Koszykówka: Basket Poznań 77-82 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartym meczu 1. rundy play-off koszykarze Legii wygrali na wyjeździe z Basketem Poznań 82-77. O wygranej decydowała dogrywka, bo w regulaminowym czasie gry było 68-68. Wyniki poszczególnych kwart: 24-14, 16-18, 13-10, 15-26, d. 9-14. Legioniści wygrali rywalizację 3-1 i awansowali do kolejnej rundy, w której zagrają ze Spójnią Stargard. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 34 zdjęcia Bodziacha

Pierwsze punkty w meczu zdobyli legioniści, ale już w drugiej minucie meczu gospodarze wyszli na prowadzenie i nie zamierzali go oddać. Pierwsza kwarta zakończyła się 10-punktowym prowadzeniem Basketu. W drugiej legioniści doprowadzili doszli rywali na dwa punkty, ale tuż przed przerwą ponownie poznaniacy odskoczyli i po 20 minutach prowadzili 40-32. Trzecia odsłona rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Piotra Bakuna - przez pięć minut Legia nie potrafiła zdobyć punktu i w 25. minucie Basket prowadził 50-34. Dziesięć minut przed końcem gospodarze prowadzili 11 punktami, ale nikt w stołecznej ekipie nie zamierzał złożyć broni. Legioniści zanotowali kapitalny początek czwartej kwarty, rzucając 14 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie 56-53! Wówczas piąte przewinienia popełnili Tomasz Andrzejewski i Adam Linowski. Drużynie ze stolicy udawało się utrzymywać kilkupunktową przewagę, ale jeszcze 2 minuty przed końcem każde rozstrzygnięcie było możliwe. Niestety w ostatniej minucie kilka strat spowodowało, że gospodarze stanęli przed szansą na wygraną, ale Bręk spudłował decydujący rzut wolny i spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 68-68.

Dodatkowe pięć minut gry zaczęło się od celnego rzutu za trzy punkty Malewskiego i dwójce Aleksandrowicza. Trener gospodarzy od razu wziął przerwę na żądanie. Basket ponownie doskoczył do Legii po celnej trójce Fiszera, ale natychmiast tak samo odpowiedział Kukiełka, a kolejne trzy punkty dołożył Malewski. Po celnym rzucie wolnym Aleksandrowicza 2 minuty przed końcem zrobiło się 80-74 dla Legii, ale wówczas znów dał o sobie znać Fiszer, rzucając za trzy punkty. Dziesięć sekund przed końcem dwa celne rzuty wolne zanotował Łukasz Pacocha i legioniści ponownie odskoczyli na 5 punktów i nie wypuścili wygranej i awansu z rąk!

W kolejnej rundzie legioniści zmierzą się ze Spójnią Stargard, która w 1. rundzie wyeliminowała GKS Tychy (3-1).