Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Poniedziałek, 13 marca 2017 r. godz. 13:20

Relacja z trybun: Czas odrobić ligowe zaległości

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Komplet na trybunach, blisko tysiąc przyjezdnych, oprawa, głośny doping i na koniec radość z wygranej - w niedzielny wieczór przy Łazienkowskiej było wszystko czego możemy oczekiwać. Bilety na mecz skończyły się kilka dni przed rozpoczęciem spotkania, a mimo to, w dniu meczu kolejki po karty kibica i do kas nie należały do najmniejszych. Warto dodać, że w dni meczowe klub uruchomił nowy punkt do wyrabiania KK, który znajduje się na wysokości boisk bocznych, od strony ulicy Łazienkowskiej.

Kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania na murawie podziękowano Ivicy Vrdoljakowi za grę w barwach Legii. Żyleta skandowała "Vrdoljak Ivica, dziękuje cała stolica", jak również imię i nazwisko chorwackiego kapitana naszej drużyny, w trakcie meczu dodatkowo: "Vrdoljak Ivica, kocha Cię cała stolica". Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na kolejne oprawy.



Pierwsza prezentacja w roku 2017 przygotowana została właśnie na spotkanie z Wisłą. Na wyjście piłkarzy na Żylecie zaprezentowana została efektowna malowana sektorówka, przedstawiająca postać kibica znanego z oprawy na meczu z Borussią, który opuściwszy z twarzy chustę w barwach, zabiera się do wyciągania niespodzianek z plecaka "Legia Ultras". Tło dla sektorówki stanowiły niebieskie kartoniki, pod odliczaniu od 10, odpalonych zostało sporo rac i stroboskopów, a elementem choreografii był sporych rozmiarów, elegancko malowany transparent z logo Ekstraklasy "Czas odrobić ligowe zaległości".



Kibice gości do Warszawy przyjechali 15 autokarami oraz furami i stawili się na stadionie krótko przed rozpoczęciem meczu. W sektorze gości wywiesili siedem flag. Wiślacy dopingowali cały mecz, ale jedyne co docierało do Żylety, to bluzgi w momentach zmiany płyty po naszej stronie. Zresztą kilka razy sami nie byliśmy dłużni i "pozdrawialiśmy" wiślaków oraz ich nowych przyjaciół z RTS-u. Żyleta skandowała również hasła odnoszące się do sytuacji z przerwy zimowej - "Cała Polska to widziała, jak Wisełka spier..." oraz "Do lasu spier...iście".



Już w 11. minucie meczu "Rado" wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Co ciekawe uczynił to w chwili, gdy śpiewaliśmy pieśń "Gwizdek sędziego rozpoczyna wielki mecz, Miro Radović i już jeden zero jest...". Po golu zapanowała olbrzymia radość, ale już chwilę później była nerwówka. Właściwie do końca spotkania mogliśmy drżeć o końcowy wynik. Doping z naszej strony stał na dobrym, a momentami bardzo dobrym poziomie. Nieco lepiej mogły wyglądać dialogi pomiędzy Żyletą a resztą stadionu, szczególnie w momentach, gdy pieśń inicjowała trybuna Deyny - cały czas brakuje trochę organizacji. Już w pierwszej połowie z boiska mógł wylecieć Patryk Małecki, który nie od wczoraj darzony jest specjalną "sympatią" przez kibiców z Ł3. Nie mogło więc zabraknąć okrzyków odnoszących się do skrzydłowego Wisły.

Po wygranym meczu podziękowaliśmy piłkarzom za walkę. Straty do lidera zostały zmniejszone do trzech punktów. Tymczasem już za tydzień czeka nas wyjazdowy mecz z Lechią. Do Gdańska udamy się pociągiem specjalnym, a następnie nastąpi przerwa na mecze reprezentacji.

P.S. Na Żylecie zawisł transparent "Harcerz dużo zdrowia". W trakcie meczu Żyleta skandowała imię i nazwisko Janusza Walusia.

Frekwencja: 26 870
Kibiców gości: 905
Flagi gości: 8

Autor: Bodziach



Komentarze: (36)

(L), 13.03.2017 13:33:54 - *.191

Z tym kompletem to bym był ostrożny, bo podawano w trakcie meczu, że jest trochę ponad 26 tysięcy osób na stadionie.

Zie(L)ony, 13.03.2017 13:58:54 - *.play-internet.pl

Albo wczoraj za dużo buchów wziąłem albo doping jakiś taki senny i przymulony...

Kuba, 13.03.2017 13:59:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo fajna zamiana ról między żyletą, a wschodnią w dialogach

do Kuba, 13.03.2017 14:12:22 - *.116.atman.pl

Jakbyś był częsciej na Ł3 zauważyłbyś to już dużo dużo wcześniej kolego ;)

asd, 13.03.2017 14:30:02 - *.ssp.dialog.net.pl

no i git wszystko ładnie pięknie tylko gra i poziom naszej ligi jest słaby .
Druga połowa meczu cytując klasyka .. aż się chce wyjść z kina i wychodzę .....

Kibic L, 13.03.2017 14:35:29 - *.warszawa.vectranet.pl

Prawda jest taka, że w tym sezonie Lech bierze wszystko. Legia jest teraz słaba i zaklinanie rzeczywistości niczego tutaj nie zmieni. Właściciele zarobili jak na nasze warunki dużą kasę i żeby było po Polsku wzięli się za przysłowiowe łby. Śmieszy mnie jak ktoś mówi, że zarobiła Legia. Tak samo jak sklep ma tysiąc złotych zarobku na czysto dziennie, to nie zarobił sklep tylko właściciel. Przecież sklep nie kupi sobie auta mieszkanie czy chociażby gitary. Tak samo z Legią, zarobili właściciele a nie ona. Kwestią jest teraz ile właściciele przeznaczą na drużynę. Czy będzie to 5. 50 czy 80%? Jak widać przeznaczają nie wiele bo nakupowali drewna a pozbyli się dwóch najlepszych armat. Pytanie, taki Real czy Barcelona gdyby pozbyłi się odpowiednio CR&7 Benzemy, Messiego czy Suareza byliby w tym miejscu gzie są? Żadna drużyna na świecie nie byłaby w stanie w tak krótkim czasie wylizać się z takich ran. Legii potrzebni są gracze na tu i teraz a nie na za jakiś czas i tam. I co z tego, że taki Necid grał w LM? Gdyby przywrócić takiego Niezgodę (co już tu pisałem) to byłoby ze wszech miar więcej pożytku niż z takiego Necida. Na tej zasadzie to może za ćwierć wieku kupić Messiego bo on regularnie grywa w LM to zrobi nam majstra i poprowadzi do finału elitarnych rozgrywek.

Czuwaj!, 13.03.2017 14:35:57 - *.dynamic.chello.pl

Ja też życzę wszystkim harcerzom dużo zdrowia!

do asd, 13.03.2017 14:38:55 - *.centertel.pl

to wyp... :-)

waidomix, 13.03.2017 14:39:29 - *.214

pelno wolnych miejsc na trybunach, widac ze sporo realowcow kupilo karnety ale na stadion juz nie przyjda. oprawa tez slaba, bywaly lepsze

awiriusz, 13.03.2017 15:04:54 - *.stimo.net

o co chodzi z tą sytuacją z przerwy zimowej?

do awiriusz, 13.03.2017 15:23:41 - *.play-internet.pl

w zime była słynna juz ustawka LEGIA,ZAGŁEBIE,RADOMIAK&wisła,ruch,widzew,ruch walczył do konca a wisła z widzewem po krzakach spier...

do wiadomix, 13.03.2017 15:33:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

potwierdzam, sam mam karnet a na meczu nie byłem, więc kompletu na pewno nie było

Juri , 13.03.2017 15:37:05 - *.adsl.inetia.pl

Piękna oprawa,ciekawe widowisko,3 punkty.
Marsz po mistrzostwo trwa!

do awiriusz, 13.03.2017 15:41:32 - *.130.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No jak się po lasach ganiali, to chyba nie trudno się domyślić, że chodziło o jakąś huligańską akcję.

OskarO, 13.03.2017 15:51:30 - *.dynamic.mm.pl

kiedy będzie wiadomo o której mecz będzie z Koroną Kielce?

Kobolt, 13.03.2017 16:36:57 - *.edelkey.net

Nie było kompletu, a z dopingiem im bliżej sektorów rodzinnych tym gorzej. tego nie słychać z sektorów 111,110 czy 112, a dalej jest mocno kiepsko. ja rozumiem, że tam sektory "januszowe", ale mimo wszystko mogłoby być lepiej.
Normalnie krzywo na mnie patrzyli, że chciałem stać, a nie siedzieć i ogladac jak w teatrze.

123, 13.03.2017 17:11:19 - *.dynamic.chello.pl

Kibic L to kibic Lecha rozumiem. Stąd ten majster.
To się zdziwisz że zgarniecie wszystko, może puchar.
Ale i to nie wiadomo, lepiej idź już do sklepu po ,,tę gitarę "

Do Kobolt, 13.03.2017 17:11:24 - *.centertel.pl

Chcesz stać to na Żyletę , nie wymagaj od innych sektorów tych samych zasad, ktoś kupił bilet i chce obejrzec mecz na siedząco o ma takie prawo

do do awiriusz, 13.03.2017 17:38:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ty tak na serio ?

Oske, 13.03.2017 17:40:27 - *.dynamic.mm.pl

ogólnie tylko 210 i 211 coś tam próbują dopingować razem z żyletą reszta stadionu po prostu 0 wspierania swojej drużyny

lukaszbielalany89, 13.03.2017 18:13:46 - *.centertel.pl

Mam pytanie z innej beczki... Czemu trybunę za bramką ktoś nazwał "zyleta"?moim zdaniem powinna "zyleta" być tam gdzie była a nie za bramka...

Kibic L, 13.03.2017 18:48:17 - *.warszawa.vectranet.pl

do 123
Nie nie ja nie jestem kibicem Lecha, jestem kibicem Legii i to pewnie od czasów gdy ciebie jeszcze nie było na świecie. Pamiętam jeszcze z boiska min. P A N A L U C J A N A B R Y C H C Z E G O i to co napisałem to robiłem to z wielkim bólem serca. Ale prawda jest taka, że Legia mimo wszystko jest teraz słaba. Jak można grać o najwyższe cele bez nominalnego napastnika? Chciałbym się mylić i jeżeli tak będzie to z własnej nieprzymuszonej woli to odszczekam.

Do Łukasz Bielany, 13.03.2017 18:57:18 - *.dynamic.chello.pl

Żyleta to ludzie

@lukaszbielany89, 13.03.2017 18:59:05 - *.play-internet.pl

Też tęsknię za starą żyletą i jej poprzednim miejscem na stadionie, no ale cóż z nowym stadionem przyszło nowe "usadzanie" kibiców i o dziwo nikomu to nie przeszkadzało że nas "przesadzili" za bramkę.

Do lukaszbielalany89, 13.03.2017 19:02:40 - *.siedlce.vectranet.pl

Bo ŻYLETA to Ludzie, a nie zbiór krzesełek

Radzymin, 13.03.2017 21:02:26 - *.4.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Poprostu potrzebny jest gniazdowy na wschodniej , pd kilka lat tam chodze i nie ma tego sygnału

Wwy, 13.03.2017 21:51:50 - *.48.neoplus.adsl.tpnet.pl

Prawda nie ma tego jebniecia

lukaszbielany89, 13.03.2017 22:12:11 - *.centertel.pl

Nie do końca tak jest... Ludzie tworzyli tamtą zylete tamto miejsce a teraz nowy stadion to i powinna być inna nazwa tej trybuny... Zylety nigdy już nie będzie...

..., 13.03.2017 22:30:15 - *.dynamic.chello.pl

Ivica Kapitanie Dzięki !!!

123, 14.03.2017 00:23:46 - *.dynamic.chello.pl

@Kibic L to całe szczęście że jesteś kibicem Legi , a nie trolem łacha. Ja narazie 34 sezony na Legi ale zamierzam pobić rekord pana Lucjana. Pamiętam bieżnie dokoła boiska i drewniane bramki. A ty jeszcze chodzisz czy w kapciach przed tv?

Do 123, 14.03.2017 07:21:33 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Przez 34 lata mogłeś nauczyć się jak się pisze Legii.

Rozcz, 14.03.2017 11:38:24 - *.205

Doping słaby bo gniazdowy nie porywał.... co sie stało ze Staruchem, dlaczego nie narzucał? Ta zastępstwo to porażka, brak pomysłu na doping... no nie porywał, mimo szczerych chęci

do Rozcz, 14.03.2017 11:56:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

zgadzam sie w pelni..ja osobiscie odczulem totalna zamułe dopingową!!! mimo iz dalem z siebie 100 %. połowa zylety to poprostu zenada. Matki z rocznymi dziecmi no prosze.. jest miejsce na rodzinnej, laski ogladajace paznokcie ?? no szlak mnie trafia. Staruch to staruch potrafi ogarnać i zmobilizować, z całym szacunkiem Szczesny srednio sobie radzi.

Mr. Z, 14.03.2017 18:27:17 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Szczęsny tylko na kosza,Żyleta za wysokie progi.Piotrek na gniazdo!!!

do do lukasz bielany, 14.03.2017 19:50:19 - *.play-internet.pl

właśnie nie z twojej wypowiedzi wynika że nigdy nie byłeś na starej żylecie i zaczynałeś jako gimbus na tej "za bramką"... dalej już nie będę cię uświadamiał bo szkoda czasu i klawiatury....

Ursl, 14.03.2017 22:47:59 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Tak z innej beczki. Ja bym szczerze mówiąc spróbował Bobicza na gnieździe na niektórych meczach (np. Jak starucha nie ma). Gość na sektorach 206/207/208 odwala kawał dobrej roboty i generalnie sprawia wrażenie super gościa, który zaraża na kilometr optymizmem i radością z kibicowania!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.