Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com
Sobota, 13 maja 2017 r. godz. 19:47

Koszykówka: Legia Warszawa 75-70 GTK Gliwice

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com

W drugim meczu finałowym play-off Legia Warszawa wygrała przed własną publicznością z GTK Gliwice 75-70. Wyniki poszczególnych kwart: 23-25, 25-8, 14-17, 13-20. Stan rywalizacji 2-0! Trzecie - być może decydujące - spotkanie odbędzie się w sobotę w Gliwicach.
Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Mishki
Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Michała Wyszyńskiego



Sobotni mecz z GTK rozpoczął się podobnie do piątkowego. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalowi i pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gliwiczan 25-23. Jednak kolejne dziesięć minut było idealne w wykonaniu zespołu Piotra Bakuna. Legioniści nie zanotowali żadnej straty i rzucili 25 punktów przy zaledwie 8 GTK. Dzięki temu na przerwę schodzili prowadząc 48-33.



W trzeciej odsłonie walka była zdecydowanie bardziej zacięta, ale gościom udało się odrobić tylko trzy punkty. Zdecydowanie więcej nerwów mieliśmy w ostatniej odsłonie. Kilka nieudanych prób za trzy punkty spowodowało, że rywale co chwila odrabiali straty i 6 minut przed końcem zrobiło się tylko 64-62 dla Legii, a liczba strat legionistów w drugiej połowie dobiła do 15... Cała hala odetchnęła z ulgą, gdy po dłuższej chwili w końcu podopieczni Piotra Bakuna trafili do kosza. Niestety trzy minuty przed końcem goście doprowadzili do remisu 66-66, a chwilę później - po kolejnej nieudanej akcji rzutowej - wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Wówczas wypełniona po brzegi hala rozpoczęła koncert "Nie poddawaj się ukochana ma!", który zagrzewał "Wojskowych" do nieustającej walki. Gdy do ostatniej syreny pozostawało 120 sekund na tablicy widniał remis. Kibice ryknęli głośnym "jest!", gdy Adam Linowski dobił niecelny rzut osobisty Pacochy i Legia objęła prowadzenie 73-70. Po przerwie dla gości świetny blok zanotował Linowski i legioniści odskoczyli na 5 punktów 25 sekund przed końcową syreną.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com



Komentarze: (13)

Seb, 13.05.2017 20:23:41 - *.dynamic.chello.pl

Ostatnie 3 min doping miazga..

PytanieDoRedakcji, 13.05.2017 20:27:25 - *.dynamic.chello.pl

Pora nie pierwszy wyjazd!Jest taka możliwość?
Jaga zakaz tak więc....

kibic, 13.05.2017 21:47:50 - *.smtvsat.pl

Niesamowite! Brawo Legia!

Grzesiek, 13.05.2017 22:05:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo Legia. Będą fajne mecze w plk z Mks Dąbrowa

Kibic (L), 13.05.2017 22:15:24 - *.static.ip.netia.com.pl

Wielu rozpisuje się o dopingu. Mnie interesuje gra Legii. Wczoraj Gliwice początkowo wygrywali, a w 3 QT role sie odwróciły. Dzisiaj było odwrotnie. Nasi narzucili swój styl i wygrywali. To ich UŚPIŁO i dobrze, że w końcówce się znowu obudzili. Oj ciężko będzie na wyjeździe. Ciężko. Ale jestem dobrych myśli. Najwyżej znowu spotkamy się w OSiR Bemowo.

Kibic (L), 13.05.2017 22:20:32 - *.static.ip.netia.com.pl

Wielu rozpisuje się o dopingu. Mnie interesuje gra Legii. Wczoraj Gliwice początkowo wygrywali, a w 3 QT role sie odwróciły. Dzisiaj było odwrotnie. Nasi narzucili swój styl od 2 QT i wygrywali. To ich UŚPIŁO i dobrze, że w końcówce się znowu obudzili. Oj ciężko będzie na wyjeździe. Ciężko. Ale jestem dobrych myśli. Najwyżej znowu spotkamy się w OSiR Bemowo.

Legi, co to było......?, 13.05.2017 22:37:20 - *.static.ip.netia.com.pl

Kilkunastopunktowa przewaga Was rozluźniła. I dlatego partoliliście pod koszem Gliwiczan i oni o mało nie wygrali drugiego meczu. Wygraliście. To fakt. Jest w play-off 2:0 dla Was to też fakt. Ale gra Wasza jest rwana i nierówna. Przed rewanżami musicie to wyeliminować. I trener Bakun musi to zrobić.

PODZIĘKOWANIE za........., 14.05.2017 00:16:34 - *.static.ip.netia.com.pl

Podziekowanie dla P. Bobicza za duże zaangażowanie (jak zwykle) w zorganizowanie dopingu i "zmuszenie" do niego wiekszości kibiców w pierwszym i drugim meczy finału play-off. Co do kibiców to miałem na myśli tych nie związanych z Żyletą.

Jan, 14.05.2017 00:45:37 - *.dynamic.chello.pl

Znów chwila słabości, ale zimna krew + doping.
Tylko zwycięstwo w Gliwicach Legia!

look, 14.05.2017 09:24:34 - *.dynamic.chello.pl

Mecz pełny walki ale koncentracja ucieka jak chłopakom odcina prąd.musicie "dobijać" przeciwnika jak prowadzicie i przestać grac na stojąco musi być ruch ,nawet kiedy jest pewny wygrany mecz gra się 40 minut bez względu na wynik.Jesteście doświadczona ekipą więc nie pozwalajcie sobie na wzajem na przestoje bo później macie spinę,nerwy itp no chyba że chodzi o widowisko które ma być emocjonujące ale to jest ryzyko.AWANS MUSI BYĆ WASZ!!!

see, 14.05.2017 10:04:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie można było sie nudzić. Zwrot akcji, tempa jak w dobrym spektaklu. Jednak trzeba pamietać, że przeciwnika się dobija mając 15 punktów przewagi- to tylko 15 punktów. Nie można sobie pozwolic na spuszczenia powietrza i brak koncentracji.Powodzenia w Gliwicach- roznieście ich w pył

NO TAK ......., 14.05.2017 19:08:26 - *.static.ip.netia.com.pl

Kochanek filmuje, a jego "tancerki" z JEGO Studia "tańca" w dalszym ciągu bez POPRAWY.

do look i see., 15.05.2017 08:17:08 - *.com.pl

Np. 15 pkt. prowadzenie, można zniwelować, kiedy np. prowadzący partolą np. 4 akcje, a przeciwnik wrzuca im wtedy na luzie po 3pkt. Wtedy już pozostaje tylko 3 pkt. różnicy i staje się nerwówka. I tak było. Tak więc popieram Wasze uwagi.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.