowych Legii). To zaowocowało kolejnym golem, który dość wyraźnie wpłynął na more naszej drużyny. w Końcówce meczu padł gol, który przesądził o wyniku spotkania.

Za tydzień legioniści zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Sparta Praga U-15 2-1 (0-0) Legia 02
1-0 50 min. (rzut wolny)
2-0 55 min.
2-1 65 min. Michał Sparwasser (po przechwycie)

Legia: Adam Katnaji (Konrad Czajkowski ng) - Nikodem Niski, Kamil Rokosz, Jerzy Munik, Maks Tkocz (36' Dawid Barnowski) - gr. testowany (53' Jakub Kamiński), Michał Kochanowski, Radosław Cielemęcki [03] (62' Grzegorz Glapka) - Michał Sparwasser, Kacper Gościniarek (62' Sebastian Ignacak) - Aleksander Stawiarz (53' Franek Majewski)

Legioniści ulegli czołowej drużynie czeskiej 1-2 prezentując wszakże lepszą grę niż tydzień temu z Pogonią, a o wynik mogą mieć pretensje głównie do siebie. W pierwszej połowie gracze
Legii zdecydowanie dominowali tworząc liczne okazje bramkowe, z których 5 można wręcz nazwać "stuprocentowymi" - niestety bez efektu bramkowego. Siły włożone w aktywną grę i pressing w I połowie, po kwadransie drugiej odsłony zaczęły się powoli wyczerpywać, a inicjatywę odzyskali gospodarze, którzy udokumentowali swoją przewagę dwoma trafieniami. Legionistów stać było na jeszcze jeden zryw - kilka minut przed końcem wysoki pressing dał efekt w postaci przechwytu, a Michał Sparwasser zdobył gola honorowego.

Sparta Praga U-14 0-0 Legia 03

Legia: Ojrzyński - Derlatka, Wysocki, Szewczyk, Imiołek - Ślendak, Pierzak, Krajewski - Papazjan, Budziszewski, Niesłuchowski. W drugiej połowie grali - Wiater, Włodarczyk, Marczuk, Ziarko.
Trener: Sebastian Różycki, II trener: Hubert Dolewski

Po zaciętym meczu z okazjami z obu stron legioniści zremisowali z rówieśnikami ze Sparty Praga. Przeciwnik to mocna drużyna
prezentująca techniczną piłkę, więc mecz prowadzony był w szybkim tempie i mógł się podobać. Zabrakło jedynie bramek.

Legia 04 2-2 (1-0) AP 21 Kraków 04
1-0 28 min. gr. testowany III
1-1 35 min. gol samobójczy
1-2 39 min. Michał Litwa (rzut wolny)
2-2 45 min. gr. testowany III (as. gr. testowany IV)

Strzały (celne): Legia 8 (4) - AP21 6 (3)

Legia: Mielcarz - Piotrowski [05] (17' gr. testowany IV), Michał Boczoń (49' Włoch), Paradowski (20' Włoch, 31' Piotrowski [05]), Rycaj - gr. testowany I), Arkuszewski, gr. testowany II, gr. testowany III, Walczak [05] - Puciłowski [05] (46' Paradowski)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Mateusz Majewski

Niezwykle wartościowy sparing za młodymi legionistami. Goście już na pierwszy rzut oka imponowali warunkami fizycznymi (a jak się później okazało, również i szybkością), a jak się wkrótce okazało - piłką operowali równie sprawnie. Po okresie zaciętej gry toczonej jednak głównie na połowie Legii, pod koniec pierwszej odsłony, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się testowany pomocnik, który ładnym strzałem zaskoczył golkipera AP 21.

Do drugiej odsłony goście przystąpili mocno zdeterminowani i w początkowych minutach zepchnęli legionistów do obrony. Szybko uzyskali efekt bramkowy, gdy błąd w komunikacji zbyt późne pozbycie się piłki w kierunku bramkarza, pod naciskiem napastnika krakowskiej Akademii spowodowało, że w z pozoru niegroźnej sytuacji padł gol. Goście poszli za ciosem, zdobywając gola "za kołnierz" efektownym, mocnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów. Legioniści opanowali na szczęście nerwy i przystąpili do kontrakcji. Po doskonałym podaniu prostopadłym Arkuszewskiego i zgraniu w lewo, niezwykle efektownym strzałem popisał się po raz drugi testowany gracz z północy Polski. Goście odpowiedzieli groźną kontrą, po której po interwencji wpieranego przez obronę Kuby Mielcarza piłka wyszła na róg. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Legia 05 4-1 (0-0) AP 21 Kraków
1-0 33 min. Filip Zwoliński (as. Martin Samsi)
2-0 35 min. Martin Samsi (as. Filip Zwoliński)
3-0 37 min. Sebastian Wysocki (as. Martin Samsi po akcji Filipa Zwolińskiego)
4-0 57 min. Martin Samsi b.a.
4-1 58 min. Jakub Szczypior

Strzały (celne): Legia 19 (13) - AP21 14 (8)
grano 30+40 minut

Legia: Kikolski [04] - Gaj, Wysocki (13' Bazler), R. Boczoń [06] (11' Michalski) - Samsi (12' Zwoliński), Kuc (13' Haber), Lachowicz (26' Kuc), Wojciechowski (20' Szewczak) - Burakowski
II połowa: Kikolski [04] - Rafał Boczoń [06] (51' Samsi), Burakowski (53' Bazler), Wojciechowski (62' Wysocki), Milan Bazler (42' Haber, 67' Kuc), Kuc (48' Gaj), Sebastian Wysocki (46' Michalski), Zwoliński (47' Lachowicz) - Samsi (44' Szewczak, 65' Zwoliński)
Trener: Jakub Zapaśnik

Bardzo ciekawy sparing rozegrali gracze z rocznika 2005. Goście, wśród których pojawiło się także kilku zawodników z rocznika 2006 (należących zresztą do wyróżniających się postaci na boisku), sprawnie rozgrywali piłkę i tylko dobra postawa obrony sprawiła, że Maciej Kikolski przed przerwą tylko raz musiał się wykazać umiejętnościami. Goście oddali również kilka nieprzyjemnych, acz minimalnie niecelnych strzałów z dystansu. Legioniści byli najbliżsi uzyskania prowadzenia w 23. minucie po strzale powracającego po chorobie Milana Bazlera, który doskonale czuł się w pojedynkach 1 na 1. Niewiele zabrakło także Piotrkowi Kucowi, gdy chwilę później w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza.

Druga odsłona to zmiana ustawienia Legii na bardziej "klasyczne", co przy dużym zdecydowaniu w grze i skuteczności naszych zawodników dało błyskawiczny efekt. Już po 7 minutach po dwójkowych bądź trójkowych akcjach z udziałem Filipa Zwolińskiego i Martina Samsiego (któremu przy trzecim golu zgrał piłkę Sebastian Wysocki) było 3-0. Goście przebudzili się dopiero w 48. minucie, gdy dwukrotnie zagrozili bramce Legii, ale dobrze spisał się Kikolski. Groźnym strzałem odpowiedział Kuba Szewczak, a w 57. minucie krakowianie na tyle niefrasobliwie wyprowadzili piłkę z autu, że niespodziewanie otrzymał ją... Samsi, który niepilnowany nie zmarnował doskonałej sytuacji. W 58. minucie - zasłużoną z przebiegu gry - bramkę honorową zdobył dla AP 21 Jakub Szczypior. W doliczonym czasie gry, poza strzałami z dystansu (Michalski, Gaj) nie działo się już wiele ciekawego, ale cały sparing należy ocenić jako bardzo interesujący.

Legia 08 17-2 (7-0) AP 21 Kraków 08
1-0 3 min. Maciej Bieniak (as. Piotr Bzducha)
2-0 4 min. Maciej Bieniak (dob. strz. Piotra Bzduchy)
3-0 6 min. Piotr Bzducha b.a.
4-0 9 min. Maciej Bieniak (as. Daniel Foks)
5-0 13 min. Piotr Bzducha (as. Daniel Foks)
6-0 15 min. Daniel Foks b.a. (po akcji Filipa Nieckarza)
7-0 24 min. Piotr Bzducha b.a.
8-0 32 min. Daniel Foks b.a.
9-0 32 min. Maciej Bieniak (as. Szymon Rusin)
10-0 35 min. Raul Bazler (as. Daniel Foks)
11-0 43 min. Daniel Foks b.a.
12-0 47 min. Szymon Rusin (as. Maksymilian Dołowy)
13-0 48 min. Maksymilian Dołowy b.a. (po rajdzie przez całe boisko)
13-1 49 min. b.a.
13-2 51 min. b.a.
14-2 52 min. Piotr Dzducha (as Maksymilian Dołowy)
15-2 52 min. Adam Niewiadomski (as. Filip Nieckarz)
16-2 53 min. Raul Bazler (dob. strzału Piotra Bzduchy)
17-2 56 min.l Adam Niewiadomski (dob. strzału Filipa Nieckarza z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 51 (36) - AP21 5 (4)

Legia: Maksymilian Dołowy, Filip Nieckarz, Raul Bazler - Piotr Bzducha, Daniel Foks [LSS], Adrian Oszmański [LSS], Maciej Bieniak, Szymon Rusin, Adam Niewiadomski
Trener: Mateusz Legierski

Kolejny udany występ najmłodszej grupy legionistów, mimo nieobecności kilku graczy (m.in. uczestniczących w zmaganiach "Big 6" U-10 w Sopocie). Podopieczni Mateusza Legierskiego nie bali się pojedynków 1 na 1, dostrzegali zazwyczaj lepiej ustawionych kolegów i nie bali się uderzać - tych strzałów padło przez całe spotkanie ponad 50. Już po pierwszej kwarcie losy spotkania były rozstrzygnięte i to może momentami zanadto rozluźniało naszych zawodników, zwłaszcza w kontekście wracania się do obrony, co goście wykorzystywali skwapliwie w IV kwarcie. Mieli na szczęście ku temu niewiele okazji, stąd tylko 2 zdobyte gole na ich koncie, choć kilku graczy z Krakowa również pokazało się w trakcie meczu z dobrej strony. Umiejętności, wyrównany skład i pewność siebie działały jednak w dniu dzisiejszym zdecydowanie na korzyść Legii.

Turniej Big 6 (roczniki 2006 i 2007) - edycja II:

Organizatorem kolejnej edycji Big 6 była tym razem Lechia Gdańsk. Drużyny U-10 i U-11 Lecha Poznań, Legii, Lechii Gdańsk, Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin mierzyły się tym razem na obiektach Ogniwa Sopot. Podobnie jak w styczniu, rywalizacja stała na wysokim poziomie, a nasi gracze nie sprzedali tanio skóry, prezentując się z solidnej strony. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy klubami, wyniki nie były odnotowywane.

Skład Legii 2006: Paweł Stanek - Jakub Chodkowski, Kacper Włodarek, Piotr Kuśmider, Jakub Żewłakow, Klaudiusz Dołowy, Jakub Trzaskowski, Piotr Żołyński, 2 graczy LSS, 1 gracz testowany
Trener: Maciej Laskowski

Skład Legii 2007 na turnieju: Sebastian Baranowski, Hubert Świętochowski, Mateusz Salamończyk, Patryk Piekutowski, Jakub Nawrocki, Łukasz Żagan, Marcel Kiełbasiński [08], Daniel Wyrozumski [08], 2 graczy testowanych
Trener: Tomasz Bąbel