Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 14 kwietnia 2017 r. godz. 12:10

Vuković: Trzeba mieć świadomość wielkości klubu

Redakcja, źródło: weszlo.com

- Na pewno zdaję sobie sprawę, że całe życie w Legii nie będę pracował. Nie jestem Fergusonem i nie żyjemy w czasach, gdy to możliwe. Chyba, że zdecydowałbym się na to, by być całe życie asystentem. Celuję jednak w pracę pierwszego trenera. Nastąpi moment, gdy w paru klubach trzeba będzie popracować. W tej pracy nie ma co planować, teraz planuję tylko to, by wygrać z Koroną Kielce - mówi w wywiadzie dla Weszło, Aleksandar Vuković.

- Jestem przekonany, że ona zrobiła co zrobiła z tego samego powodu, co trybuna Lecha skandowała "Vuković? Co…?". Kibice Lecha są na mnie cięci i mogą być, mnie nie zależy na tym, by mnie lubili w Poznaniu. Po co jednak poważni dziennikarze z Poznania jak pan Radosław Nawrot podają, że to było spowodowane czymś, co się nie wydarzyło? W Poznaniu, gdzie mnie nie lubią, przekaz jest taki: biedna dziewczynka musiała tak powiedzieć, bo została wcześniej przez Vukovicia staranowana. Uważam, że to żałosne - powiedział asystent Jacka Magiery odnosząc się do ostatniego incydentu po meczu z Lechem Poznań.

- Jako trener dziś chciałbym, by zawodnicy, którzy grają dla klubu, doskonale wiedzieli i pamiętali, że to coś więcej niż miejsce pracy. Humor bardzo dużej grupy osób zależy od tego, jak wiedzie się ich klubowi. Doskonale znam te uczucia i wiem, że większość kibiców woli usłyszeć prawdę. Gdy w Kielcach powiedziałem od razu, że Legia jest dla mnie najważniejszym klubem w życiu i nigdy nie zmienię swojego podejścia, wielu myślało: "Co on opowiada?! Jakim prawem?!". Każdy kibic po przemyśleniu to jednak uszanuje, bo wie, że tu nie ma żadnej próby przypodobania się w najłatwiejszy możliwy sposób. Najłatwiej byłoby powiedzieć, że Legia jest taka czy taka. Nie tędy droga. Pierwszego dnia nie mogłem powiedzieć, że Korona jest dla mnie ważnym klubem, ale teraz mogę – cieszę się, gdy wygrywa, zawsze będę czuł do niej sentyment i szanował - stwierdził Vuković.

- Nie chodzi o to, by każdy stawał się od razu legionistą, nie można tego wymagać. Bardziej chodzi o świadomość wielkości klubu i szacunek. To coś, na co stać każdego profesjonalistę. To nie jest klub, w którym przegrać czy wygrać jest wszystko jedno. Liczba kibiców i wielkość klubu nie powinna być jednak obciążeniem a dodatkowym impulsem i to rola trenera, by presja nie blokowała, a wyniosła na wyższy poziom. Można grać – z całym szacunkiem – dla Bruk-Betu i nie czuć presji czy oddechu kibiców po przegranym meczu. Dla mnie o wiele większą wartość niż wszystkie zarobione pieniądze ma to, że ja jestem dziś w Warszawie i ludzie zaczepiają mnie na każdym kroku. Prędzej czy później każdy zawodnik się o tym przekonuje - powiedział "Vuko".


Cały wywiad do przeczytania tutaj.


przeczytaj więcej o:,


Komentarze: (25)

Krzeszczu, 14.04.2017 12:30:31 - *.cust.bredband2.com

Powiem krotko: Vuko KING!

Domka11, 14.04.2017 12:58:32 - *.cyfrotel.net.pl

Legia mistrz,Legia mistrz 3 pkt. ma pewne i mistrzem znów zostanie LM jest tylko nasza tym razem postaramy się wyjść z grupy czy z trudnej czy z Łatwej pamiętajmy że w LM nie ma słabych zespołów każdy na 100% da z sb wszystko xd (;

Marcin, 14.04.2017 13:03:19 - *.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Vuko szacunek

Grzegorz , 14.04.2017 13:05:11 - *.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I właśnie takich ludzi nam potrzeba

Ostry Czerniaków, 14.04.2017 13:13:57 - *.internetdsl.tpnet.pl

Kilka dni temu spotkałem Vuko w Urzędzie na Ursynowie, podszedłem, poprosiłem o fotkę, miły, uśmiechnięty, otwarty...fajny facet (L) !!!

Dickson Chotowski, 14.04.2017 13:31:09 - *.range86-153.btcentralplus.com

Vuko. Nie przejmuj sie pyrami. Kompleksy maja takie ze za 100 lat nic sie nie zmieni. A cot do tej dziewczyny to taka miala glos ze myslalem przez chwile ze to Kownacka.

LEGION-FANS, 14.04.2017 14:04:12 - *.internetia.net.pl

VUKO SZACUN ZA ATMOSFERE ZA PRZYWIĄZANIE - ALE WIELKOŚC - KLUBU TEŻ JEST BRANA POD UWAGĘ POD WZGLĘDEM TRANSFEROWYM - A MY ZIMĄ Z NAJWIĘKSZYCH W HISTORII TRANSFERÓW DOKONALIŚMY MEGA CZESKICH CHUPSIACHUPSIÓW - OBY ZA NOWEGO PREZESA BYŁY NAPRAWDĘ DOBRE TRANSFERY NA MIARĘ LEGII A NIE TYLKO POZOSTAWIANE W ZAPOWIADANYCH I JAK TO ZWYKLE BYWAŁO - TEN NIE DLA LEGII I TAMTEN NIE DLA LEGII DLA LEGII CHIUPIU TUPCIU :)

kaktus, 14.04.2017 14:12:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a mnie się podobało jak wytargał za ucho "tempą" dzidę, mówiąc: dziewczynko... :)

Do DICKSON , 14.04.2017 14:17:29 - *.play-internet.pl

Pisząc KOWNACKA pokazujesz, że sam masz kompleksy. Zachowujesz się właśnie tak jak ta dziewczyna z Lecha

klaus, 14.04.2017 14:34:09 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kiedyś przysięgałeś, że córkę nazwiesz Legia...Póki siedzi przy korycie to się uśmiecha- odejdzie to już nie będzie taki słodki

Vuko king, 14.04.2017 14:34:22 - *.103.tvksmp.pl

Dlaczego pyrka nazwała Vuko frajerem? I młyn Lecha mu jechał? Powiedział coś w mediach na Lecha, czy o co chodzi? Jackowi Magierze tak nie jechali...
Radość Vuko i reszty legijnej ekipy bezcenna:)

SFK, 14.04.2017 15:34:21 - *.play-internet.pl

P I N O K I O ! ! ! - Pamiętamy

Wiewis6499, 14.04.2017 15:38:19 - *.play-internet.pl

Swój chłopak.
Mógłbym się z nim napić wódki.

Najlepszości dla Waszystkich z okazji zbliżających się Świąt!

123, 14.04.2017 16:28:12 - *.dynamic.chello.pl

Vuko = Pinokio , pamiętamy

Cult⚽️Legia, 14.04.2017 16:48:45 - *.209

Bravo!Vuko!

diabe(L)s, 14.04.2017 18:05:19 - *.4

do SKF i 123 zaćpane smarki jak macie do niego żal to mu to w twarz na najbliższym meczu wykrzyczcie, a nie przed kompem kozaczycie.

gazza, 14.04.2017 18:42:24 - *.adsl.inetia.pl

Muszę przyznać że Vuko na ławce rezerwowych to taki 12 zawodnik naszej Legii !
Dobra robota i wspaniały człowiek !
Pozdro Vuko !

tym, 14.04.2017 19:08:58 - *.1.maxnet.net.pl

Dla mnie vuko to jest gosc co takich nam trzeba,robi fajna atmosfere w szatni. Kiedys grajac w koronie przyjechal audi q7 na mecz Legii podszedlem mozna zrobic sobie fotke z toba pewnie ze tak bez problemu gwiazdowania itp dzieki za walke zawsze nie odstawial nogi walczak wielki.

jnq, 14.04.2017 20:56:40 - *.static.ip.hexaoperator.pl

polać mu !

123, 14.04.2017 22:03:43 - *.dynamic.chello.pl

@diabełek To że robi atmosferę to dobrze ale pamiętamy co zrobił i jak o Nas kibicach mówił, potem próbował się wykręcić z tego co palnął. Tłumaczyć itd. Ale widocznie nic o tym nie wiesz smarku skoro tak piszesz

Arek, 14.04.2017 23:12:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@123 i ten drugi, a co Wy tam pamiętacie? W dupie byliście i gówno widzieliście. Swoją drogą, Nawrot poważny dziennikarz? Jak zadał Czerczesowowi pytanie, czy wpuścił Hamalainena, żeby rozdrażnić kibiców łacha, to zwykły kartofel, nie dziennikarz. Myślę, że poważny dziennikarz zadawałby trenerowi poważne pytania.

Rafał, 15.04.2017 03:21:46 - *.dynamic.chello.pl

Ci co go nazywają Pinokiem powinni sami zobaczyć, czy u nich wszystko jest twarde jak należy, oraz czy rośnie wtedy gdy powinno.

Fcm , 15.04.2017 09:31:20 - *.centertel.pl

VUKO JESTEŚ GOŚĆ!
Masz serducho do Legii i to się ceni, robisz też niesamowitą atmosferę w klubie. Kiedyś pewnie poprowadzisz Legię jako pierwszy trener.
Pozdro z

123, 15.04.2017 11:59:13 - *.dynamic.chello.pl

@Arek ja pamiętam co zrobił. A Ty nie? To wiadomo gdzie byłeś i co widziałeś. Teraz jest w naszym klubie i wydaje się być w porządku. Gdzie dalej pójdzie to nie wiadomo ale myślę że już nie palnie takiej głupoty jak wtedy. Wyciągnął z tego wnioski i już tego nie powtórzy

Arek, 15.04.2017 13:17:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No to co niby takiego zrobił? Jakiś marny pismak coś tam napisał, że miał ofertę z Wisły i chciał tam iść, a Ty łyknąłeś oczywiście jak pelikan. Jak tak wszystko łykasz, to tylko pogratulować. Jeszcze żeby on tam poszedł to można byłoby zrozumieć. Ale żeby pójść to jeszcze trzeba było mieć ofertę.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.