Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Dominik Ebebenge, Bogusław Leśnodorski i Michał Żewłakow - fot. Mishka / Legionisci.com
Dominik Ebebenge, Bogusław Leśnodorski i Michał Żewłakow - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 11 kwietnia 2017 r. godz. 08:42

Leśnodorski: Bycie prezesem Legii to 24-godzinna orka

Woytek, źródło: weszlo.com

Bogusław Leśnodorski udzielił pierwszego wywiadu od momentu gdy przestał być prezesem Legii. – Klub to jest projekt społeczny. Powiem ci więcej – prezes Legii powinien być wybierany. Wierzę w model socios. Moim zdaniem na dłuższą metę to dzięki niemu Barcelona i Real są dwoma najpotężniejszymi klubami na świecie. W Manchesterze City nigdy nie będzie takiego wspólnego DNA - mówi w rozmowie z weszlo.com.

- A bez tego – bez tej całej magicznej otoczki – możesz być w futbolu w światowym TOP20, ale na dłuższą metę nie będziesz najlepszy. Właśnie dlatego Anglicy zbierają baty w europejskich pucharach. To kluby bez tożsamości. Tu Rosjanin, tam Chińczyk… Nic z tego nie będzie - dodaje Leśnodorski.

Transfery

- Ja już słyszałem o Vadisie, który jest za gruby i się do niczego nie nadaje, o słabym Pazdanie, o Lewczuku. Pamiętasz, jak ci powiedziałem, że ma lepsze parametry od „Jędzy” i zrobimy z niego stopera? A ty się śmiałeś. Teraz ci mogę powiedzieć, że „Jędza” z Dąbrowskim w mojej ocenie będą w przyszłym sezonie zdecydowanie najlepszą parą stoperów w lidze. Najlepszą na przestrzeni wielu, wielu lat.

– Zrobiliśmy Vako i Necida na zasadzie wypożyczeń – potrzeba chwili, sytuacja, dostępność… Wszystkie kluby tak robią. Natomiast jeśli chodzi o wszystkie inne transfery to jesteśmy zadowoleni. Nagy będzie kozakiem, „Jędza” będzie ostoją przez lata, a Chukwu będzie ładował gole, jestem tego całkowicie pewny.

Konflikt właścicielski

- Nie czuję się przegrany, ponieważ przede wszystkim coś udało się przez lata stworzyć. I to mnie wpędza w dobry nastrój. Natomiast w pewnym momencie trzeba było podjąć kilka męskich decyzji, aby przerwać niezbyt fajną spiralę, w którą wpadaliśmy.

- Ja byłem przybity przez ostatnie półtora roku. Ale jak jesteś na takim miejscu, na jakim ja byłem, to robisz dobrą minę. Nie możesz sobie pozwolić na pokazywanie słabości, niezadowolenia. Wchodzisz do klubu i musisz to trzymać od środka. Bycie prezesem takiego klubu jak Legia, to jest orka. Codzienna, 24-godzinna orka. Cena, jaką się za to płaci, to jest kosmos. Dodatkowo angażujesz w to inne osoby, które też w tę orkę wchodzą. Uważam się za osobę dość twardą, natomiast jeśli mnie zapytasz, czy można być prezesem Legii na przykład przez dwadzieścia lat, to ci odpowiem – nie, to nie jest do przeżycia. Coś jak z trenerami Barcelony, którzy po trzech-czterech latach czują się wrakami. To jest po prostu psychofizycznie nie do wytrzymania. I to nawet w sytuacji komfortu finansowego, którego my – jako Legia – nigdy pełnego nie mieliśmy.

- Uważam, że nikt po nas czegoś takiego w polskiej piłce nie powtórzy. Wzięliśmy klub, nie dołożyliśmy grosza, spłaciliśmy kilkadziesiąt milionów złotych i jeszcze wygraliśmy wszystko, co było do wygrania. Mistrzostwa Polski seniorów, mistrzostwa Polski juniorów, Puchary Polski, awans do Ligi Mistrzów… Dlatego mówić w gazetach można dużo, ale czasami wystarczy, że przemówią gabloty i księgi.

Kamyczek do ogródka Lecha Poznań

- Rajcuje mnie wygrywanie. Jeśli chodzi o Lecha, to jedyne co wzbudzało mój sprzeciw – i co próbowałem im wyklarować – jest to, że nie zrobią niczego wielkiego, dopóki będą się definiowali na kontrze do nas. To potężny klub, mają mnóstwo kibiców, ale w futbolu musisz mieć swoją własną tożsamość. A oni wrzucają filmik z nowym zawodnikiem na stronę i on tam mówi o Legii. Przecież to jest śmieszne. Widziałeś filmik na stronie Legii z nowym piłkarzem, żeby on mówił o Lechu? Bez żartów. Dopóki oni nie odetną się od tego sposobu myślenia, nie dadzą sobie szansy na to by być numerem jeden.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.



Komentarze: (22)

WFANS, 11.04.2017 09:08:00 - *.ciechanow24.pl

Dawaj Leśny wracaj na prezesa!

olo, 11.04.2017 09:22:43 - *.pl

Widzieliście wendzela świętującego w niedzielę bramkę dla Łacha na trybunach?? Pokazali go na chwilę podczas transmisji zaraz po golu Amiki. Wychodzi na to, że pajac był tutaj tylko po to żeby rozbić duet Mioduski - Leśny i podpatrzeć jak funkcjonuje klub....

zyga, 11.04.2017 09:24:40 - *.dynamic.chello.pl

"To potężny klub, mają mnóstwo kibiców, ale w futbolu musisz mieć swoją własną tożsamość. A oni wrzucają filmik z nowym zawodnikiem na stronę i on tam mówi o Legii. Przecież to jest śmieszne. Widziałeś filmik na stronie Legii z nowym piłkarzem, żeby on mówił o Lechu? Bez żartów. Dopóki oni nie odetną się od tego sposobu myślenia, nie dadzą sobie szansy na to by być numerem jeden."

Pyry to inny stan umysłu. Doskonale to widać na filmiku z naszej oprawy z ostatniego meczu. W czasie gdy odpalamy piro i zaczynamy machać flagami Lech strzela bramkę i... cały stadion zaczyna nam cisnąć :) Naprawdę, drugiego tak zakompleksionego klubiku to ze świecą szukać.

@rek, 11.04.2017 09:25:07 - *.dynamic.chello.pl

Leśny... Już tak bidulku nie narzekaj na tę 24-godzinną orkę... Wszak każdy orze jak może... A Ty sobie zaorałeś całkiem niezły hajsik... Pozdro (L)

buba, 11.04.2017 09:29:07 - *.net.hawetelekom.pl

Jest pan Mega Gościem i tyle.

andreas, 11.04.2017 09:36:37 - *.rev.snt.net.pl

nic nie dołożyli ale ile wzięli?
Leśny wiele dobrego zrobił dla Legii ok.
Na plus tytuły, europejskie puchary i Niko mega transfer jak na polskie warunki.
Z drugiej strony 5 trenerów w ciągu 4 lat (Leśny prezesem od 7 grudnia 2012) to trochę za dużo jak na stabilny klub. Danie Ostrowskiej odpowiedzialnego stanowiska to też śmiech. No i brak polityki transferowej z perspektywą 2-3 lat to też minus. Za dużo transferów na chybił trafił albo sę uda albo nie. Poczynając od Ojaamy, zaciągi brazylijskie, bałkańskie Trickovski, Vranjens transfery na telefon Masłowski, Szwoch, Czerwiński a kończąc na Necidzie. Najważniejsza Legia powodzenia

do Andreas, 11.04.2017 09:47:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Idź na spacer, przemyśl to co napisałeś i przeproś.

szacun lesny, 11.04.2017 10:37:16 - *.centertel.pl

wszystkie poje co pisza zle o lesnym niech sobie przypomna bylych prezesow to byl geniusz lepszego nie bylo

amos80, 11.04.2017 11:09:21 - *.play-internet.pl

Leśny pieprzysz głupoty z całym szacunkiem dla ciebie ale to ze ciebie już tu nie ma to bardzo dobra decyzja mogłeś jeszcze wziąć ze sobą Żewłakowa i tego drugiego

Andreas trafiłeś w sedno

andreas, 11.04.2017 11:16:17 - *.rev.snt.net.pl

do andreas. Jak coś piszesz to najpierw się zastanów bo papier cierpliwy i głupotę przyjmie.

legwan, 11.04.2017 11:46:37 - *.acn.waw.pl

będziecie jeszcze płakać za leśnym

(L)egniczanin do Andreas, 11.04.2017 12:18:27 - *.122

zgadzam się. za sukcesy i serducho dla Legii mega szacun, natomiast gość który tak często powtarza o stabilizacji klubu i zmienia tych trenerów co chwilę, oraz wietrzenie szatni w co drugim okienku to nie ma nic wspólnego ze stabilizacją.

do (L)egniczanin, 11.04.2017 12:39:39 - *.acn.waw.pl

Jak zmienia trenerów co chwilę? Rusek sam chciał odejść a Albańczyka to chyba przyznasz że za późno wywalił na zbity pysk. A co Ty myślisz że mioduski nie będzie sprzedawał piłkarzy jak tylko zobaczy że może na nich kilka euro zarobić? Pogoni ich raz dwa

xmen, 11.04.2017 13:00:35 - *.dynamic.chello.pl

Ne rozumiem tych ciągłych "wywiadów rzeka" z byłym Prezesikiem.

oLaf, 11.04.2017 15:52:49 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Leśny to był super prezes (3 mistrzostwa!!!).

Aby kolejny był równie dobry... na razie jest ok, byleby nie chciał żeby 50% składu to była Akademia bo wtedy spadniemy....

Toni, 11.04.2017 21:47:16 - *.0pools.vodafone-ip.de

Dobrze,ze pan Lesnodorski zostal w klubie.Teraz Legia musi zdobyc mistrzostwo a pozniej zrobic kilka naprawde konkretnych transferow.Odejdzie Pazdan trzeba sprowadzic konkretnego obronce.Chociaz po przeczytanym artykule wnioskuje,ze na stopera szykuja Jedrzejczyka.Zatem mam nadzieje ze na prawej stronie bedzie gral ktos lepszy niz Broz.Rybusa tez bym tu sciagnal.Co do ataku to pewnie wroci Niezgoda.Dojdzie do formy Chukwu.Jest jeszcze ten Sanogo ale jednego super napastnika mogli by kupic.Necid raczej juz spalony jest.
Panie Lesnodorski dziekuje za te wszystkie lata i zycze kolejnych sukcesow.Naprawde zrobil pan kawal dobrej roboty.Doceniam to.Chcialbym by mial pan wplyw na transfery Legii bo obawiam sie pan Miduski moze nie byc chetny wydania miliona euro lub wiecej na zawodnika.Pan Mioduski raczej bedzie stawial na wychowankow.Ale przyklad Ofoe pokazuje ze warto wydac wiecej pieniedzy na jednego zawodnika niz te same pieniadze na dwoch slabych.
Legia mistrz!!!

Cult⚽️Legia, 11.04.2017 21:47:48 - *.156

#żewłakowout tak jak koń trojański I koralik

Do do (legniczanin), 11.04.2017 22:05:04 - *.play-internet.pl

Poszukaj w internecie i poczytaj dlaczego czerczesow odszedl a potem pisz farmazony

Jonek, 12.04.2017 08:50:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panie Bogdanie niewiem co Pan zamierza ale zarobił Pan kupę kasy sprzedał swoje udziały i to by było na tyle w temacie pozdrawiam Pana i wszystkich legionistów

Krzeszczu, 12.04.2017 19:33:25 - *.cust.bredband2.com

@ Jonek: Panie Bogdanie? Bogdan? Bamse Grill Bogdan?

krys008, 12.04.2017 19:42:13 - *.82

Bardzo ciekawy wywiad, dobrze się to czyta i dobrze prawi. BL może nie zawsze mi z Panem po drodze, ale szanuję i trzeba oddać, że za czasów Pana prezesury Legia przeżywała złoty czas.

@olo, 13.04.2017 22:44:08 - *.static.ip.netia.com.pl

Przejzałem bramke Lecha i szczerze mówiac za ch... go tam nei widze. Za to widzę tam właścicieli Amici...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.