Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa legionistów w Gdańsku - fot. Mishka / Legionisci.com
Oprawa legionistów w Gdańsku - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 20 marca 2017 r. godz. 17:23

Relacja z trybun: Czołówka sceny ultras (VIDEO)

Bodziach, źródło: Legionisci.com

O tym, że Legia na scenie ultras od lat jest w ścisłej światowej czołówce, chyba nikt nie ma wątpliwości. Legioniści jednak nie zamierzają osiadać na laurach, tylko raz za razem udowadniają, że wiodą prym w kibicowskim rzemiośle. 15 lat po pierwszej odwracanej kartoniadzie, jaka miała miejsce przy okazji meczu na starym stadionie Wisły, ultrasi z Łazienkowskiej zaprezentowali... pięciostronną kartoniadę w Gdańsku!

Warto przypomnieć, że rok po meczu w Krakowie, w maju 2003 roku na starej Żylecie, Cyberf@ni zaprezentowali odwracaną kartoniadę (3 sektory) na meczu z Lechem - "ULTRAS"/Żyletka + lizbońskie oczy. Dziesięć lat później, w kwietniu 2013 roku Nieznani Sprawcy poszli krok dalej i na wyjeździe w Krakowie, pokazali trzystronną kartoniadę z herbem Legii oraz zbliżeniami na sam herb i eLkę. Minęły cztery lata i znowu legioniści poszli krok dalej (w między czasie wiślacy na meczu z Legią pokazali 4-stronną kartoniadę), prezentując kartoniadę 5-stronną, kolejny raz w wersji wyjazdowej.

Bilety na wyjazdowy mecz z Lechią sprzedawały się bardzo dobrze i ostatecznie udało się rozprowadzić komplet przyznanych nam wejściówek - 1750. Około godziny 11 z dworca Warszawa Gdańska do Trójmiasta ruszyły dwa pociągi. Na miejscu stawiliśmy się ze sporym zapasem czasowym. Z dworca, znajdującego się nieopodal nowego stadionu Lechii, przeszliśmy kilometr z buta. NS-i od razu przystąpili do rozkładania przygotowanej oprawy, a w między czasie dojechał na miejsce drugi specjal. Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy bez problemów zajęli miejsca w sektorze gości.
Oczekując na rozpoczęcie spotkania, mieliśmy okazję śledzić wynik Lecha, który z okazji 11. urodzin kuchennego klubu pokusił się o doskonały wynik, jakim był bezbramkowy wynik z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna. Zastanawialiśmy się, czy nasi gracze wykorzystają potknięcia czołówki.

Frekwencja po stronie gospodarzy była wyjątkowo wysoka, ale przy okazji meczów z Legią, to już chyba nikogo nie dziwi. Kolejny raz na Lechii poprawiony został rekord frekwencji na meczu z Legią - to chyba o czymś świadczy. W przerwie. spiker każdą z cyfr frekwencyjnych wyświetlanych na telebimie mocno przeżywał, a wtórowała mu publiczność. "Czy ta cyfra to pięć?" - krzyczał do mikforonu jak najęty. "Nieeee" - odpowiadała mu widownia. I tak, po kilku minutach podano oficjalną liczbę widzów, która o około tysiąc przebiła dotychczas najwyższą podczas meczu lechistów.



W naszym sektorze zawisło dziewięć flag, w tym płótna Olimpii Elbląg (1945), "Legijna Orneta" i FC Ciechanów. Przed rozpoczęciem spotkania miały miejsce pierwsze wymiany uprzejmości. W naszych szeregach były także przygotowania do zaprezentowania przygotowanej oprawy. Na wyjście piłkarzy na ogrodzeniu rozciągnięty został malowany transparent "Czołówka sceny ultras", zaś ponad nim pokazana została kartoniada z cyfrą 5. Nie minęło kilkanaście sekund, kartony zostały zmienione tworząc "4", po kolejnych kilkunastu na "3", a kartonowe odliczanie trwało do jednego. Następnie kartony zaczęły fruwać nad głowami, a na naszym sektorze zapłonęło 50 rac. Czołówka sceny ultras - nic dodać, nic ująć.



Nasz doping w asyście bębna i werbla był momentami bardzo dobry, ale też zdarzały się chwile zamuły. Zdecydowanie najlepiej było na początku drugiej części grypo stracie bramki. "Nie poddawaj się, ukochana ma..." - niosło się po całym stadionie z mega mocą przez dobrych kilkanaście minut. Nie mogło zabraknąć również wzajemnych uprzejmości z gdańszczanami. I tak między innymi, kiedy lechiści rozpoczynali w młynie swoje "Lalala", które pozostałe trybuny miały kończyć okrzykiem "Lechia", z naszego sektora leciało głośne "K...wa".

Jako, że na sektorze mieliśmy blisko 10 tysięcy kartoników, część z nich została przerobiona na konfetti, zaś spora część na samoloty, które wobec turbulencji lądowały w polu karnym bramkarza Lechii. Wejście na boisko Kucharczyka bardzo szybko dało nam wyrównującą bramkę, co jak można się było spodziewać, mocno podbiło poziom decybeli w naszym sektorze. Kiedy "Kuchy" strzelił w końcówce po raz drugi, nastąpił istny szał. Chwilę później większość naszego sektora, mimo niezbyt wysokiej temperatury, pozbyła się koszulek i już do końca dopingowaliśmy na maksymalnych obrotach.

Po zakończonym meczu podziękowaliśmy piłkarzom za trzy punkty, a ci rzucili w trybuny swoje koszulki. Oklaskami nagrodziliśmy Dusana Kuciaka, który spędził kilka dobrych lat w barwach naszego klubu. Stadion dość szybko opustoszał, a nas czekało ponad godzinne oczekiwanie na sektorze na otwarcie bram. Ten czas urozmaicony został przez wspólne śpiewy zainicjowane przez legionistów, którzy mecz oglądali z loży biznesowej na gdańskim stadionie. Przez kilka minut po pustym już stadionie niosło się głośne "Ceeeee".



Niespełna dwie godziny po meczu mogliśmy zasiąść w naszych pociągach, gdzie oczywiście atmosfera była wyśmienita i aż do stacji końcowej zabawa trwała w najlepsze. Około 1:30 zameldowaliśmy się w stoLicy, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Przed nami tydzień przerwy w rozgrywkach ligowych, który nasi piłkarze wykorzystają na rozegranie meczu przyjaźni z Zagłębiem w Sosnowcu. Tych, którzy nie wybierają się na Ludowy, zachęcamy do wspierania naszych sekcji - koszykarze w sobotę o 15:00 zagrają na Bemowie z Nysą Kłodzko, siatkarze o 17:00 podejmować będą MOS Wola w drugiej rundzie play-off. Najbliższy mecz przy Łazienkowskiej w sobotę, 1 kwietnia z Pogonią Szczecin.

Frekwencja: 37 220
Kibiców gości: 1750
Flagi gości: 9

Autor: Bodziach



Komentarze: (36)

Cult⚽️Legia, 20.03.2017 17:28:57 - *.116

eMate ZSH , 20.03.2017 17:45:56 - *.play-internet.pl

Król jest tylko jeden

motyl, 20.03.2017 17:50:23 - *.centertel.pl

Pozdrawiam całą ekipę wyjazdową. :)

A5, 20.03.2017 18:05:09 - *.warszawa.vectranet.pl

Miazga!!! :D

Remington_85, 20.03.2017 18:17:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Byłem na meczu, ale niestety siedziałem z kibicami Lechii, bo jestem z Malborka. Od dziecka kibicuje Legii tj. od sezonu 95/96. A odnośnie samego meczu z Lechia nasi kibice dali radę zresztą jak zawsze. Byłem mega dumny patrząc na oprawę. No i wynik dobry. Pozdr

Jan_palony, 20.03.2017 18:41:53 - *.play-internet.pl

Orneta 100% Legia

Kary183, 20.03.2017 19:37:01 - *.dynamic.chello.pl

Pozdro dla pań z cateringu, z którymi mieliśmy całkiem dobrą zabawę oczekując na otwarcie bram po meczu ;) Oby więcej takich akcji hehe.

beben, 20.03.2017 19:59:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Nasz doping w asyście bębna i werbla"
W asyście dwóch bębnów i werbla :)

(L), 20.03.2017 20:38:09 - *.ilabs.pl

Orneta. .... tzn. ?

Gruby82, 20.03.2017 20:46:44 - *.dynamic.mm.pl

Udało się dotrzeć na trzeźwo, ciekawe kiedy uda się na biało.

Ja, 20.03.2017 20:48:56 - *.centertel.pl

Warto wspomnieć ,że gościnni gospodarze przetrzymali nas prawie dwie godziny ,opuściliśmy stadion o 21.40 !

Do Gruby82, 20.03.2017 21:17:40 - *.dynamic.chello.pl

No ciekawe. Ostatnio w Poznaniu Piotrek mówił, że na coś się umówiliśmy, że jeździmy na biało. Szkoda, że w okresie jesienno-zimowym ludzie sobie nie biorą tego do serca.

do (L), 20.03.2017 21:26:02 - *.195.intelly.pl

Orneta to nasz FC z Warmii.

jj, 20.03.2017 21:28:17 - *.dynamic.chello.pl

Do Gruby82
Chyba Ty :)

L, 20.03.2017 21:47:29 - *.satkol.pl

Szkoda że umiera idea wszyscy na biało ale i tak był o super

abc, 20.03.2017 21:53:27 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Ornęta? Przecież to wieś, nie ma nawet 9000 mieszkańców, dobrze że jest wikipedia, bo bym nie wiedział, że to "TOWN"

lihas, 20.03.2017 21:55:21 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Ehh te bluzgi... Szczerze mówiąc nie zmartwiłbym się powrotem GWWS ;)

Orneciak , 20.03.2017 22:06:13 - *.195.intelly.pl

ORNETA tzn. miasto na Warmii liczące niespełna 10.000 i kochające Legię Warszawa ponad wszystko nasza liczba tego dnia to 20 osób i to tylko z powodu ograniczeń biletowych pozdrawiam i zapraszam do dosyć dobrze zachowanego po wojnie miasteczka gotycki XIII wieczny ratusz i kościół napewno zrobią wrażenie

do (L), 20.03.2017 22:08:55 - *.play-internet.pl

Orneta to miasto

Kim Dzban Un, 20.03.2017 22:35:04 - *.as13285.net

Ahahs czolowka ultraz to my miec u na w korei polnocna sami zobaczyt

Silny, 20.03.2017 22:45:52 - *.dynamic.chello.pl

Pozdro dla Szymona z cateringu i dla dziewczyn z cateringu.

Kielon, 20.03.2017 23:03:40 - *.dynamic.chello.pl

Niec mi ktoś powie - w jakim celu pierwszy pociąg jechał do Gdańska przez Bydgoszcz????

Lechia, 20.03.2017 23:22:52 - *.play-internet.pl

Nic was nie było słychać w młynie Lechii. Co do oprawy to się jaracie a nie było widać za bardzo co ona przedstawia. Pozdro

Do kary 183, 20.03.2017 23:27:22 - *.centertel.pl

Pomyliłeś strony ? Xxx Gdańsk tam podziękujesz paniom od hot dogów :)) mało wam rak nie poucinalo jak zamknęły rolety ;)

fajnie, 20.03.2017 23:34:39 - *.dynamic.chello.pl

wszystko fajnie, tylko Bodziach błagam czytaj to co napiszesz, bo takiej stylówy językowej to dawno nie wydałeś. ciężko się to czyta.

do ja, 20.03.2017 23:35:18 - *.opera-mini.net

Zawsze tak jest w Gdańsku i żadna to nowość.

stary, 20.03.2017 23:49:40 - *.dynamic.chello.pl

fajnie byłoby gdyby to odliczenie 5, 4, 3, 2, 1 ... nie poddawaj się... wpisało się na stałe na naszych trybunach!! jeden... i MIAZGA!!!!!!!!!!!!

Legionista1916, 20.03.2017 23:52:02 - *.lan.ekonet.info

Ktoś wie czemu nie było Starucha. Doping miazga Mocno Legia !!!

eMeRKa, 21.03.2017 00:02:16 - *.dynamic.chello.pl

Tylko czemu znowu tylu polonistów stoi z nami na sektorze? Może przydałaby się jakaś dyscyplina barwowa?

..., 21.03.2017 01:45:03 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze pamiętam C@ kartoniadę. Wtedy było to coś prekursorskiego, dobrze że w tym uczestniczyłem. Za wszystkie należą się wielkie brawa i uznanie, co do tej, pomysł ciekawy ;)

do ja, 21.03.2017 05:40:56 - *.centertel.pl

To nie gościnność gospodarzy a amatorszczyzna w polskiej policji. Wystarczy grupka kibiców, gdzieś tam pod stadionem czy w okolicy by mendy baly się wypuścić przyjezdnych. Dla mendowni jest bezpieczniej przytrzymać kibiców i 4 godziny bo dzięki temu nie muszą prawie ubezpieczac przemarszu kibiców.

t, 21.03.2017 08:13:50 - *.centertel.pl

Bylem na meczu w sektorach gospodarzy po stronie naszych kibiców.
W pierwszej połowie doping słaby. Lechia przekrzykiwala naszych prowadząc glosny doping.
Sama kartoniada i racowisko świetne!!
Druga połowa to już świetny doping naszych. Na wysokim poziomie decybeli. No i to cudowne uczucie po drugiej bramce.

Do eMeRKa, 21.03.2017 09:03:41 - *.dynamic.chello.pl

To już jest czas, żeby o tym na meczach zacząć przypominać. Ta unifikacja barw dawała fajny efekt.

dopingowy, 21.03.2017 09:18:10 - *.82

Do bramki na 1-1 doping słabiutki. Nie wiem Bodziach co Ty tam pijesz :D

W, 21.03.2017 10:44:49 - *.q-loc.com

Mam nadzieje ze 'wszyscy na bialo' - caly czas, przejdzie do historii. To jest fajne jak robimy to raz na jakis czas a nie zawsze. I tak to wlasnie bylo kiedys.

Bemowiak, 21.03.2017 20:14:55 - *.internetdsl.tpnet.pl

Kartoniada kartoniadą,racowisko racowiskiem ale do Poznania już nie pojedziemy przez zakaz...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.