Paweł Rzepiński - fot. Hugollek / Legionisci.com

Rzepiński: Drzwi są nadal otwarte

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Paweł Rzepiński: Mimo że mecz nie ułożył się po naszej myśli, uważam, że mógł się podobać. Z pewnością było co oglądać i to niezależnie od tego, czy dany set wygrywaliśmy, czy przegrywaliśmy. Chyba jedynie w czwartej części spotkania przeciwnicy wypracowali ciut więcej przewagi nad nami i dowieźli ją do samego końca seta. Poza tym jednym fragmentem cały pojedynek stanowił zaciętą rywalizację, o czym świadczy chociażby rezultat ostatniego seta.
Rywale z pewnością niczym nowym nas nie zaskoczyli, jednak trzeba podkreślić, że są bardzo silną fizycznie drużyną, o dobrych parametrach, grającą siłowo i nie da się ukryć, że tą siłą nas trochę zdominowali, zwłaszcza na zagrywce. Naprawdę bardzo dobrze zagrywali. Potrafili trafić do linii. Nawet piłki, które leciały na środek boiska, miały swoją odpowiednią siłę, a przez to często nam uciekały bądź byliśmy zmuszeni do gry na wysokiej piłce. Przy tak równym, wysokim bloku przysparzało nam to sporo problemów.

Osobiście nie przypominam sobie, żebyśmy musieli rozgrywać aż tak zaciętego tie-breaka. W lidze podobną sytuację miało chyba tylko Metro Warszawa. W każdym razie takie sety należą do rzadkości. Przynajmniej kibice nie mieli prawa do narzekania i się nie nudzili. Przepraszamy, że nie wygraliśmy gładkim 3-0 w ciągu godziny. Mam jednak nadzieję, że nasza gra przypadła do gustu fanom.
Czekają nas jeszcze – mamy nadzieję – dwa mecze. Chętnie zobaczymy kibiców wspierających nas w walce z zespołem MOS przy Rogalińskiej. Wprawdzie start w tej fazie play-off nie ułatwia nam sytuacji, ale na pewno nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Drzwi są na razie otwarte.
Przed pojedynkiem na Woli musimy popracować nad naszą zagrywką, nad przyjęciem zagrywki oraz poprawić parę szczegółów związanych z popełnianiem pewnych prostych błędów, które nie powinny nam się przytrafiać. Mamy na to trzy treningi, więc sądzę, że powinniśmy zdążyć; kwestia tego, żeby je dobrze przepracować.