Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy młodsi Akademii, choć przez większość II połowy grali w 10, wygrali 4-2 z Naki Olsztyn 2000. W środę rozegrają na tym samym boisku w Olsztynie mecz ze Stomilem. Trampkarze CWKS nie zaprezentowali może swojej najlepszej dyspozycji, ale pokonali 2-0 Ursus II 2003 i 2-1 Drukarza II 2002. Legia 2006 zajęła II miejsce w turnieju Znicz Cup U-11. Gracze z rocznika 2003, choć nie ponieśli ani jednej porażki, też byli drudzy, na Buxtehude SuperCup w Hamburgu. Legia 2005 na turnieju Löwencup U12 dotarła do 1/4 finału.

Chłopcy z drużyny B rocznika 2006, zastępujący kolegów uczestniczących w turnieju w Pruszkowie, w meczu I ligi orlików, ponieśli bolesną porażkę z Dolcanem Ząbki, choć do przerwy ich postawa mogła rokować na znacznie lepszy wynik.

MLJM: Naki Olsztyn 00/01 2-4 (0-3) Legia 00
0-1 17 min. Kacper Wełniak (as. Konrad Matuszewski)
0-2 26 min. Kamil Kumoch (as. Mikołaj Neuman)
0-3 40 min. Mateusz Grudziński (as. Kacper Wełniak)
1-3 41 min. Paweł Kapusta
2-3 53 min. Kamil Zawalich
2-4 78 min. Kacper Wełniak (as. Maksymilian Sitek)

Legia: Paweł Łakota [01] - Michał Król, Michał Gładysz (kont., 35' Wiktor Kłos), D. Cichocki, Konrad Matuszewski [01] - Mateusz Grudziński (60' Maksymilian Sitek), Jakub Sinior [46' CZ - faul taktyczny], Michał Mydlarz, Kamil Kumoch, Mikołaj Neuman (55' Bartłomiej Kukułowicz), Kacper Wełniak (70' Kacper Dziuba)
Trener: Robert Picuła

Legioniści pozostają w grze o 1. miejsce w grupie B Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych; w niedzielę pokonali na wyjeździe 7. w tabeli drużynę Naki Olsztyn. Do przerwy wydawało się, że będzie to jedno z łatwiejszych spotkań w tej rundzie. Dwa szybko zdobyte gole (Wełniak i Kumoch), kilka kolejnych okazji; w końcówce, po akcji Wełniaka, przy udziale Mateusza Grudzińskiego i nieszczęśliwie interweniującego obrońcy Naki, piłka po raz trzeci znalazła się w siatce olsztynian. Martwić mogła tylko kontuzja Michała Gładysza, którego uraz stawu skokowego wyeliminuje na około tydzień. Niestety, już chwilę po wznowieniu gry goście zdobyli gola, a Legia straciła z kolei Jakuba Siniora, który został usunięty z boiska za "akcję ratunkową". Kartki wyeliminują ze środowego meczu prawdopodobnie również i Bartłomieja Kukułowicza. Niespodziewanie zrobiło się nerwowo, zwłaszcza po drugim golu dla Naki. Na szczęście, w końcówce sytuację wyjaśnił Wełniak (lider tabeli strzelców MLJM z 7 golami), który skutecznie wykończył akcję Maksa Sitka. Legioniści pozostają w Olsztynie i w środę zagrają ze Stomilem.

8. Stomil Olsztyn 7 0p. 4-15

Turniej Supercup Buxtehude (Immenbeck k. Hamburga)(rocznik 2003)

Legioniści bardzo dobrze zaprezentowali się na nieźle obsadzonym turnieju w Niemczech. Podopieczni Sebastiana Różyckiego zdecydowanie zdominowali swoich przeciwników w większości spotkań, choć grali na naturalnym boisku, na jakim na co dzień nie trenują. Dopiero w pojedynku z rok starszymi gospodarzami turnieju zremisowali, okazując momentami zmęczenie całodniowymi zmaganiami. Nawet jednak w tym spotkaniu możliwe było zwycięstwo, ale gola zdobytego w ostatniej minucie nie uznał arbiter.

W niedzielę odbył się finał A - "Ligi Mistrzów" z równie wymagającymi rywalami. Do fazy tej legioniści przystąpili z zaliczonymi 4 punktami z fazy grupowej i rozegrali 3 kolejne spotkania. Po wygranych z Hannover 96 i St. Pauli do końcowego triumfu w turnieju było potrzebne zwycięstwo z duńskim Velje BoldKlub. Niestety, mimo kilku dogodnych okazji, padł remis i tym samym podopieczni Sebastiana Różyckiego skończyli na 2. miejscu, choć przez cały turniej nie ponieśli ani jednej porażki.

- Wyniki meczów grupowych Legii:
Legia 03 4-0 Union Berlin 03 (gole: Włodarczyk 2, Cielemęcki, Ziarko)
Legia 03 3-0 Hamburger SV 03 (Cielemęcki 2, Ziarko)
Legia 03 1-0 Vfl Osnabrueck 03 (Derlatka)
Legia 03 2-0 Alemania Aachen 03 (Pierzak, Cielemęcki)
Legia 03 0-0 JSG HAI I Buxtehude [2002]

- mecze fazy finałowej (finał A - "Liga Mistrzów"):
Legia 2-0 Hannover 96
Legia 2-0 FC Sankt Pauli
Legia 0-0 Velje BK [Dania]

Skład Legii: Jakub Kowynia, Jakub Ojrzyński - Hubert Derlatka, Filip Szewczyk, Tomasz Wysocki, Kacper Imiołek, Marcel Błachewicz - Bartosz Ślendak, Dominik Krajewski, Patryk Pierzak, Radosław Cielemęcki, Adrian Troć, Arkadiusz Ziarko, Kacper Skwierczyński, Jakub Kwiatkowski, Michał Budziszewski, Marcel Niesłuchowski, Szymon Włodarczyk
Trener: Sebastian Różycki, II trener: Hubert Dolewski

Turniej "Löwencup U12 SC Langenhagen" (rocznik 2005)
Legia 2005 zajęła miejsca 5-8 na turnieju U12 LöwenCup w Langenhagen. Drużyna trenera Zapaśnika i Chojnowskiego, wygrała swoją grupę eliminacyjną z bilansem 4 wygranych i 1 remisem w 5 meczach.

Wśród zwycięzców grup eliminacyjnych znaleźli się: Hannover 96 (który pokonał m.in,. Broendby Kopenhaga), Arka Gdynia, Legia Warszawa, Hertha Zehlendorf, Fortuna Koeln, TuSpo Rahden (który wyprzedził lepszą różnicą bramek Werder Brema), SpVgg Unterhaching oraz Viktoria Berlin (która wyprzedziła m.in. Spartę Praga).

W niedzielę Legia zajęła 2. miejsce (zwycięstwo, remis i porażka) w grupie półfinałowej i awansowała do walki o czołowe 8 miejsc. W ćwierćfinale legioniści ulegli późniejszemu finaliście - Hercie Zehlendorf. Niedzielna faza finałowa nie przyniosła zatem legionistom wielkich sukcesów, niemniej biorąc pod uwagę, ilu zawodników pozostało w Warszawie (m.in. na mecz ligowy w starszym roczniku), postawę legionistów i tak należy nagrodzić brawami. Triumfatorem turnieju zostało SpVgg Unterhaching. Legia zajęła miejsca 5-8, wraz z Viktorią Berlin, Werderem Brema i Arką Gdynia.

1/4 finału: Legia 05 0-1 Hertha Zehlendorf

Legia: Kacper Sitnik, Michał Malinowski [06] - Rafał Boczoń [06], Sebastian Wysocki, Kacper Michalski, Grzegorz Burakowski, Szymon Gaj, Michał Wojciechowski, Piotr Kuc, Karol Haber, Jakub Szewczak, Oskar Lachowicz, Martin Samsi, Milan Bazler

Turniej "Znicz Cup U-11", Pruszków (rocznik 2006):

Dobrze rozpoczęli legioniści rywalizację w Pruszkowie. Spotkania rozgrywane są w systemie 2x 20 minut. Dzięki wygranych w 3 pierwszych meczach zapewnili już sobie wyjście z grupy na I miejscu. Kolejne mecze, rozegrane w niedzielę, były już mniej udane. Choć spotkanie z Championem już o niczym nie przesądzało, porażka 0-3 w końcówce była zimnym prysznicem. Także mecz finałowy z Escolą początkowo nie szedł po myśli legionistów. Po 2 straconych golach wzięli się jednak do roboty (piękny gol Denisa Franke, doskonałe okazje Wasiaka i Kramarczuka), jednak na odrobienie strat zabrakło czasu, choć brawo za walkę do końca.

Grupa A: Znicz Pruszków, STF Champion Warszawa, Legia Warszawa, Żalgiris Wilno [LT], FC Energie Cottbus
Grupa B: Escola Varsovia, Bate Borysow [BLR], Zagłębie Lubin, FC Karpaty Lwów [UKR], Playmaker Academy

- sobotnie mecze Legii:
Legia 06 5-1 Żalgiris Wilno
1-0 2 min. Filip Kucharski (rzut karny)
2-0 6 min. Denis Franke (as. Filip Kucharski)
3-0 18 min. Piotr Żołyński (as. Kacper Lepianka)
3-1 27 min.
4-1 28 min. Jakub Trzaskowski
5-1 35 min. Piotr Żołyński

Legia 06 3-1 Znicz Pruszków
1-0 3 min. Kacper Włodarek (as. Denis Franke)
2-0 26 min. Denis Franke (as. Jakub Trzaskowski)
2-1 30 min.
3-1 36 min. Denis Franke (as. Antoni Wasiak-Libiszowski)

Legia 06 1-0 Energie Cottbus
Gol: 1-0 29 min. Piotr Żołyński (as. Denis Franke)

-niedziela:
Legia 0-3 (0-0) STF Champion Warszawa 06
0-1 36 min. Tymon Gralec
0-2 38 min. Franek Saganowski (z dystansu)
0-3 39 min. Olgierd Wełna

Finał: Legia 06 1-2 (0-1) Escola Varsovia 06
0-1 9 min. Jan Dziedziewicz
0-2 29 min. Filip Świerlikowski
1-2 32 min. Denis Franke (as. Klaudiusz Dołowy)

Skład Legii na turnieju: Aleksander Mickielewicz - Kacper Włodarek, Piotr Kuśmider, Klaudiusz Dołowy, Błażej Kramarczuk, Antoni Wasiak-Libiszowski [07], Filip Kucharski, Denis Franke, Kacper Lepianka, Jakub Trzaskowski, Piotr Żołyński.
Trener: Przemysław Łagożny, II trener: Piotr Chmiel
Najlepszym zawodnikiem w drużynie Legii organizatorzy uznali Piotra Żołyńskiego.