Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Dominik Nagy po bramce w meczu z Termaliką - fot. Hagi / Legionisci.com
Dominik Nagy po bramce w meczu z Termaliką - fot. Hagi / Legionisci.com
Poniedziałek, 15 maja 2017 r. godz. 18:58

Pod lupą LL! - Dominik Nagy

Filip Kaczmarczyk, źródło: Legionisci.com

W kluczowej fazie sezonu Dominik Nagy stał się bardzo ważnym ogniwem zespołu. Młodziutki Węgier zaliczył udany występ w Szczecinie, gdzie zdobył ładnego gola i dał Legii na prowadzenie. W niedzielnym spotkaniu przeciwko Termalice Dominik Nagy ponownie wybiegł na boisko od pierwszej minuty. Lupa LL! obserwowała, jak pomocnik zaprezentował się w starciu ze "Słoniami".

Dominik Nagy spotkanie z Termaliką rozpoczął na lewym skrzydle. Od pierwszego gwizdka sędziego pomagał kolegom w obronie oraz absorbował uwagę obrońców Termaliki. W 13. minucie 22-latek pokazał próbkę swoich możliwości, kiedy to na lewej stronie świetnie przedryblował trzech rywali i czubkiem buta oddał strzał na bramkę Treli. Dwie minuty później pomocnik Legii spektakularnie zagrał piętą do jednego z kolegów w środku pola, po czym uwolnił się na czystą pozycję. Węgier był bardzo aktywny z przodu o czym świadczyły jego kolejne próby. W 24. minucie znalazł się w polu karnym gości i oddał strzał w kierunku bramki Dariusza Treli, jednak został skutecznie zablokowany przez obrońców. Po tej próbie Dominik Nagy przeszedł na prawe skrzydło. W 31. minucie dobrze urwał się obrońcom po podaniu od Radovicia, ale oddał niecelny strzał z pola karnego. Węgier także zaznaczył swoją obecność w końcówce pierwszej połowy. Ponownie znalazł się w polu karnym i uderzał na bramkę Treli, jednak został zablokowany. Po chwili próbował dobrze rozegrać z ”Radko”, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Pierwszą część gry Dominik Nagy mógł zaliczyć do udanych, bowiem był bardzo aktywny i dobrze panował nad futbolówką. Obiecująco również wyglądała jego współpraca z Miroslavem Radoviciem.

Drugą część spotkania rozpoczął na lewej flance. W 48. minucie dobrze wypatrzył na prawej stronie Guilherme i posłał do niego świetne podanie zewnętrzną częścią stopy. Brazylijczyk odegrał do Węgra, ale ten „zamotał się” w polu karnym i goście odebrali mu futbolówkę. Cztery minuty później to Dominik Nagy zakręcił rywalami. Wykorzystał błąd defensorów Termaliki na trzydziestym metrze, przejął piłkę i ruszył w kierunku bramki Dariusza Treli. Węgier znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Dobrym zwodem położył golkipera gości i minął go, po czym szczęśliwie po nogach rywala trafił do siatki. Nagy odetchnął z ulgą po zdobyciu bramki, bo wydawało się że jego strzał był zbyt lekki żeby umieścić piłkę w bramce. Dwie minuty później 22-latek wymusił błąd rywala w polu karnym gości i sędzia wskazał na jedenastkę dla Legii. Minutę przed opuszczeniem placu gry wykazał się sprytem - bardzo mądrze się zastawił w okolicy lewego narożnika i wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu.

Dominik Nagy zdecydowanie jest obecnie na fali wznoszącej. Jego ostatnie występy pokazują, że warto na niego stawiać, bo jest to chłopak z ogromnym talentem i potencjałem. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, a więc młody Węgier jeszcze napsuje krwi rywalom Legii.

Czas gry: 60 minut
Kontakty z piłką: 32 (24+8)
Strzały celne: 3 (2+1)
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Podania celne: 12 (7+5)
Podania niecelne: 3 (3+0)
Faulował: 2 (2+0)
Faulowany: 2 (1+1)
Odbiory piłki: 3 (1+2)
Straty piłki: 8 (6+2)



Komentarze: (15)

Tym, 15.05.2017 19:40:27 - *.1.maxnet.net.pl

bedzie z niego pociecha tylko jak dlugo zaraz go sprzedadza

Legionista, 15.05.2017 19:41:01 - *.226

Nagy to kozak :D Mi się wydaje że będzie jeszcze lepszym piłkarzem niż Duda i Odjidja. Jeszcze powiem że brawo dla scoutów naszej Legii bo wykonali dobrą prace przy tym transferze!!! I o to chodzi brać graczy z tzw.Międzymorza, a nie jakiś Necidów!!! Oczywiście nie jestem przeciw graczy którzy nie pochodzą z Międzymorza, ale muszą coś sobą reprezentować !!! Jeszcze mam nadzieje że chukwu coś pokaże!!! Na koniec powiem: Jak Odejdzie Pazdan to jednak będzie dobry pomysł, choć szkoda! Po pierwsze mamy już nowego Lidera Obrony czyli Dąbrowskiego który powinien pozostać jeszcze dwa lata. Po drugie za kase z transferu pazdana możemy znaleźć lepszego piłkarza który potrafi grać defensywie jak i wyprowadzać piłke. Tak samo myślę że strata Odjidji nie będzie aż taka zła jak inni myślą. Po pierwsze: na ofensywnego pomocnika mogą grać np: Nagy, Hamalainen, Rado, Gui itp więc mamy piłkarzy na tą pozycje. Po drugie: Za tą kase możemy zainwestować kolejnego Odjidje. A po trzecie jeszcze mamy bardzo dobrą młodzież których trzeba teraz promować!! Myślę jednak że największą stratą byłoby sprzedaż Gui ponieważ nie mamy za dużo dobrych piłkarzy na te pozycje.

miron, 15.05.2017 19:51:06 - *.play-internet.pl

brawo Dominik dobre wejście do drużyny będziemy mieli wiele radości z Ciebie (L)

Tobias, 15.05.2017 20:11:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To był naprawdę dobry transfer

Szpi{L}ordzik z Brzegu, woj. Opolskie, 15.05.2017 20:15:27 - *.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chlopak naprawde jest dobry, taki nasz cichy transfer na pare lat, rozwinie skrzydla bo po nim widac, ze potrafi grac i chce grac... oby Magic dawal mu szanse, bo widac, ze on tej gry potrzebuje... po mistrza jedziemy, pzdr bracia i siostry, woj. Opolskie pozdrawia

grzesiek, 15.05.2017 20:16:11 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Dobry jest,!

Balde, 15.05.2017 20:59:05 - *.9

Ładnie się porusza po boisku, ma błysk no i wiek bardzo dobry. Oby więcej takich.

junior, 15.05.2017 21:45:21 - *.centertel.pl

Oby ta demolka z niedzieli niosla Naszych do konca! Lubuskie czeka na mistrza! (L)

matus007, 15.05.2017 21:52:26 - *.play-internet.pl

Gościu jest w formie trzeba to wykorzystać do tego Gui i Rado solidnie wyglądają.

@matus, 16.05.2017 05:34:02 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Rado?Chyba mylisz zawodników.

@Legionista, 16.05.2017 10:02:12 - *.126

"na ofensywnego pomocnika mogą grać np: Nagy, Hamalainen, Rado, Gui itp więc mamy piłkarzy na tą pozycje"

"Myślę jednak że największą stratą byłoby sprzedaż Gui ponieważ nie mamy za dużo dobrych piłkarzy na te pozycje. "

ALE SIE CHLOPIE ZAGALOPOWAL I SAM SOBIE ZAPRZECZYL ZDANIE PO ZDANIU.
Analiza wnikliwa w ch.... a jaka trafna :)

asd, 16.05.2017 10:37:11 - *.adsl.inetia.pl

jak dobrze pamiętam NAGY już był na wylocie z L .

Legionista, 16.05.2017 16:43:50 - *.226

Mogłem napisać że chodzi mi o Skrzydłowych, ale teraz to nie ważne :) Szkoda będzie sprzedać Odjidje, ale Legia tak i tak będzie funkcjonowała nawet gdy odejdzie! Kiedyś każdy myślał że bez Rado nie damy rady - daliśmy? Nie dawno gdy odchodził Duda to też tak było :)

123, 17.05.2017 02:05:47 - *.dynamic.chello.pl

Nowy Leszek Pisz?

Radek, 21.05.2017 02:21:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wiedzialem i wierzyłem że Dominik nam pomoże w zdobyciu Mistrza Polski 2017!!!!! Szoda że Kazaiszwili nie pokazał na co go stać bo też bardzo na niego liczylem.... ma potencjał na grajka dużej klasy tylko jest jakaś blokada.... potrafił blysnac w pojedynczych akcjach ale jak na Legiunie to za mało...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.