Mateusz Praszelik - fot. Woytek / Legionisci.com

U-17: Polska 3-0 Grecja. Bramka Praszelika

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała 3-0 (2-0) w swoim ostatnim meczu rozgrywanego w Portugalii turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy z Grecją. Podopieczni Roberta Wójcika stracili szansę na awans do turnieju głównego. Jedną z bramek zdobył legionista, Mateusz Praszelik. Pełne spotkanie rozegrali Michał Król i Sebastian Walukiewicz.
Praszelik przebywał na boisku do 59. minuty, Mateusz Szwed wszedł na murawę w 54. minucie, a Kacper Wełniak w 71. minucie.

U-17: Polska 3-0 (2-0) Grecja
Michał Skóraś 11, Mateusz Praszelik 36, Maciej Żurawski 64

Polska: 1. Bartosz Mrozek - 4. Szymon Zalewski, 6. Sebastian Walukiewicz, 16. Jakub Kiwior, 3. Marcin Grabowski - 2. Michał Król, 8. Mateusz Praszelik (59, 10. Łukasz Norkowski), 17. Maciej Żurawski, 11. Michał Skóraś, 18. Kacper Tabiś (54, 7. Mateusz Szwed) - 13. Hubert Sobol (71, 9. Kacper Wełniak)

Grecja: 12. Vassílios Tsimópoulos - 18. Pávlos Papadópoulos (75, 19. Fílippos-Pantelís Tserengóf), 3. Geórgios Antzoulás, 15. Ioánnis Michailídis, 11. Apóstolos-Ilías Martínis (41, 6. Aléxandros Gargalatzídis) - 9. Elefthérios Lýratzis, 14. Pávlos Mavroudís, 10. Serafím Maniótis, 8. Chrístos Katsoúkis (41, 17. Paraskevás Doumánis), 5. Antónios Gaitanídis - 7. Dimítrios Emmanouilídis

żółte kartki: Mrozek, Walukiewicz - Emmanouilídis, Michailídis

W 40. minucie Elefthérios Lýratzis nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Mrozek obronił). W 54. minucie Aléxandros Gargalatzídis nie wykorzystał rzutu karnego (Bartosz Mrozek obronił).