Piłkarze Termaliki o meczu z Legią

Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Bartłomiej Babiarz: Szanujemy ten remis, ale mogliśmy pokusić się o więcej. Stworzyliśmy dwie, trzy dogodne okazje, jednak zabrakło dokładnego wykończenia. Druga połowa była bardzo ciężka, dlatego ten rezultat jest dla nas bardzo cenny. Mieliśmy swój plan na to spotkanie. Z każda kolejną minutą nasze siły malały, a naszym zadaniem było utrzymanie wyniku. Co prawda próbowaliśmy wyprowadzać kontry, ale najważniejsze że utrzymaliśmy wynik i wykonaliśmy swoją pracę.

Legia nie zaskoczyła nas swoją grą, ponieważ wiedzieliśmy jak z nią zagrać. Podpatrywaliśmy grę Ruchu Chorzów przeciwko Legii, dzięki czemu byliśmy dobrze przygotowani na dzisiejsze spotkanie. Oczywiście ten remis dodał nam skrzydeł. Cały czas walczymy o utrzymanie w grupie mistrzowskiej i realizujemy swój cel. Nie składamy broni i gramy do końca na całego.

Vladislavs Gutkovskis: Prowadziliśmy 1-0, ale czuje niedosyt ponieważ na początku spotkania mogłem zdobyć bramkę. W pierwszej połowie nasza gra wyglądała obiecująco, dlatego szkoda tej straconej bramki po rzucie wolnym. W drugiej połowie Legia przejęła inicjatywę, ale my mieliśmy na nich swój plan. Wiedzieliśmy, że nasi rywale zostawiają dużo przestrzeni w swojej defensywie, dlatego mądrze się broniliśmy i czekaliśmy na wyprowadzanie kontrataków. Oczywiście, chcielibyśmy wrócić na ligowe podium, ale żeby to osiągnąć musimy dobrze prezentować się w każdym meczu. Po rundzie zasadniczej chcemy znajdować się w pierwszej ósemce i ten cel cały czas realizujemy.