Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Artur Boruc strzela rzut karny w meczu z Widzewem - fot. Woytek / Legionisci.com
Artur Boruc strzela rzut karny w meczu z Widzewem - fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 15 maja 2017 r. godz. 08:16

Ligowe 6-0 dla Legii, czyli 13 lat minęło

Fumen, źródło: Legionisci.com

Prawie 13 lat czekali kibice Legii na tak okazałe zwycięstwo w lidze, jak z Termaliką Nieciecza. Ostatni raz wynik 6-0 zanotowano w meczu z Widzewem Łódź w czerwcu 2004 roku. W pamiętnym spotkaniu wystąpił m.in. obecny trener stołecznego klubu Jacek Magiera. Hat-trickiem popisał się Marek Saganowski, a jedną z bramek zdobył Artur Boruc, który wykorzystał rzut karny.

Dwa miesiące później legioniści pokonali 6-0 na własnym stadionie FC Tbilisi w ramach rundy wstępnej Pucharu UEFA. Z kolei 23 listopada 2005 roku Legia osiągnęła taki sam wynik w meczu 1/8 Pucharu Polski z Hetmanem Zamość.

fot. Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com



Komentarze: (15)

Miras, 15.05.2017 08:44:02 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Ja bym uważał z takimi zwycięstwami, w 1993 po 6-0 z drużyną zdegradowaną odebrano nam mistrza.

jnq, 15.05.2017 09:11:03 - *.dynamic.chello.pl

piekny meczyk byl wtedy z widzewem, czulem sie po nim wysmienicie :)

G, 15.05.2017 09:32:07 - *.centertel.pl

Mecz z Widzewem... Nie zapomnę tego jak Król Artur strzelił barameczke z karnego ;-)

tomiacab, 15.05.2017 09:32:42 - *.centertel.pl

@jnq oj tak to było piękne upokorzenie pejsów :) "Artur!!!! Boruc!!!!" :)

t, 15.05.2017 09:46:47 - *.mac.edu.pl

też byłem na tym meczu i pamiętam bramkę Artura z karnego :)

Fliper88, 15.05.2017 10:07:37 - *.play-internet.pl

Aż się łezka w oku kręci :)

brn, 15.05.2017 10:09:49 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

też pamiętam ten mecz i to, że Żyleta dla bileciarzy była zamknięta mogli wejść tylko karneciarze już nie pamietam za co afera była :)
jako małolata którego nie było stać na bilet na krytą a na zakole gdy była mozliwosc wejscia to wyczekiwałem jakiś ekscesów z białymi kaskami wpierw pod bramą potem pod torwarem :)

Matt, 15.05.2017 10:33:31 - *.229

Mecz pamiętam, ale jeden szczegół wbił mi się do głowy i nie wiem czy słusznie. Czy to wtedy Tomek Sokołowski II strzelił niezaliczoną bramkę? Pamiętam, że żałowałem, że nie jest 7:0, chyba że to było w Pucharach.

Holek, 15.05.2017 10:49:22 - *.98

Takie piękne czasy były a stadion na tych zdjęciach pusty... Chyba były piękne, ale nie koniecznie dla wszystkich... Nawet Żyleta widzę niepełna...

Witem, 15.05.2017 14:04:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Piękny mecz widzewek spadł i do dej pory się nie podniósł

Arek, 15.05.2017 14:39:42 - *.adsl.inetia.pl

A to przypadkiem nie po tym słynnym pucharze z łachem zamknęli Żyletę? Ja nie pamiętam już w sumie za co, bo piłkarzom łacha na krytej się dostało, a nie na Żylecie.

mm, 15.05.2017 16:17:02 - *.dynamic.mm.pl

6:0 padło po raz 18sty

poprzedni taki wynik w artykule jak wyżej

a wcześniej 6:0 z KSZO Ostrowiec w 04.2003
od tamtych lat nie było takiego wyniku

XIĄŻE WARSZAWSKI .youtube.com/watch?v=ZzQLDuS65Us


22 razy było wyżej,
ostatni raz w 1972 roku przeciw Vikingurowi 9:0
ostatno wyżej w lidze w 06.06.1968 vs ŁKS 7:0

Do Holek, 15.05.2017 21:56:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Na tym meczu mogli pojawić się tylko ludzie z karnetami z tego co pamiętam więc frekwencja była mizerna

johnny, 16.05.2017 12:06:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

"Piękny mecz widzewek spadł i do dej pory się nie podniósł" Widzew się podniesie jestem tego pewien dla mnie to nadal rywal nr 1. Wszystkie Wisły Lechy i Jagi razem wzięte na niezmienią mojego nastawienia, w latach 90-tych liczyliśmy się kibicowsko tylko my i właśnie Widzew, liczę że kiedyś powróci polskie el-classico.

L, 16.05.2017 13:52:14 - *.internetdsl.tpnet.pl

Byłem.Widziałem.Piłem. :)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.