Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
 Nemanja Nikolić, Guilherme, Thibault Moulin i Aleksandar Prijović - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Nemanja Nikolić, Guilherme, Thibault Moulin i Aleksandar Prijović - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Niedziela, 19 marca 2017 r. godz. 09:07

Słowo na niedzielę: Najemnik

Qbas, źródło: Legionisci.com

Dziś o sprawie, o której miałem już dawno napisać. Gdy w styczniu w złej atmosferze Prijović odchodził z klubu pojawiło się wiele nieprzyjemnych komentarzy. Moją uwagę przykuło zwłaszcza jedno określenie: najemnik.

Tak, Prijović to najemnik. I to taki, co nie może długo usiedzieć w jednym miejscu. Najemnik jak … każdy inny piłkarz grający w Warszawie, czy innym mieście. Nikt nie gra u nas dlatego, że kocha Legię. Grają, bo mają najlepsze warunki w kraju, a często lepsze niż mieliby na niepewnym terenie za granicą. Tak samo, jak w Poznaniu, czy Gdańsku grają ci, dla których pobyt w tych klubach jest szczytem na dany moment ich kariery.

W zawodowym futbolu nie ma w tym niczego złego. Taka jest kolej rzeczy. Wszyscy chcielibyśmy mieć kupę utalentowanych wychowanków albo chociaż chłopaków z Mazowsza, którzy wygrywaliby tytuł dla Legii w każdym sezonie. To jednak po pierwsze mrzonka, zwłaszcza, gdy akademia to, zdaniem obecnego selekcjonera rosyjskiej kadry, przedszkole. Po drugie zaś długo byśmy takich zawodników u siebie nie utrzymali, bo rychło zostaliby rozkupieni przez kluby z lepszych lig. Tam dostaliby może niewiele więcej pieniędzy, ale mogliby na co dzień rywalizować z poważnymi rywalami, a nie ścierać się ładnie opakowaną amatorszczyzną w ekstraklasowym wydaniu.

W Legii płaci się piłkarzom duże pieniądze, porównywalne, a nawet większe niż w większości klubów Belgii, Holandii, czy części Bundesligi. I to akurat bardzo dobrze. Czymś przecież musimy skusić graczy pokroju Ofoe, Moulin, Guilherme, czy Necida. Założenie gry w Lidze Europy, to zdecydowanie za mało. Liga Mistrzów? No lepiej. Ale bez wątpienia najlepiej po prostu zaoferować wysoką pensję i takież premie. Odjidja nie gra tutaj, bo mu się uśmiecha bujać na mecz do Chorzowa, zwłaszcza, że nigdy wcześniej nie słyszał o takim miejscu, a pewnie na podobnym stadionie nigdy nie grał. Guilherme nie zasiedział się w Warszawie, bo mu się tak bardzo miasto podoba, a Moulin nie przyciągnął żywiołowy doping. Przyszli tu dobrze zarabiać, grać przy tym w europejskich pucharach i przy okazji się wypromować. Tak jak zrobili to choćby Nikolić, czy wspomniany Prijović. I w tym też nie ma niczego złego.

Piłkarze uprawiają futbol dla pieniędzy. Jeśli nie chcą odejść, mimo lepszych ofert, to na pewno nie jest nimi przywiązanie do barw klubowych. Wystarczy wspomnieć przykład Radovicia, który w 2012 r. mógł trafić do AS Monaco. Wtedy był to wprawdzie drugoligowiec, ale nie oszukujmy się – świat i ludzie, proponowali bajeczne warunki, zwłaszcza w porównaniu do ówczesnej Legii. Czemu więc został? „Rado” nie wie tego do dzisiaj. Gdy więc nadarzyła się okazja, to wyjechał zarabiać do Chin. I też dobrze, zwłaszcza, że wrócił i jest jednym z najlepszych graczy w lidze.

Ciekawym przypadkiem jest też Borysiuk, który rok temu po latach gry w Niemczech, Rosji i Gdańsku zawitał do Warszawy, promowany (również przeze mnie) jako „swój”. Pograł (kiepsko) parę miesięcy, zdobył mistrzostwo, wyjechał do drugiej ligi angielskiej, gdzie przepadł i bez mrugnięcia wrócił do … Gdańska. Podobnie zresztą Kuciak. Moim zdaniem nie można mieć do nich żadnych pretensji. Wiadomo, że emocje kibicowskie często przeszkadzają w realnej ocenie, ale nikt z tych piłkarzy nie brał z Legią ślubu. Byli tutaj, bo było im dobrze. Odeszli, bo uważali, że gdzie indziej będzie im lepiej. I tylko Jędrzejczyk, choć mógł grać w lepszej lidze, wybrał znowu Legię. Nie założyłbym się jednak, że zostanie tutaj na zawsze.

Jedynym zawodnikiem, którego nie umiem sobie wyobrazić poza naszym klubem jest oczywiście Rzeźniczak. Składa się na to wiele elementów i nie mam przy tym na myśli jego umiejętności, bo pewnie poradziłby sobie w kilku lepszych ligach. W dużej mierze facet po prostu wie, gdzie jest jego miejsce w świecie, wrósł w Warszawę i Legię, z nimi wiąże z nią plany na przyszłość.

Grają więc dla nas najemnicy. Ba, grają w klubach na całym świecie. Najemnik w futbolu stracił wydźwięk pejoratywny.

Autor: Jakub Majewski "Qbas"
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB



Komentarze: (54)

Tym, 19.03.2017 09:26:57 - *.1.maxnet.net.pl

Jeszcze takim jak Kuba byl nasza legenda Pan Jacek Zielinski profesor

sledziu, 19.03.2017 09:27:26 - *.dynamic.chello.pl

Amen

grzeleg, 19.03.2017 09:38:46 - *.9.threembb.co.uk

a ja wychowałem brata na Legionistę i wiem, że On nigdy nie zdradzi...

Robi10, 19.03.2017 09:42:35 - *.150

Do Autor , cytuje .Jedynym zawodnikiem, którego nie umiem sobie wyobrazić poza naszym klubem jest oczywiście Rzeźniczak. Składa się na to wiele elementów i nie mam przy tym na myśli jego umiejętności, bo pewnie poradziłby sobie w kilku lepszych ligach .
Czy Autor wziął pod uwagę ,że dzisiaj nie 1 kwietnia .Niestety ale Kuba Rzeżniczak nie poradziłby sobie w lepszych ligach .Tym bardziej ,że pomimo swojego walecznego charakteru , zadziorności , umiejętności ma bardzo przeciętne .Pewnie zaraz zostanę zaatakowany przez innych , ale taka jest moja subiektywna opinia .

Grzegorz13, 19.03.2017 09:47:29 - *.supermedia.pl

Złość kibiców na "najemników" bierze się chyba z tęsknoty za kimś "własnym"...był NASZ Kazio Deyna, NASZ Dziekan i NASZ Kowal....Teraz zawodnicy pograją rok lub dwa i...znowu szukamy kogoś NASZEGO.Może dlatego takie emocje budzi Kuchy...możę brakuje mu trochę do messiego ale....jest NASZ. Kibic kocha klub ale identyfikuje się z zawodnikami...potrzebuje kogoś kto jest tu zawsze i jest NASZ

olo, 19.03.2017 09:52:32 - *.dynamic.chello.pl

ju z dawno to stwierdziłem, że piłkarz jest jak dziw*ka-idzie tam gdzie lepiej płacą tyle w temacie !

krys008, 19.03.2017 09:53:06 - *.serv-net.pl

Nie do końca zgadzam się z teorią autora.
Dlaczego podupada liga żużla, koszykówki? Ponieważ kiedys jak kibicowało się danemu klubowi to klub tworzyli zawodnicy z nim związani. Grali tam latami identyfikowali się z nim, nie uciekali gdzieś, gdzie dostali 10% więcej. Stawali się legendami klubu, a teraz. Co roku w innym klubie, ktoś kiedyś wyobrażał sobie Golloba w Toruniu? Sam jeździłem na żużel, gralem w kosza, co prawda jako junior, ale grałem. Zawodnicy pierwszej drużyny to byli herosi, wzór dla młodego gracza. A teraz, dupa. Tylko kasa, podejrzewam, że zero atmosfery, znają swoje imiona, żeby wiedzieć jak zawołać kogoś na parkiecie i to im wystarcza. Niestety nie jest to tylko nasz problem. Klub to nie tylko nazwa, to kibice, zawodnicy, sztab, to tradycja. Pieniądze niszczą sport. Pamiętacie NBA kiedyś, te starcia herosów? Teraz jak człowiek myśli o jakimś zawodniku, to zastanawia się gdzie w tej chwili gra.
Nikt mi nie wmówi, że slowo najemnik ma negatywny wydźwięk. Wszyscy pracujemy dla pieniędzy i za pieniądze, ale sport i jego idea to coś więcej. Dlatego należy szanować tych zawodników, którzy tworzą klub, a nie tylko w nim tymczasowo przebywają. Trudno teraz o takie osoby jak Jacek Zieliński, ale to oni budują historię tego klubu, tradycję, nie najemnicy. Najemnicy też są ważni, trudno spodziewać się, że tacy zawodnicy jak Vadis z miłości do klubu zostaną tu do końca kariery, ale są bardzo ważni. Ale klub buduje się na zawodnikach związanych z klubem.

Lechu47, 19.03.2017 09:58:13 - *.centertel.pl

Tez mi się wydawało, że Borysiuk to swojak i tym razem wróci na dłużej. Szczególnie po jego wypowiedziach, że wraca do domu...

Qqleskoooo, 19.03.2017 09:59:01 - *.ip-point.pl

Rzezniczak stal sie takim wielkim legionista bo go nikt nigdy nie chcial kupic. Slaby przyklad

Tarchomin, 19.03.2017 09:59:32 - *.ip-point.pl

Czasami atmosfera na trybunach potrafi piłkarza zatrzymać jeżeli w grę wchodzi podwyżka o 10-15% i mieszkanie w hiszpańskiej niecieczy.

ronny, 19.03.2017 10:05:11 - *.dynamic.chello.pl

Ludzie to ich praca! Każdy zmieni pracę za dużo lepszą pensję

AAA, 19.03.2017 10:21:21 - *.dynamic.chello.pl

do autora:graczy pokroju Necida? No wolne żarty,nie rób sobie jaj człowieku i nie osmieszaj.

bober22, 19.03.2017 10:21:36 - *.dynamic.chello.pl

Bardzo dobry, realistyczny i zdroworozsądkowy artykuł. Więcej takich potrzebnych.
Jedynie nie zgadzam się co do Rzeźniczaka. Owszem - gra u nas tyle lat, bo ma stabilną i dobrą pensję od ponad dekady, a wielkiego zainteresowania z zagranicy nigdy nie było. Kuba nie ma ani warunków fizycznych, ani techniki, ani szybkości, ani też zimnej głowy, czy mocnego charakteru. Jego jedyne atuty to świetne przygotowanie wydolnościowe, duże doświadczenie i ogranie, oraz waleczność. Przy świadomości swoich braków podjął całkiem mądrą decyzję, żeby grać za dobrą pensję w mieście, gdzie dobrze się mu żyje. Jakby odszedł za granicę to pewnie by przepadł i nawet Legia niekoniecznie chciałaby go z powrotem.

Okęcie, 19.03.2017 10:23:03 - *.adsl.inetia.pl

Grzegorz13 pamiętaj że ten NASZ Kazio Deyna, NASZ Dziekan i NASZ Kowal też wyjechali z kraju dla lepszych pieniędzy

Skoku, 19.03.2017 10:48:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Grzegorz13 NASZ Kaziu ponoć robił wszystko by tylko móc wyjechać, tak przynajmniej opowiadała jego żona Mariola.

do Okęcie, 19.03.2017 10:59:47 - *.dynamic.chello.pl

Okęcie,zapytaj rodziców jak duże pieniądze zarabiali w tamtym czasie piłkarze których wymieniłeś lub inni sportowcy tamtych lat.Dzisiaj naprawdę można spokojnie żyć i odłożyć lub zainwestować na starość.
Tamci MUSIELI wyjechać!

WWL, 19.03.2017 11:16:02 - *.play-internet.pl

zgadzam się z Robi10 i innymi.
Po Rzezniczaka nikt konkretny się nigdy nie zgłosił bo widział to czego nie mógł zobaczyć trener-Rzeznik mimo chęci popełniał karygodne, często nonszalanckie błędy przez które drużyna traciła punkty.

Grzegorz13 , Okęcie
Nie mówcie mi o Kowalu, ta menda zawsze ujada na LEGIĘ, przy byle okazji sobie z Nas drwi. Większość komentarzy jest przeciwko Legii więc ochłońcie!
Czy jak ktoś opluwa matkę to zasługuje na szacunek?

Do autora, też zawsze to powtarzalem, pilkarz to zawód!
Jak Prijo chciał odejść i Chiny nie wypalily to trzeba było się z nim dogadać-dograj rundę do końca .
Ale nie, Kluby wszem i wobec musiał ogłaszać że jak zostanie to w dyby i do rezerw. To się gościu przestraszył że utknie i wybrał cokolwiek aby odejść. Mam wrażenie że poszedłby nawet do ekstraklasy Albanii żeby tylko uciec.
Teraz napierd.la bramki w Paoku a my narzekamy że nie mamy napastnika.
Gdyby grał w Legii, uzgodnił że po sezonie odchodzi, to po pierwszych dwóch golach kibice by mu wybaczyli.
Tego nie mogę zrozumieć, jak można wyszlifowanego zawodnika puścić tak łatwo a wziąć nie grających od kilku miesięcy zagadkowych kopaczy za duże pieniądze!?
Tak samo mam żal do klubu że pozwolił Bergowi zniszczyć ze swoich niecnych pobudek jednego z najlepszych piłkarzy w ekstraklasie-Orlando SA.
Ten gościu miał problem z rzeczywistością , O.Sa był dumny, a on chciał go upokorzyc.
Klub się tylko przyglądał, tak samo jak z Ajaxem. Berg wysłał najlepszego zawodnika na trybuny(z zemsty) , a Leśny powinien interweniować. Nie zrobił tego

FOREVER LEGIA, 19.03.2017 11:25:18 - *.play-internet.pl

Artykul napisany calkiem sensownie,natomiast pomija jedna-moim zdaniem najwazniejsza kwestie.Pilkarz,czy dzialacz,lub wlasciciel klubu,nigdy nie bedzie myslal i dzialal dla klubu,jak kibic,poniewaz nim nie jest.Ja sie wogole nie dziwie,ze co runde odbywa sie totalna wyprzedaz zawodnikow i zatrudnianie nowych,ktorych "przygotowuje sie do opchniecia" w nastepnym okienku transferowym,pomimo,ze tzw dobro zespolu zostaje mocno zachwiane.Im zalezy tylko na pieniadzach,a o budowie potegi pilkarskiej nawet nie mysla.Te wszystkie "obietnice sukcesow juz za kilka miesiecy" sluza tylko po to,zeby kibice nie rzucili tego w pi..zdu i nie zasiedli sobie w domu przy browarku i w tv nie ogladali tej zenady,tylko nakupowali karnetow,popcornow,czy gadzetow klubowych,myslac,ze maja wielki wklad w to,czy klub wygra,czy nie.Niestety,kibice i pilkarze,czy dzialacze,to dwa oddzielne swiaty,ktore nigdy sie nie przenikna,poniewaz na czym innym obydwu grupom zalezy.

Krzysiek, 19.03.2017 11:29:50 - *.centertel.pl

Trafny artykuł Kuba,poważnie.
Rzeźniczak?
A gdzie mu będzie lepiej?
Najbardziej utytułowany zawodnik Legii w historii.

FOREVER LEGIA, 19.03.2017 11:34:30 - *.play-internet.pl

A co do idoli,to faktycznie,teraz jest problem ze zidentyfikowaniem sie z jakimkolwiek pilkarzem,bo po prostu za krotko sa w klubie-pokopia pilke gora 2 sezony i odchodza i inne herby na koszulkach caluja.Coz,czasy ze wszyscy malolaci strzygli sie "na Rataja",czy na boisku szkolnym byli "L.Piszem" chyba juz nie wroca,bo obecne gwiazdeczki sa jak meteory,pojawia sie na chwile i znikaja.

soly, 19.03.2017 11:38:18 - *.adsl.cybercity.dk

No ten przyklad z Rzezniczakiem to mnie powalil,w jakiej lepszej lidze on by sobie poradzil??...autor i Rzeznik to chyba przyjaciele...

77/82, 19.03.2017 11:46:45 - *.dynamic.chello.pl

@olo: rozumiem pajacu, że chodząc do roboty też jesteś "dziwką"? To jest ich praca imbecylu.

(L), 19.03.2017 11:51:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tekst (jak zwykle z resztą) bardzo trafny i dobrze napisany ale dla ludzi myślących i rozumnych są w nim napisane rzeczy oczywiste. Wiadomo że piłka dla zawodników to zawód i w kontekście przede wszystkim zarobków i szansy wypromowania się rozpatrują dane oferty. Dlatego moim zdaniem nie ma jakiejś fali krytyki tych "najemników". No chyba ,że to co jakiś gimnazjalista obrażony na Kuciaka że gra teraz dla Lechii napisze w komentarzu bierzemy na poważnie.

Krzeszczu, 19.03.2017 11:52:24 - *.cust.bredband2.com

A o Kuchym jakos wygodnie nie pamietac...?

ddd, 19.03.2017 12:00:52 - *.dynamic.chello.pl

To jest tekst napisany przez dorosłego dziennikarza czy jakieś stażyste z podstawówki?treść żenująca, a składnia jak wypracowanie dzieciaka.

Phoenix(L)k, 19.03.2017 12:18:58 - *.dynamic.chello.pl

Mamy co najmniej jednego chłopaka z Warszawy i okolic...

Kucharczyk;)

koles, 19.03.2017 12:24:18 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

bardziej od "najemnik" podoba mi się określenie "wkład do koszulki" i tak jest wszędzie nawet taki Messi w Barcelonie jak coś mu nie pasi to daje sygnały, że chce zmienić pracodawcę
wszyscy kopacze to wkłady do koszulek, więc nie ma co się spinać

Do olo, 19.03.2017 12:25:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Twoim zdaniem w takim razie wiekszosc ludzi to dz...ki? Bo wiekszosy z nas idzie tam gdzie lepiej płacą. Zastańców się co piszesz. Piszesz co myslisz a nie myślisz co piszesz.

kojot, 19.03.2017 12:34:33 - *.177.studiowik.net.pl

Z tym Rzeźniczakiem to żeś pojechał.... Hahahahah. Staruch się na Nim dawno poznał...

Dominik, 19.03.2017 12:42:53 - *.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A ja sie zgadzam z autorem w kontekście Rzeźniczaka. Po czym oceniamy czy piłkarz jest swój i utożsamia sie z klubem? Wystarczy staż czy może rownież a może bardziej to co robi poza boiskiem? Czy Kucharczyk angażuje sie tak w relacje z kibicami, chodzi na akcje promujące klub, bierze udział w akcjach charytatywnych, wspiera niepełnosprawnych? Rzeźnik poświęca na to swój prywatny czas i często pieniądze nie będąc przymuszony przez nikogo... dla mnie to jest właśnie nasz piłkarz!

Jarko, 19.03.2017 12:54:01 - *.dynamic.chello.pl

A ja sie zastanawiam ile pieniedzy zostalo wyrzuconych w bloto na Necida i Chukwu?
Czy jestesmy naprawde tak bogatym klubem by sprowadzac pilkarzy i placic im pewnie kilka set tysiecy euro za rok tylko po to by ogladali sobie z trybun jak gra Legia?
Kolejni pilkarze sprowadzeni na sztuke,ktorzy nic nie daja klubowi a pobieraja z klubu ogromne pieniadze.Dziwie sie ze klub na to pozwala.Ze sam klub chce placic komus pieniadze za nic.
Zamiast dac podwyzke Nikoliciowi to nie.Przeciez Niko byl gwarantem goli.Byl jak kura znoszaca zlote jajka.A klub tak latwo z niego zrezygnowal.Teraz te pieniadze co mogl dostac Niko dostaje Necid i Chukwu a porzytku z tego zadnego.Nastepny taki mapastnik jak Nikolic trafi sie nam za 10 lat.Przez ten czas Legia wyda miliony euro na kolejnych niepotrzebnych napastnikow.

Do Robi10, 19.03.2017 12:59:36 - *.centertel.pl

....Tak, tak, Rzeźnik przez tyle lat i tylu trenerów prawie nie przerwanie gra pierwsze skrzypce w defensywie Legii. To według takich fachowców jak Robi10 Rzeźnik miejsce w składzie ma za ładny uśmiech

edek, 19.03.2017 12:59:36 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Wreszcie ktos napisal prawde. Wariaci oczekuja od pilkarzy milosci do Legii a dla nich to tylko praca. A jak nie tylko praca to przystanek w drodze to prawdziwej wielkiej pilki. Ten uwielbiany przez nas Kazik Deyna gral w Legii tak dlugo bo mu nie pozwalali wyjechac wczesniej. Mial zreszta o to do klubu duze i sluszne pretensje.

heh, 19.03.2017 13:04:18 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Kucharczyk autor tekstu po prostu nie lubi ;)

Jacek Zielinski legenda Legiunii, 19.03.2017 13:10:15 - *.dynamic.chello.pl

Jacek Zielu Zielinski to legenda, a nie paralita Rzezniczak ktorego po prostu nikt nigdzie indziej nie chce. Podobnie jak Kucharczyka.

Pan Jakub, 19.03.2017 14:00:24 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Tyle, że prijovic odszedł w bardzo dziwny sposób.. sam ogłosił transfer do Chin co jak widać nie pykło, a subiektywnie to zrobił krok w tył idąc na Cypr. Choć sam przecież mówi, że to ciągły rozwój a kibice nie moga mieć pretensji bo tyle zrobił dla Legii. Dla mnie zawodnik przeciętny.. i tu zobaczymy różnice między nim a Nikolicem, jego tak nikt nie nazywa, taka sytuacja

Arek, 19.03.2017 14:00:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@77/82, dobre to było hehe. I bardzo celne za razem. @ddd, polonisto za dychę, nikt Ci nie broni pisać na tej stronie. Wyślij coś mądrego, o ile masz coś takiego do powiedzenia, w co szczerze wątpię.

grzesiek, 19.03.2017 14:02:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Moim zdaniem nie ma bardzo sensu pisać takich artykułów. Żaden podkręslam żaden piłkarz nie zostałby powiedzmy w naszej Legii gdyby dostał propozycje z FC Barcelony. Tak samo Miro Radović gdyby miał umiejętności Leo Messiego już dawno grałby w barcelonie a nie w Legii.

FOREVER LEGIA, 19.03.2017 14:04:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Całkiem zgrabnie napisane,ale autor zapomina o jednej,ale w/g mnie najważniejszej kwestii.Piłkarze i działacze to pracownicy klubu,a nie kibice,więc tak też właśnie myślą i działają.Na silnej,a chociazby solidnej drużynie zależy ludziom,którzy zostawiają serce i zdrowie na trybunach,natomiast piłkarze traktują Legię jako trampolinę,żeby zaistniec (z różnym skutkiem zresztą)w zachodnich ligach.Właściciele/prezesi natomiast tylko patrzą gdzie i ile można zarobić,a nie co osiągnąć z danym klubem w dalszej perspektywie.Reasumujac-kibice i działacze/prezesi to dwa różne światy,które raczej nigdy się nie przenika,bo maja inne cele dotyczące klubu.

Daszka, 19.03.2017 14:04:43 - *.dynamic.chello.pl

Odkrywamy oczywiste oczywistości. Ale skoro poziom wiedzy o klubowej piłce prezentowany szczególnie przez młodszych kibiców jest tak bardzo skromniutki, to felieton Kol. Jakuba jest absolutnie na miejscu. W myśl zasady: uczy - bawi - wychowuje...
Ps.: w kontekście oczekiwania na dzisiejszy mecz z Lechią, życzę braci kibicowskiej, abyśmy częściej mogli zajmować się tego typu problemami, niż np. poziomem sportowym naszej drużyny.

@rek do WSZYSTKICH, 19.03.2017 15:33:30 - *.dynamic.chello.pl

Teraz już nie ma znaczenia, czy Prijovic jest najemnikiem czy nie... Facet wybrał inną drogę... Zaryzykował, i to zaryzykował na całej linii... Bo oto czeka go teraz przerwa w grze na około 2-3 miesiące... Problem starej kontuzji barku, nabytej jeszcze podczas gry w (L)egii, wrócił jak smętny duch przeszłości... Kuracja, rehabilitacja i powrót do dawnej formy potrwa parę m-cy... Takie jest oto smutne życie piłkarza-najemnika... Odpuśćmy więc już Prijo jego wybór, bo i tak chłopak ma smutne dni przed sobą... Pozdro (L)

Do ddd, 19.03.2017 16:30:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Spytaj się wujka google jak się pisze felieton i co charakteryzuje tą wypowiedź pisemną gimnazjalisto.

krys008, 19.03.2017 16:50:01 - *.serv-net.pl

Ciesze się, że przeważają jednak ludzie rozsądni. Nie ma się co napinać. Każdy może mieć inne zdanie, z którym niekoniecznie musimy zgadzać, to nie pewna partia wodzowska, to Legia i jej forum.

Hugon, 19.03.2017 17:33:28 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Obas/ Do Rzeżniczaka dodaj Kucharczyka bo to będą dwie ikony klubu ,wiesz dlaczego.............

Grzegorz13, 19.03.2017 20:01:02 - *.supermedia.pl

Tak, wszyscy których wymieniłem wyjechali na zachód....tylko ja pamiętam dlaczego, wiem jakie były wtedy zarobki, jak bardzo naciskał sam klub na wyjazd NASZYCH oczywiście dlatego że dla klubu też wazna była kasa. Dla tych młodszych; zobaczcie mecz Polska-Portugalia na Śląskim...zobaczcie jak traktowano NASZEGO Kazia, zobaczcie pierwszy mecz Dziekana w barwach Legii przeciwko Widzewowi.....Oni byli NASI

zaba285, 19.03.2017 20:31:36 - *.lukman.pl

bardzo dobry artykuł. może w końcu część gimbazy zrozumie o co chodzi w dzisiejszym futbolu jeśli chodzi o pracę w zawodzie piłkarza..

Lopez, 19.03.2017 21:15:55 - *.dynamic.chello.pl

Rzeźniczak gra w Legii,bo nigdzie indziej za te pieniadze nikt by go nie chciał...największe nieporozumienie Legii w historii..Autor tego artykułu w ogóle nie czuje klimatu....

aspendos, 19.03.2017 22:28:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Dajcie juz spokoj Rzezniczakowi bo chlopak sie stara na ile moze ! I caly czas jest z Legia ! Moze juz starczy smrodzic na wlasnym podworku ! A artykul jest super !

NZW, 19.03.2017 22:38:49 - *.dynamic.chello.pl

No bo też ważne jest kto i jak widzi i czuje Legię...
Legia np. w moim życiu urosła do rangi fanatyczno-religijnej (tak jak pewnie niektórym z Was)
Jest wszędzie, w domu, samochodzie, w pracy, na wakacjach, na co dzień, dzieci moje są też jeb...ęte w tym względzie. Legia jest mną. Legia to ja, a summa summarum LEGIA TO MY!
Otaczam się tylko takimi ludźmi, bo taki mam standard życia. Tu wszyscy się szanują, lubią czy nawet kochają, bawią (oj bawią), są razem, są zawsze. Nie ma tu krzywych akcji, nie ma głupich i przykrych ludzi. Pieniądze nie miały i mają dla nas znaczenia. Jakimś cudem więcej wydajemy niż zarabiamy. Tu jesteśmy, tu nasze środowisko, klimat i styl życia. LEGIA!
Gonimy lamusów i ściemniaczy.
I mając ten krótko nakreślony obraz, który niech się powtórzę, ma na stówę w głowie wielu chłopaków z wielu zakamarków Warszawy - dla mnie zawsze najbardziej wartościowy będzie ten piłkarz, który utożsamia się z Legią Warszawa i czuje się, deklaruje, że jest LEGIONISTĄ

Ja też mam fach w ręku, ale nie wszędzie chcę pracować, choć hajsy kuszą - ta decyzja to jest właśnie to - ta trudna do uchwycenia granica.

Młodym ludziom zaglądającym na portal takie o to zasady w ciemno bym polecał :
Ja wybieram 11 Legionistów a nie 11 najemników

Nikki, 19.03.2017 23:23:39 - *.dynamic.chello.pl

Szkoda, że Prijo odszedł, wielka szkoda, - a Rado - on był dobry ale już nie jest :)

Wolfik, 20.03.2017 00:16:34 - *.dynamic.mm.pl

@NZW: "Ja też mam fach w ręku, ale nie wszędzie chcę pracować, choć hajsy kuszą - ta decyzja to jest właśnie to - ta trudna do uchwycenia granica" - Kolego kapitalnie to ująłeś.

W dzisiejszych czasach rządzi pieniądz, to prawda. Prawdą jest również, że lepiej pieniądz posiadać, niż go nie posiadać. Ale mimo wszystko uważam, że pieniądz to środek, a nie cel sam w sobie. Bo wszystkiego za ten hajs kupić się nie da.

Swoją drogą to dziwne, że gość który grał w Legii tyle lat, zostawił tutaj tyle zdrowia i serca nigdy nie doczekał się oficjalnego pożegnania nie mówiąc o jakiejś formie współpracy. Czy naprawdę w dzisiejszych czasach dla nikogo to nie ma znaczenia?

tekken (L), 20.03.2017 07:28:21 - *.92

Nasz KK;). Mi najbardziej szkoda Furmiego, Zyry, Młodej Kosy, Łukasika. Większą karierę zrobiliby w Legii, ale nie dziwie się że chcieli spróbować, bo to kusi.
P.S. Autor zapomniał dodać starego Kosy. to był wyczes, a poszedł do Turcji.

Tomek, 20.03.2017 10:14:03 - *.static.ip.netia.com.pl

Sracie non stop na Kuchego i Rzeźnika a ile im zawdzięczamy?co nowy trener przychodzi to widzi dla nich miejsce w składzie. Sa wzloty i upadki i oni je maja ale kto ich nie ma? No proszę, zatrudnijmy 5x Messi, 5x Ronaldo i Neuera to bedą zawsze w formie. Ludzie trochę zwolnijcie... chyba ze chcecie wrócić do ery transferów typu chórzysta...