Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Arkadiusz Malarz - fot. Mishka / Legionisci.com
Arkadiusz Malarz - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 11 kwietnia 2017 r. godz. 17:29

Pod lupą LL! - Arkadiusz Malarz

Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com

Od początku sezonu Arkadiusz Malarz udowadniał trenerowi, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. Doświadczony golkiper strzegł bramki „Wojskowych” w 27 ligowych spotkaniach, a tylko jedno oglądał z ławki rezerwowych (z Cracovią). W niedzielnym starciu z Lechem Poznań 36-latek znalazł się w wyjściowej jedenastce Legii. W stolicy Wielkopolski Lupa LL! uważnie przyglądała się jego postawie.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Arkadiusz Malarz był bardzo czujny i zdecydowany w swoich decyzjach. W 5. minucie poprawnie wypiąstkował piłkę po rzucie rożnym gospodarzy, a minutę później pewnie obronił strzał Dawida Kownackiego, który był na pozycji spalonej. Sto dwadzieścia sekund później golkiper Legii z dużym spokojem wyłapał strzał Darko Jevticia. W kolejnym minutach Arkadiusz Malarz był bezrobotny, ale cały czas komunikował się ze swoimi kolegami i czujnie obserwował wydarzenia na murawie. Podczas pierwszej części gry legioniści często wycofywali piłkę do swojego golkipera, a on mądrze ją odgrywał. Pierwszą połowę spotkania bramkarz Legii zakończył świetną interwencją, kiedy to wyciągnął się jak struna i obronił silny strzał Macieja Gajosa. To była ważna interwencja, bowiem strzał pomocnika gospodarzy był nieprzyjemny. Warto dodać, że przed tą interwencją Malarz przestał bezczynnie kilka dobrych minut w swoim polu karnym, a pomimo tego zachował czujność i wykazał się świetnym refleksem. Trzy minuty przed końcem pierwszej części gry golkiper „Wojskowych” dobrze ustawił swoich kolegów w murze przed polem karnym Legii, bowiem strzał Majewskiego został przez legionistów zablokowany.

Drugą połowę spotkania Malarz rozpoczął od udanej interwencji w 50. minucie, kiedy to przytomnie obronił strzał Dawida Kownackiego ze spalonego. Sześć minut później golkiper Legii zaliczył pierwszy poważny błąd – źle obliczył tor lotu piłki po rzucie rożnym Lecha i zaliczył pusty przelot. Na szczęście Kędziora nie trafił do pustej bramki, ale Malarz nie jest jedynym winowajcą w tej sytuacji, ponieważ legioniści kompletnie bez krycia pozostawili prawego obrońcę Lecha. Tak, jak w pierwszej połowie, tak też w drugiej części gry defensorzy Legii często wycofywali futbolówkę do Malarza, żeby cały czas był w grze, bo okazji do interwencji miał jak na lekarstwo. Wydawało się, że w Poznaniu nasz golkiper zachowa czyste konto, jednak w 82. minucie sprytnym strzałem pokonał go Kędziora. W sytuacji bramkowej Malarz wyciągnął się jak struna i zrobił wszystko, co w jego mocy, żeby ten strzał wybić. W doliczonym czasie gry legionista zaliczył ważną interwencję – dobrze wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Trwający sezon jest bardzo dobry w wykonaniu Arkadiusza Malarza. Golkiper Legii jest pewnym punktem swojej drużyny w każdym spotkaniu, a w tych szczególnie ważnych starciach zachowuje spokój i bardzo pomaga kolegom swoimi interwencjami.

Arkadiusz Malarz [suma (1. połowa + 2. połowa)]

Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 27 (13+14)
Wybicia nogą celne: 14 (6+8)
Wybicia nogą niecelne: 7 (3+4)
Wybicia ręką celne: 3 (3+0)
Wybicia ręką niecelne: 0 (0+0)
Faulował: 0 (0+0)
Faulowany: 0 (0+0)
Strzały obronione: 1 (0+1)
Strzały nieobronione: 1 (0+1)




Komentarze: (18)

Rafał , 11.04.2017 17:41:03 - *.centertel.pl

Arek Malarz - wielka klasa :)

grzesiek, 11.04.2017 18:04:09 - *.centertel.pl

Pragne zauwazyc iz kazdy ma prawo do swojej oceny. Ja tam zakrywam twarz na kazdym meczu jak sa jakies dosrodkowania i inne stale fragmenty gry. Nie wiem czemu tez obrywa sie ciagle obroncom przy stalych fragmentach gry...

grzesiek, 11.04.2017 18:05:27 - *.centertel.pl

Fajnie byloby gdyby arczi boruc wrocil i pokazal jak sie mozna wyciagac jak struna ;)))

tomasz problem, 11.04.2017 18:20:07 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Niestety zmiennika nie widac .

oLaf, 11.04.2017 18:56:11 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

"bardzo dobry" sezon Malarza?????? : O

To chyba żart, Malarz gra b. dobrze na linii, ale na przedpolu to dramat - z Lechem zaliczył "pusty przelot" i tylko cudem nie straciliśmy wtedy bramki !!! (przy golu raczej nie miał szans, a raz super obronił strzał Gajosa, ale to nie zaciera ww. poważnego błędu !!)

Zobaczcie jak b. dużo goli Legia straciła w tym sezonie - i to przy ''najlepszych w Polsce obrońcach" !!!

Przypadek??

mi, 11.04.2017 18:59:59 - *.dynamic.chello.pl

wybicia nogą 14 celne, 7 niecelne. 50% to moim skromnym zdaniem ten element do poprawy. A tak w ogóle to całkiem spoko, podpora defensywy - brawo.

Malowane znajomości, 11.04.2017 19:07:49 - *.adsl.inetia.pl

Ciekawe , że Malarz jest zaprzeczeniem polityki klubu. Ciągle gadają o sprowadzaniu obiecujących graczy i sprzedaży z zyskiem. Malarz ma znajomości i w bramce Legii gości. Na pewno znajduje się w Polsce nie jeden nastolatek, który pod okiem naszego trenera bramkarzy mógłby stać się drugim Fabiańskim, a nasz klub mógłby zarobić kilka milionów euro. Jak widać osobiste relacje górują nad dobrem klubu. Co więcej, na uwagę zasługuje sposób wykonywania rzutów wolnych przez piłkarzy Ajaxu. Proszę sobie zadać pytanie.. dlaczego strzelali prosto w Malarz? Odpowiedź brzmi: znają się na swoim fachu lepiej niż my wszycy "eksperci" na tym forum, co za tym idzie wiedzieli jak może zachować się Arek... Szkoda, że nie ma w bramce małolata na lata, który potem w reprze wymiata, ale Arek poprzeklina i jest cool.

Sajmon , 11.04.2017 20:08:23 - *.dyn.telefonica.de

Dajcie sobie na luz co niektórzy, bo akurat Malarz daje radę w porównaniu co do wielu innych grajków i często ratował nam d... Jeden konkretny przykład? Jaki mecz nam zawalił przy końcowym rozrachunku? Oczywiście przydałby się bardzo jakiś mocny konkurent na treningu ale moim zdaniem z Nim w bramce zdobędziemy Majstra i powalczymy skutecznie o LM na jesieni...
Arek powodzenia i zdrowia !

m4pierwszy, 11.04.2017 21:45:04 - *.eaw.com.pl

Czapki z głów dla Arka, wybronił wiele punktów w tym sezonie. Zawsze można oczekiwać więcej ale docenić osiągnięcia też trzeba, tym bardziej że są ponadprzeciętne.

kaktus, 11.04.2017 22:48:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Malarz jest genialny na linii bramkowej i w sytuacjach sam na sam.
Ma do tego średnie wznowienia gry i jest fatalny na przedpolu...

Jego gra na przedpolu sprawia, że każda wrzutka w nasze pole karne, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, jest przygodą, bo obrońcy dostają bardzo słabe wsparcie od bramkarza...

Szymon , 12.04.2017 00:57:47 - *.centertel.pl

Witam, 8 lat cicho siedzę ale co do Arka to jedna uwaga... Nie wypluwaj piłek do przodu... Bo szlak ludzi trafia!!! Nie byłem przekonany do p. Arka ale to co gram ma

SZYMON , 12.04.2017 00:59:21 - *.centertel.pl

P. Atejy

..., 12.04.2017 01:29:27 - *.dynamic.chello.pl

tyle dobrych co i fatalnych interwencji = sredni grajek
a sredni grajek powinien grac w srednim klubie

Do mi, 12.04.2017 08:28:09 - *.centertel.pl

14 celnych i 7 niecelnych nie daje 50% skutecznosci tylko 66,6% (14/21)

kibic, 12.04.2017 09:56:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dla mnie Malarz to bardzo przeciętny bramkarz w miarę poprawnie grający na linii bramkowej i bardzo słabo na przedpolu wiele piłek które może łapać jakoś dziwnie wybija lub wprost wypluwa przed siebie . Każde dośrodkowanie z rogu czy po rzutach wolnych to potencjalne duże zagrożenie bo Malarz albo nie wychodzi albo bąbel i tak było w meczu z Lechem .Co by dzisiaj pisali ci co się nim zachwycają jakby po jego błędzie podła bramka ?

do mi, 12.04.2017 10:41:55 - *.static.ip.netia.com.pl

Twoja matematyka też jest do poprawy :)

3333, 13.04.2017 10:49:39 - *.static.ip.netia.com.pl

Nie jestem pewny czy on jest takim pewnym punktem w drużynie mam wątpliwości.

gimbaza piszczy, 13.04.2017 20:29:15 - *.play-internet.pl

dziary na rękach i to wszystko wystarczy.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.