Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Niedziela, 26 marca 2017 r. godz. 22:39

Czarnogóra 1-2 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Czarnogórą w kolejnym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Podopieczni Adama Nawałki prowadzili do przerwy po bramce Roberta Lewandowskiego. Potem do remisu doprowadził Stefan Mugosa, który wykorzystał błąd polskiej obrony. Osiem minut przed końcem trzy punkty Polakom zagwarantował Łukasz Piszczek. Po 90 minut w barwach narodowej reprezentacji rozegrali Artur Jędrzejczyk i Michał Pazdan.

W pierwszej połowie Polacy kontrolowali to, co działo się na boisku, co udokumentowali zdobyciem jednego gola. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy dokładnie z rzutu wolnego przymierzył Robert Lewandowski i golkiper z Czarnogóry musiał wyjmować piłkę z siatki. Wcześniej okazji do wyjścia na prowadzenie nie wykorzystali Kamil Grosicki i Kamil Glik. Ze strzałem tego pierwszego poradził sobie Bozović, a defensor AS Monaco niedokładnie uderzył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Gospodarze nie grali zbyt dobrze w ofensywie, a skupiali się głównie na konstruowaniu groźnych kontr. Łukasz Fabiański nie miał zbyt wiele pracy.

Wszystko zmieniło się jednak w drugiej połowie. Czarnogórcy byli niezwykle zmotywowani, aby doprowadzić do remisu i coraz śmielej atakowali na polską bramkę. W 63. minucie udało im się pokonać bramkarza Swansea. Po wrzutce z prawej strony obrońcom urwał się Stefan Mugosa i głową wpakował piłkę do siatki. Tego straconego gola szkoda tym bardziej, że dosłownie kilka minut wcześniej "biało-czerwoni" zmarnowali dwie stuprocentowe okazje. Najpierw sytuacji do podwyższenia rezultaty nie wykorzystał Robert Lewandowski, a za chwilę Łukasz Piszczek przegrał starcie z Mladenem Bozoviciem. W 82. minucie obrońca Borussii Dortmund zrehabilitował się za zmarnowaną szansę. Piszczek wyszedł do doskonałego podania ze środka pola od Piotra Zielińskiego i dokładnym lobem zdobył bramkę. Do końca pojedynku Czarnogórcy atakowali z całych sił, ale defensywa Polaków była bezbłędna.

Czarnogóra 1-2 (0-1) Polska
0-1 Lewandowski 40
1-1 Mugosa 63
1-2 Piszczek 82

Czarnogóra: 1. Mladen Božović - 23. Adam Marušić (90, 9. Mirko Vučinić), 15. Stefan Savić, 2. Aleksandar Šofranac, 22. Filip Stojković - 16. Damir Kojašević (81, 20. Mirko Ivanić), 19. Aleksandar Šćekić (86, 14. Luka Đorđević), 4. Nikola Vukčević, 10. Stefan Mugoša, 7. Marko Vešović - 11. Fatos Bećiraj.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski, 5. Krzysztof Mączyński (90, 4. Thiago Cionek), 8. Karol Linetty (78, 14. Łukasz Teodorczyk), 19. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (90, 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Savić, Mugoša, Vešović, Šofranac - Glik.

sędziował: Viktor Kassai (Węgry).

Tabela grupy E:

1. Polska 5 13 12-6
2. Czarnogóra 5 7 10-6
3. Dania 5 7 7-5
4. Rumunia 5 6 6-4
5. Armenia 5 6 6-10
6. Kazachstan 5 2 3-13



Komentarze: (23)

Cult⚽️Legia, 26.03.2017 22:42:41 - *.42

Bravoooo!!!!Poland!!!!!!Bravo!!!!!!!!!!!!!

antyk, 26.03.2017 23:08:18 - *.ipv4.supernova.orange.pl

ciężko się ogląda tą reprezentacje,prezentujemy brzydki futbol no ale skuteczny Ps.czemu nie ma wzmianki o Zarzecznym?myślałem że to żart jakiś i Paweł znowu wszystkich ztrollował ale po wejściu na weszło zmieniłem zdanie tak daleko by się chyba nie posunęli

adi, 26.03.2017 23:17:59 - *.centertel.pl

Sławomir Peszko zaliczył kolejny udany występ w kadrze (to oczywiście żart). Pytanie tylko czym sobie na to zasłużył?

Japa , 26.03.2017 23:23:46 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Pazdan elektryka .... Jedza nie lepszy ...

krys008, 26.03.2017 23:30:25 - *.serv-net.pl

Ważne 3 pkt na trudnym terenie. Słaby mecz Linettego, co tam robi Peszko, nie trawię gościa, bardzo przeciętny piłkarz delikatnie mówiąc), do tego irytujący typ. Mamy dobry zespół, ale na kilku pozycjach luki. Nie m zmienników, nie było kogo wprowadzić, poza atakiem i bramką bieda na ławce rezerwowych. Wypadł i robi się problem.
Dziękuję chłopakom za walkę i 3 pkt. Ładna bramka Lewego, świetne podanie Zielińskiego, bardzo dobry mecz Piszczka, ma chłopak serce do gry.

t, 27.03.2017 07:59:37 - *.mac.edu.pl

Jędza zagrał lepiej niż w ostatnich meczach w lidze
Pazdan robił swoje
Ważne 3 punkty

Dormbar, 27.03.2017 08:21:17 - *.internetdsl.tpnet.pl

Chętnie zobaczył bym tych chłopaków bez Lewego. Owszem jest najlepszy ale straszliwie ich ogranicza. Wszystko idzie do niego i jest to bólu przewidywalne i czytelne. Poza tym on oczekuje piłek ale sam ich nie podaje będąc w gorszej sytuacji. Druga bramka pokazała że bez jego udziału gra jest bardziej kombinacyjna.

L, 27.03.2017 08:36:59 - *.0.threembb.co.uk

FAKEN

Do adi, 27.03.2017 08:37:47 - *.play-internet.pl

Grać w piłkę to on nie umie ale fajnie mieć takiego downa w druzynie

@adi, 27.03.2017 09:17:23 - *.191

Jak to czym? Zawsze ma chłodme trzyczwarte w podręcznym :)

antylewa do dormbar, 27.03.2017 09:20:16 - *.acn.waw.pl

Zgadzam się, lewundow$$$ki nie jest potrzebny reprezentacji. Jego potrzebuje head&shoulders, gilette, huawei, t-mobile itd itp

EM, 27.03.2017 09:38:56 - *.2

Do Dornbar , antylewa

Rozumiem , że te wpisy to trolling i jakieś żarty :)

Dormibar, 27.03.2017 12:01:16 - *.internetdsl.tpnet.pl

do EM . Dlaczego tak uważasz ? Lewy zagrał slaby mecz i gdyby nie piękna bramka z wolnego byłby jednym z najgorszych . Irytuje mnie że mierzy się go innymi standardami niż resztę chłopaków . Moim zdaniem jego pozycja w drużynie nie jest na dłuższą metę dobra. Ewidentnie widać że wszyscy mają przykazane grać na niego a to jest dla drużyny złe . Na ogórków z Czarnogóry to starcza ale obawiam się że z kimś lepszym nie damy rady.

do antylewa do dormbar, 27.03.2017 13:55:43 - *.94

Wez rozbieg i przywal lbem w sciane. Jak nie pomoze to powtorz.

Gosc ktory w 10 kolejnych meczach strzela 16 bramek nie jest potrzebny reprze? Czy to jakis zart?

do Dormibar, 27.03.2017 14:46:59 - *.222

Przecież on jest napastnikiem, więc na niego grają. Na kogo według Ciebie powinni grać, na Pazdana czy na Fabiana??

Młoda WoLa, 27.03.2017 14:52:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Działo się coś ciekawego na trybunach?

Marek, 27.03.2017 15:06:25 - *.centertel.pl

17 bramek. Ratując nam tyłek już wiele razy. Ja się już naoglądałem przez wiele lat reprezentacji, na która nie dało się patrzeć i jestem pewny, ze bez Lewego byłoby tak samo. Dla mnie te wpisy to trolling i udowadnianie, ze Ziemia jest płaska...

do Dombar i antylewa, 27.03.2017 15:08:48 - *.centertel.pl

Panowie również polecam rozbieg i o ściane do Kogo macie pretensje do Lewego że gram jednym napastnikiem i nie ma z kim grać. W wczorajszym meczu w większości akcji dostawał długom piłke dobrze sie zastawił i zgasił ale nie miał komu podać bo ani Kuba ani Grosik wczoraj nie za bardzo pokazywali się do gry. Pretensje do Nawałki że gramy jednym napastnikiem a nie do Lewego który robił swoje oprócz 100% którą nie wykorzystał ale najlepszym sie zdarza. Jak dla mnie brak Lewego w kadrze to było bx Mega osłabienie MEGA

krys008, 27.03.2017 15:59:54 - *.82

Sędziował Kassai.
To jest gość, do południa trzeci w Planicy, a wieczorem sędziował mecz i trzeba mu oddać, że spisał się dobrze.

Młody Junaku, 27.03.2017 17:16:10 - *.euro-net.pl

do krys008: w końcu ze Słowenii do Czarnogóry nie tak daleko

m4pierwszy, 28.03.2017 10:07:27 - *.242.atman.pl

@Dormbar - ciekawy komemntarz. dobrze mówisz że bez lewego grają ładniej ale z drugiej strony to on ładuje prawie wszystkie bramy. Też chętnie bym zobaczył tą drużyne bez Lewego w kilku meczach.

antylewa, 28.03.2017 11:24:16 - *.acn.waw.pl

Tylko ciekawe o kim będą pier....lić przez cały mecz, lewy to lewy sramto. Ktoś strzeli bramkę i będzie komentarz że strzelił na pewno dlatego że lewa siedzi na trybunach i go ogląda. Żenua....

do Dormbar / Dormibar, 28.03.2017 16:21:40 - *.dynamic.chello.pl

weźcie chłopaki wyluzyjcie, jeszcze Lewy przeczyta waszą bezlitosną krytykę i zrezygnuje z repry LOL

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.