Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 9 kwietnia 2017 r. godz. 19:56

Lech Poznań 1-2 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia walcząca do końca! Mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań, a gola dającego trzy punkty strzelił w ostatniej akcji starcia Kasper Hamalainen! Wcześniej do remisu doprowadził Maciej Dąbrowski, który odpowiedział na trafienie Tomasza Kędziory. Ostatnie dziesięć minut wynagrodziło kibicom słabe 30 minut drugiej połowy. Co to był za mecz!

Pierwsze minuty należały do Lecha Poznań, który ruszył do zdecydowanych ataków, spychając Legię do głębokiej defensywy. Kilkukrotnie przed utratą bramki ratowały ofiarne interwencje Macieja Dąbrowskiego oraz Michała Pazdana. Napór gospodarzy trwał nadal. W 8. minucie oddali oni pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Arkadiusza Malarza. Wówczas golkiper Legii zanotował pewną interwencją. Chwilę potem w świetnym stylu mogli odpowiedzieć legioniści. Vadis Odjidja-Ofoe przedarł się lewą stronę, jednak w sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z Matusem Putnockim. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra znów wykazać się musiał Słowak. Putnocky zatrzymał mocne uderzenie Michała Kucharczyk z ostrego kąta. Niewiele zabrakło, a futbolówka prześlizgnęłaby mu się między nogami i wturlała do siatki. Potem tempo gry znacznie spadło i na boisku oglądaliśmy sporo walki, a dobrych okazji bramkowych brakowało. Dopiero w 39. minucie mistrzów Polski uratował Arkadiusz Malarz, który do boku sparował mocny strzał z półwoleja Macieja Gajosa. Za moment z rzutu wolnego świetną szansą miał z kolei Radosław Majewski. Pomocnik gospodarzy trafił wprost w mur.

Dziewięć minut po zmianie stron mogło być 1-0 dla Lecha. Z rzutu rożnego dośrodkował jeden z piłkarzy Lecha, a po niepewnym wyjściu z bramki Arkadiusza Malarza o krok od strzelenia gola był Tomasz Kędziora. Podopieczni Nenada Bjelica odważnie atakowali i tylko dzięki ofiarnym interwencjom w obronie kibice nie zobaczyli jeszcze żadnych bramek. Niestety, w drugiej połowie Legia grała w ofensywie słabo i Matus Putnocky nie miał zbyt wiele okazji, aby wykazać się przed własną bramką. W 82. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował jeden z lechitów, a głową Malarza pokonał Tomasz Kędziora. Dwie minuty przed końcem padło jednak wyrównanie! Maciej Dąbrowski najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i uderzeniem po ziemi zaskoczył Matusa Putnockiego. W ostatniej akcji spotkania o losach pojedynku przesądził... Kasper Hamalainen, który celnie główkował po wrzutce Adam Hlouska!

Lech Poznań 1-2 (0-0) Legia Warszawa
1-0 Kędziora 82
1-1 Dąbrowski 87
1-2 Hamalainen 90

Lech: 1. Matus Putnocky - 4. Tomasz Kędziora, 35. Jan Bednarek, 3. Lasse Nielsen, 22. Wołodymyr Kostewycz - 10. Darko Jevtić (86, 55. Abdul Aziz Tetteh), 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos, 86. Radosław Majewski, 8. Szymon Pawłowski (66, 17. Maciej Makuszewski) - 24. Dawid Kownacki (73, 11. Marcin Robak).

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 2. Michał Pazdan, 5. Maciej Dąbrowski, 14. Adam Hlousek - 6. Guilherme (58, 21. Dominik Nagy), 75. Thibault Moulin, 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 15. Michał Kopczyński (85, 22. Kasper Hamalainen), 32. Miroslav Radović - 18. Michał Kucharczyk (77, 3. Tomasz Jodłowiec).

żółte kartki: Guilherme, Pazdan, Kopczyński, Odjidja-Ofoe.

sędziował: Daniel Stefański.

widzów: 41 026.



Komentarze: (48)

Wojtek, 09.04.2017 19:59:30 - *.dynamic.chello.pl

Ku*wa udało się :D Nie wierzę :)

bocian, 09.04.2017 19:59:48 - *.42

takimi meczami wygrywa sie mistrzostwo. Brawo Legia!!!!!

Piter, 09.04.2017 20:00:22 - *.084.060.pools.vodafone-ip.de

HAMAAAA hahahahahahahahaha. Ale ich uciszył ponownie. Były zawodnik Lecha dwukrotnie w tym sezonie wykańcza w ostatniej akcji Lecha. BEZCENNE!

Dyziek82, 09.04.2017 20:00:42 - *.play-internet.pl

Cos pięknego (L)

(L)odz, 09.04.2017 20:01:22 - *.toya.net.pl

Brawo ,Brawo ,Brawo...Hama jestes WIELKI..ODIDJA jest piłkarzem wielkim....Fantastyczna koncówka ,miny poznaniaków bezcenne....

Fi(L)ip, 09.04.2017 20:02:48 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Pięknie ból d__y we wronkach

nototego, 09.04.2017 20:03:05 - *.play-internet.pl

Ale to było dobre!

SKL, 09.04.2017 20:03:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Legio słabo... Bramka strzelona przez Hamalainena w ostatniej sekundzie meczu i to bez spalonego ... to jak porażka ;)

mlew, 09.04.2017 20:03:59 - *.ipv4.supernova.orange.pl

Co za szał, co za szał, co za radość - ta drużyna z Poznania to słabość!!! :D

ddd, 09.04.2017 20:04:01 - *.77

hamalainen dwa razy bramka w 90min+ z lechem hahaha
super transfer!!!

(L), 09.04.2017 20:04:44 - *.dynamic.chello.pl

Druzyna z charakterem! Zawsze walczymy do konca! O to chodzilo.
Brawo!

tutti frutti, 09.04.2017 20:04:48 - *.103.tvksmp.pl

Brawo Hama, jesteś bogiem!!! Po co wszedł Jodla, to nie wiem. Szacun za zeszle sezony, ale w tym jest cieniem własnych umiejętności. Drunfdygff że 3 punkty!!! Mistrz, mistrz, Legia mistrz!!!

Javox, 09.04.2017 20:04:50 - *.31

Tak jak pisałem: Chłopaki pojadą, strzelą i wygrają.
Jednego jestem pewien: Magiera do wywalenia, im szybciej tym lepiej!
1. Zero taktyki
2. Zero ustawienia
3. Zabija formę.
4. Zdejmuje Kuchego i wsadza Jodłę?!!!?!
Legia ma zbyt dobrych piłkarzy żeby ich całkiem zarżnął ale generalnie wypad facet.

Avatar, 09.04.2017 20:05:19 - *.dynamic.mm.pl

Ha ha ha ha.....malainen

Kibic L, 09.04.2017 20:06:16 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Gui w takiej formie to może grać w Legii ale na kobzie. a najlepiej w duecie z Kopczyńskim. Ten młodzieniec póki co powinien jeszcze nosić piłki na treningu a nie grać w pierwszej drużynie. Powie ktoś, że nie gra źle. Ale nie gra też dobrze, przede wszystkim gra bardzo asekuracyjnie często do najbliższego kolegi albo do tyłu. Snuje się po boisku. Nie popełnia dużo błędów tylko dlatego, że jest mało produktywny. Moim zdaniem do pierwszej drużyny jeszcze nie dorósł. To, że dzisiaj był autorem bramki dla pyr to nie wzięło się z przypadku tylko z jego małe szybkości i zwrotności.

(L)ukasz, 09.04.2017 20:06:19 - *.play-internet.pl

Ale pory się zdziwiłem Tylko Legia

Lkrys, 09.04.2017 20:06:33 - *.dynamic.chello.pl

Boli pyry i ma boleć braco Kasper

ostet, 09.04.2017 20:07:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Fatalczyk i Kopczyński najgorsi na boisku i nimi raczej skauci nie bedą zainteresowani a Odjidja pokazał że przerasta naszą ligę o pare klas i jego nikt w Legii nie zatrzyma po sezonie

Kaltus, 09.04.2017 20:08:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Hama znowu zrobił to chórzystom

krys008, 09.04.2017 20:09:56 - *.serv-net.pl

Tak, jest pięknie! Ale emocje, piękna walka i trzy punkty wywalczone w Poznaniu. Pięknie!

łach, 09.04.2017 20:10:40 - *.dynamic.chello.pl

ona tańczy dla mnie!!! ;-)

Arek, 09.04.2017 20:12:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tu, na forum, objecuję!!! Nie powiem więcej złego słowa na Hamalainena. Choćby nie wiem jak ch...wo grał, ja powiem, że grał zajebiście. Pod newsem z relacją live miałem pisać: - znowu k...wa ten Hamalainen na ławce, a zamiast niego mógł wziąć Chukwu. Nie napisałem i nie żałuję. Brawo! brawo! brawo Panowie!!!

Ocho(L), 09.04.2017 20:12:19 - *.adsl.inetia.pl

No to Guilermw sobie odpocznie po ósmej żółtej , przydałby się na końcowe mecze w rundzie zasadniczej. Ale zmienników mamy.

Wiola, 09.04.2017 20:12:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dziękuję , za piękną wygraną. Widzimy się w poniedziałek

Dickson Chotowski, 09.04.2017 20:13:47 - *.range86-153.btcentralplus.com

Dabrowski na stale do ataku !! Ten facet naprawde zrobil niesamowity postep w bardzo krotkim czasie. A na koniec Ha, Ha, Hamalainen. Piekny wieczor.

Daszka, 09.04.2017 20:13:59 - *.dynamic.chello.pl

Olbrzymia radość ze zwycięstwa w ostatniej akcji meczu! Gratulacje dla trenera i drużyny. Sędzia Stefański przez 70 min. dopuszczał do kopania, szarpania i faulowania VOO przez Poznaniaków. W końcu nie wytrzymał i...dał żółtą kartkę legioniście. Cóż za perfidia. A to, że usłyszał przekleństwo po angielsku - chyba nikt by nie wytrzymał. Jednak gospodarskie sędziowanie tego "rozjemcy" przewidywaliśmy przed tym meczem. No cóż, koniec wieńczy dzieło. Lech+Stefański - Legia 1:2!!! I to się liczy.

kuka, 09.04.2017 20:14:14 - *.static.ip.netia.com.pl

Niesamowite!!! Przepraszam ze w 82 minucie zwatpilem. Czapki z glow Panowie.

Cch do ostet, 09.04.2017 20:14:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Niestety masz racje.

wszków, 09.04.2017 20:15:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

dzieki Legio .1OO% LEGIA

"L", 09.04.2017 20:16:08 - *.adsl.inetia.pl

Ostatnio czytałem, że trener lecha po ogoleniu podobny do trenera jagi. To jeszcze musi lubić whisky bo dzisiaj będzie mu potrzebna. Brawo Legia.

Młody, 09.04.2017 20:18:45 - *.opera-mini.net

DZIĘKUJĘ za dzisiaj , tu słyszę jak pyry płaczą :) LEGIA MISTRZ !!!!!!

od zawsze na zawsze, 09.04.2017 20:19:19 - *.dynamic.telkab.pl

JEDEN GRA DRUŻYNA WYGRYWA ale dąbrowski wraca do formy z Zagłebia Brawo a HAMA ZNOWU Z GWIZDAMI POGRĄŻA PYRLANDIE!

Aspendos, 09.04.2017 20:20:13 - *.merinet.pl

Tylko Legia mogla wygrac ! I wygrala !

miro, 09.04.2017 20:20:44 - *.play-internet.pl

liczyłem na zwycięstwo choć wiedziałem ze będzie ciężko ale to co zrobił Hama mistrzostow

Rado, 09.04.2017 20:28:34 - *.play-internet.pl

Kasper spłacił się rozgrywając 20 minut z Lechem :-) :-) :-)

wwwojtecky (L), 09.04.2017 20:32:09 - *.play-internet.pl

Mistrzem Polski jest Leeeegia!!!! :-) Cały Poznań chórem ... jeszcze raz (bo za cicho było w 94 min). MISTRZEM POLSKI JEST LEEEEGIA!!!

t, 09.04.2017 20:40:24 - *.centertel.pl

Kasper rulez

Hiszpan, 09.04.2017 20:43:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kto zaprosił to drewno Mielcarskiego do komentowania. Patalach nienawidzi Legii i g...no się zna na futbolu.

Sebek, 09.04.2017 20:44:50 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Brawo brawo brawo!!!!Kapitalny mecz Ofoe, kapitalny mecz Hlousek.A to co zrobił Hamalainen to przejdzie do historii tych obu meczy.U nas w ostatniej akcji meczu pogrążył Lecha i to samo zrobił u nich.

kibic, 09.04.2017 21:03:44 - *.219

jedziemy w sobote na Widzew? Legia II gra

Andrzej(L), 09.04.2017 21:19:36 - *.2

Niestety... Hama będę pamiętał, tylko z tych dwóch meczów

siepacz, 09.04.2017 21:31:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie dane mi było niestety obejrzeć meczu, tylko najważniejsze fragmenty z ekstraklasa.tv, ale myślę, że za samą ostatnią akcję Hlouszek w ocenach powinien dostać 6.

matus007, 09.04.2017 22:30:14 - *.play-internet.pl

Dobry dzień(L), ale tak nóż w plecy wbijać swojemu byłemu klubowo ojj karma wróci Pozdro Hama

jim, 09.04.2017 23:34:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dzidzia show Hama gol

Gor, 10.04.2017 03:58:17 - *.dyn.optonline.net

Doping Kozak,myslalem ze Lech wymiata z dopingiem,ale chowa sie przy Legi !

Hiszpan, 10.04.2017 05:48:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Co krzyczała ta małolata do Vuko? Uwajaj Uwajaj

KO do Hiszpana, 10.04.2017 08:45:53 - *.82

Zabrakło mężczyzn to wysłali dziewczynki...

Dzięki za mecz. Podnieśli mi ciśnienie oby takich więcej.

Dzięki ekipie wyjazdowej za doping. Było WAS słychać.

q7, 10.04.2017 09:00:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dziękujemy. TAK TRZYMAJ UKOCHANA MA, LEGIO WARSZAWA.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.