Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Poniedziałek, 15 maja 2017 r. godz. 15:35

Zbiórka na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Przed środowym meczem z Lechem SKLW oraz Dobrzy (L)udzie przeprowadzą koleżeńską zbiórkę na zakup nowej karetki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Pieniądze do puszek będzie można wrzucać na wszystkich trybunach. Zachęcamy do pomocy. "Po raz kolejny liczymy na Was nie przechodźcie obojętnie obok puszek, pokażmy jak dobre serca mają kibice Legii Warszawa! Prośba o udostępnienie dalej i do zobaczenia w środę" - apelują organizatorzy akcji.

Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali specjalistycznych w Polsce, rocznie leczący 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Karetki służą tam do przewozu chorych i niepełnosprawnych, w tym noworodków w inkubatorach, do transportu leków, a także do transportu mieszanki do karmienia pozajelitowego. Obecnie CZD ma pod opieką 126 takich pacjentów w całej Polsce, do których dostarcza mieszanki. Każda z karetek jeżdżąc po całej Polsce tygodniowo pokonuje średnio 6000 kilometrów, niektóre z tych aut przejechały już ponad PÓŁ MILIONA kilometrów. Pieniądze, które ma CZD, w pierwszej kolejności wydaje na leczenie ciężko chorych dzieci, zakup wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego i na serwisy sprzętu. Szpital ma obecnie dziesięć karetek. Najstarsza karetka ma 12 lat. Jedna karetka kosztuje 350 tys. zł. Koszt jest tak wysoki z uwagi na specjalistyczne wyposażenie, bo "pusty" samochód to zaledwie 1/3 tej kwoty.




Komentarze: (13)

KAcper, 15.05.2017 15:45:22 - *.240

SUPER AKCJA!

wrzuciłem na oprawę wczoraj, ale na ten cel warto wrzucić jeszcze więcej!

Pozdro

Lord, 15.05.2017 16:31:04 - *.dynamic.chello.pl

Cel bardzo szczytny więc warto odmówić sobie przyjemności i wesprzeć akcje.

L87, 15.05.2017 19:37:27 - *.play-internet.pl

A ja proponuje podać nr konta bo co prawda bede na meczu i dam ale są ludzie co nie bedę na meczu lub mieszkają za granicą.

miron, 15.05.2017 20:01:00 - *.play-internet.pl

wszyscy w środę wrzucamy do puszek nie żałować:)

NAS, 15.05.2017 20:03:06 - *.jmdi.pl

Brawo za akcje!!! Ręce same składają się do oklasków... to co robią DOBRZY (L)UDZIE

Jagod z Marysina , 15.05.2017 22:14:28 - *.centertel.pl

Ta jeszcze na pielęgniarki zbierajcie albo na nowa windę na oddziale ...

Leon, 15.05.2017 23:54:19 - *.109

Kupnem karetek to się chyba państwo powinno zająć. Dają jednym 50,000 miesięcznie to chyba karetki mogą kupić?

kriss, 16.05.2017 07:37:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kibice powinni Ministerstwo Zdrowia zastępować ?? Dla mnie zbiórki typu wośp to wstyd dla kraju i narodu. Polska mistrzem świata w ulicznym żebractwie. Pomarudziłem na owsiaka nie daje bo za bardzo politycznie się udziela na karetkę dam bo idzie na rachunek kibiców L.

L87 do kriss, 16.05.2017 10:13:27 - *.play-internet.pl

A ja dam i na karetkę i na WOŚP ale nie dam tym co chodzą na czarno :)

Kris, 16.05.2017 11:29:46 - *.211

Podajcie nr konta.

DawidL, 16.05.2017 12:04:29 - *.dynamic.mm.pl

Dobra akcja poco szukać problemu we wszystkim.Jak komuś nie pasuje to niech nie wrzuca i tyle.

MKK, 16.05.2017 12:06:09 - *.cws.sco.cisco.com

To fakt, że kto inny się powinien tym zająć. Z drugiej strony pokażmy im, że można.
Damy radę!

LK, 17.05.2017 07:54:30 - *.internetdsl.tpnet.pl

U mnie podobnie - mam fiata, a potrzebuję merca :( identycznie jak na zdjęciu - może jakaś zrzutka?

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.