Play-off: Legia w czwórce najlepszych. Teraz MOS Wola

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę wyłonione zostały cztery najlepsze drużyny w sezonie. Po dwa mecze wygrały zespoły BAS Białystok, Legii Warszawa i MOS Wola Warszawa. Zacięty bój o awans toczyły ekipy z Ostrołęki i Międzyrzeca Podlaskiego. Pierwsze spotkanie Huragan wygrał 3-0, ale w rewanżu lepsza była Energa i o tym kto awansuje dalej decydował złoty set. Z tej wojny zwycięsko wyszli gracze z Ostrołęki.

Rywalem Legii w II rundzie play-off będzie liderujący po fazie zasadniczej MOS Wola Warszawa. Gospodarzem pierwszego meczu, który zaplanowano na 25 marca, będzie Legia. Drugie spotkanie odbędzie się tydzień później. W tej rundzie awans uzyskuje drużyna, która wygra dwa mecze, więc możliwe jest trzecie decydujące starcie.

O miejsca 5-8 w dwumeczach z ewentualnym złotym setem będą walczyły Metro, AZS UWM, Lesan i Huragan.

Wyniki rewanżów 1. rundy play-off

BAS Białystok 3-0 Metro Warszawa (27-25, 25-19, 25-20)
pierwszy mecz 3-0, stan rywalizacji 2-0

AZS UWM Olsztyn 1-3 Legia Warszawa (24-26, 25-19, 21-25, 23-25)
pierwszy mecz 1-3, stan rywalizacji 2-0

MOS Wola Warszawa 3-1 Lesan Halinów (21-25, 25-21, 25-20, 25-20)

Energa Ostrołęka 3-1 Huragan Międzyrzec Podlaski (17-25, 25-20, 25-12, 25-19, złoty set: 15-13)
pierwszy mecz 0-3, stan rywalizacji 1-1. o awansie zadecydował złoty set: 15-13

Jak awansować do I ligi?

I runda play-off - zakończona

II runda play-off - rywalizacja do dwóch wygranych meczów

III runda play-off - turniej półfinałowy, w którym biorą udział 2 drużyny z grupy 2 i 2 drużyny z grupy 1 (21-23.04.2017) - mecze każdy z każdym.

III runda play-off - turniej finałowy, w którym biorą udział po 2 najlepsze drużyny z trzech turniejów półfinałowych. (4-07.05.2017). System gry: 2 grupy po 3 zespoły. Do I ligi awansują 2 zespoły, które wygrają mecze półfinałowe.

Miejsce rozegrania turniejów zostanie wyłonione w drodze konkursu ofert złożonych przez zainteresowanych, wyrażających chęć organizacji turnieju. W przypadku braku ofert, gospodarz zostanie wyłoniony w drodze losowania.