Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r. godz. 19:54

Jaki układ meczów w fazie finałowej?

Woytek, źródło: Legionisci.com

W najbliższą sobotę wyjaśni się, które miejsce Legia Warszawa zajmie po rundzie zasadniczej sezonu oraz z kim i gdzie będzie walczyła o tytuł mistrzowski w rundzie finałowej. Wiadomo już, że w pierwszej ósemce, oprócz Legii, zagrają: Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Lech Poznań i Wisła Kraków. O trzy pozostałe miejsca walczą jeszcze: Pogoń, Termalica, Korona, Wisła Płock i Zagłębie.

Bez szans na grę w grupie mistrzowskiej są natomiast Śląsk, Cracovia, Piast, Arka, Ruch i Górnik.

Do starcia dwóch najlepszych drużyn dojdzie w 35. kolejce. Zarówno pierwsza, jak i druga drużyna sezon zakończy przed własną publicznością. Legioniści zajmują aktualnie 2. miejsce, ale mogą jeszcze spaść na trzecią lokatę. Ten pesymistyczny scenariusz jest możliwy jedynie w przypadku porażki z Cracovią i wygranej Lechii w Szczecinie. Lech Poznań nie może już wyprzedzić "Wojskowych" w tabeli, ponieważ drużyna Jacka Magiery ma lepszy dwumecz z "Kolejorzem" (dwie wygrane 2-1). Poniżej przedstawiamy terminarz gier Legii w przypadku zajęcia 1. lub 2. miejsca.


PEWNE: Mecz z Wisłą Kraków odbędzie się w Warszawie niezależnie od końcowych rozstrzygnięć.

Aktualna tabela + tabela po podziale punktów


Terminarz i zestaw par rundy finałowej
(1) Legia liderem (2) Legia wiceliderem

31. kolejka (weekend, 28.04.-01.05.)
1-6
2-5
3-8
4-7

32. kolejka (weekend, 5-8.05.)
8-1
5-4
6-2
7-3

33. kolejka (weekend, 12-14.05.)
1-5
4-8
2-7
3-6

34. kolejka (środa, 17.05.)
4-1
2-3
6-7
8-5

35. kolejka (weekend, 20-21.05.)
1-2
3-4
5-6
7-8

36. kolejka (weekend, 27-28.05.)
7-1
3-5
8-2
4-6

37. kolejka (niedziela, 04.06. godz. 18:00)
1-3
5-7
2-4
6-8

Wróżenie z fusów, czyli...
mecze, jakie rozegrałaby Legia, gdyby aktualna tabela była tą końcową po 30. kolejkach:

opcja 2. MIEJSCE
31. Legia Warszawa - Wisła Kraków
32. Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
33. Legia Warszawa - Termalica Nieciecza
34. Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
35. Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
36. Korona Kielce - Legia Warszawa
37. Legia Warszawa - Lech Poznań


opcja 1. MIEJSCE
31. Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
32. Korona Kielce - Legia Warszawa
33. Legia Warszawa - Wisła Kraków
34. Lech Poznań - Legia Warszawa
35. Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
36. Termalica Nieciecza - Legia Warszawa
37. Legia Warszawa - Lechia Gdańsk



Komentarze: (33)

Trzcina97, 17.04.2017 20:04:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

W sumie dobrze lech, wisla, lechia u siebie

do Redakcji, 17.04.2017 20:04:59 - *.static.ip.netia.com.pl

A możecie zrobić analizę wyjazd dom w przypadku lidera?

Yc, 17.04.2017 20:05:37 - *.dynamic.chello.pl

Jak Legia będzie pierwsza Lech czwarty to gramy na wyjeździe, więc nie wiem skąd te info.

Grochowiak , 17.04.2017 20:07:23 - *.play-internet.pl

W sumie ten terminarz jest chyba dla nas optymalny

Invi, 17.04.2017 20:08:21 - *.dynamic.chello.pl

Dzisiejszy mecz zagrany pod 2 miejsce.. lepszy terminarz

OE , 17.04.2017 20:13:57 - *.45.ipv4.supernova.orange.pl

Juz wczesniej zauwazylem ze 2 miejsce nie wiem czy nie jest lepsze od pierwszego zwlaszcza gdy po zajeciu 1 miejsca Legia nie miala by duzej przewagi punktowej. Bo lepiej jechac zajmujac drugie miejsce do Jagi a u siebie grac z Wisla , lechia i lechem niz zajmujac miejsce 1 jechac po raz kolejny do czwartej druzyny czyli lecha.

Legion, 17.04.2017 20:15:25 - *.22

Chyba lepiej zajac 2 miejsce.Uklad meczow dom-wyjazd idealny.

Obserwator, 17.04.2017 20:19:48 - *.dynamic.chello.pl

Dwie sprawy
1 Co się dzieje z wchodzeniem na stadion ? Nie było kompletu a na bramkach opieszałość i jakieś szczegółowe kontrole..
2 czy tylko ja miałem wrażenie że Legia dziś robiła wszystko by tego meczu po prostu nie wygrać ?

ding, 17.04.2017 20:19:50 - *.dynamic.chello.pl

Najważniejsze, by uniknąć wyjazdów do Gdańska i Poznania!

maciek, 17.04.2017 20:24:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

moze byc...;)

Invi do Obserwator, 17.04.2017 20:41:59 - *.dynamic.chello.pl

Nie tylko Ty;) Ogólnie fatalna gra jest ewidentną grą pod 2 miejsce.. Widzieliście Jak Legia grała po straconej bramce z amica poznań? Mam nadzieję, że to jest zagrywka aby odpalić tak jak w tych ostatnich minutach z łachem.

lob, 17.04.2017 20:47:36 - *.dynamic.chello.pl

żeby zająć przynajmniej drugie miejsce nie możemy przegrać z cracowią ostatniego meczu, bo przy zwycięstwie lechii w Szczecinie spadamy na trzecie miejsce..........

jo, 17.04.2017 21:03:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ryzykowna gra... o drugie miejsce. Nie ma chętnych na lidera. Jak patrzyłem na naszą grę i grę Jagiellonii to obie ekipy bronią się przed liderem ale drużyna z Podlasia ma trudniej bo za późno policzyli co się komu bardziej opłaca. Nie wiem jaki ma bilans Jaga z Lechią ale jak korzystny to za tydzień Jaga przegra i będzie liczyć na samobójcze trafienie Cracovii :-)

Dario, 17.04.2017 21:22:51 - *.dynamic.chello.pl

Teraz wychodzi na to,że ten podział na grupy mistrzowskie i spadkowe to jedna wielka paranoja.Każdy liczy czy lepiej wygrać czy przegrać.Gratulacje dla pomysłodawców tego chorego systemu.

eth, 17.04.2017 21:52:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Obserwator,
1. Może na takiego trafiłeś. Ja miałem fiskanie bez jakiejś specjalnej nadgorliwości. Turystów trochę na Legię przychodzi, a wśród turystów jakiś ahmed się może również pojawić, więc to chyba lepiej jeśli bedą szczegółowo sprawdzać.
2. Może treneiro analizował terminarz i też uważa że 2 miejsce lepsze, niż pierwsze, bo to akurat fakt. A za tydzień z Cracovią najlepszy remis. Jak będzie remis to Lechia nas nie wyprzedzi, z Lechem u siebie, a wyjazd do Białego więc na luzie będzie mistrz.

Domingosz, 17.04.2017 21:59:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@jo
Trafione w dziesiątkę

r, 17.04.2017 22:00:58 - *.ip.skylogicnet.com

wmawiajcie sobie dalej ze ten dzisiejszy wynik to kunktatorstwo, szopke to oni odwalają całą runde a w zasadzie cały sezon (poza koncowką jesieni). macie myślenie magiczne - tak jest łatwiej zrozumieć padlinę jaką odstawia nasz klub;

Dario, 17.04.2017 22:10:50 - *.dynamic.chello.pl

Legia zajmuje 1 miejsce i w nagrodę za to gra mecz z lechem na wyjeździe.To za przeproszeniem pieprzyć to pierwsze miejsce.

janusz, 17.04.2017 22:22:13 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

lepiej zeby Legia nie byla mistrzem.. odejdzie pazdan i odijda i znowu kompromitacja z pastuchami w LM

Ale jaja, 17.04.2017 22:31:15 - *.skranetcan.pl

Z innej bajki Pazdan już chyba myślami za granicą zle ustawienie względem rywala często spóźniony zle wybory coś mi się zdaje ze powinien usiąść na ławę bo inaczej po mistrzostwie

Cult⚽️Legia, 17.04.2017 22:55:08 - *.234

Amen

Do Dario , 17.04.2017 23:17:08 - *.static.chello.pl

Przesadzasz akurat ostatnio w Poznaniu punktujemy lepiej niz w Warszawie.

(L), 17.04.2017 23:23:41 - *.dynamic.chello.pl

Naprawdę uważacie że lepiej uniknąć wyjazdu do Poznania kosztem dwóch zdobytych więcej dziś punktów (co prawda dzielonych wiec w rzeczywistości jednego)....przecież to nawet lepiej grać z Lechem na wyjeździe bo to oni będą mieli większą presje niż my a u siebie to byłoby na odwrót. Poza tym gubiąc "specjalnie" punkty Legia ryzykuje sytuację jaka miała miejsce dwa lata temu czyli granie całej ligi pod to żeby tylko Legia nie zdobyła mistrzostwa czyli z Legią granie na całego a odpuszczanie głównemu rywalowi Legii ..........do zobaczenia na Starówce 4 Czerwca :)

Stefan, 17.04.2017 23:35:17 - *.dynamic.mm.pl

Sprzedawczyki!!! Moja Legia gra ewidentnie na 2 miejsce. Dzięki temu remisowi Koronie starcza remis z termalicą do grupy mistrzowskiej, aLegia ma dogodny terminarz (amica u siebie). W rewanżu korona podłoży się nam w rundzie mistrzowskiej. Polecam obejrzeć powtórkę z meczu. Strzały na bramkę takie, aby tylko nie trafić w jej światło. Wstyd fchuj. Fryzjer nigdy nie zginie...

123, 18.04.2017 01:57:59 - *.dynamic.chello.pl

Układ jest taki że Legia Warszawa będzie :MISTRZEM POLSKI ........ tylko ta zawsze mocna termalica mnie niepokoi.

Dex, 18.04.2017 05:41:49 - *.centertel.pl

Gdyby nie bylo podziału punktów, piłkarze wybiegli wczoraj na boisko napewno z informacja ze Jagiellonia zremisowała z Cracovią 0:0 i gdyby nie było Ekstraklasy37 to czy wczoraj również by padł taki wynik remisowy 0:0 Legia gra chyba zawsze o wygraną czy nie mialaby lepszego komfortu gdyby byla liderem a nie uklad w tabeli dom czy wyjazd jeżeli ten remis był pod tabele to piłkarze są żenujący albo ktoś kto z góry zaplanowal ten wynik

łysy , 18.04.2017 06:51:18 - *.adsl.inetia.pl

Coś jest na rzeczy z tym brakiem parcia na lidera. Zauważcie , że Legia wczoraj nie miała, powtarzam, nie miała żadnej klarownej sytuacji bramkowej.

szwed, 18.04.2017 07:35:58 - *.202

Pamiętajcie tylko że w rundzie mistrzowskiej o wyższym miejscu przy tej samej ilości pkt decyduje miejsce w rundzie zasadniczej.. Mecze bezpośrednie nie są brane pod uwagę

Bez kytu, 18.04.2017 08:36:22 - *.2-1.cable.virginm.net

To już wiem dlaczego grali w "piłka parzy" ze scyzorykami. Zagrywka majstersztyk ocierająca o geniusz.

młody 16, 18.04.2017 14:19:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Powiedzcie mi jak to jest z biletami na rundę finałową. Tylko pakiet czy będzie też sprzedaż na pojedyncze mecze? Pozdrawiam (L)

@młody 16, 18.04.2017 15:05:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Można będzie kupić bilety na poszczególne mecze, na razie tylko pakiety na komplet czterech meczów. Cen biletów jeszcze nie podano.

Walenie w trąbę, 18.04.2017 15:07:50 - *.play-internet.pl

Tak naprawdę tym meczem stracili 2 pkt w rundzie finałowej bo gdyby wygrali ten i z Cracovią to mieliby 61 pkt co daje 31 po podziale, a teraz jak wygrają to będą mieli 29.
A układ mnie nie przekonuje Legia gra najlepiej na wyjazdach a w domu fatalnie

Wolfik, 18.04.2017 23:29:12 - *.dynamic.mm.pl

Żeby zdobyć mistrzostwo, trzeba grać a nie kalkulować. Dzielenie skóry na niedźwiedziu zazwyczaj kończy się nieprzyjemnie. Mnie również to nie przekonuje.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.