Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Środa, 17 maja 2017 r. godz. 22:22

Legia Warszawa 2-0 Lech Poznań

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W arcyważnym meczu 34. kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań, dzięki czemu na trzy spotkania przed końcem sezonu awansowała na fotel lidera tabeli. Pierwszego gola w środowym starciu zdobył Vadis Odjija-Ofoe, który wykończył świetne kilkudziesięciometrowe podanie od Macieja Dąbrowskiego. Dzieła zniszczenia dopełnił w 83. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Michał Kucharczyk. W stolicy mamy (L)idera!

Od początku spotkania legioniści mieli drobne kłopoty z wyprowadzaniem akcji ofensywnych. Lechici byli dobrze ustawieni i nie pozwalali przeciwnikom na konstruowanie groźnych akcji. W 8. minucie gracze Jacka Magiery przechytrzyli jednak rywali i wyszli na prowadzenie. Maciej Dąbrowski posłał dalekie znakomite podanie do wybiegającego na wolne pole Vadisa Odjiji-Ofoe, ten przyjął sobie piłkę i huknął w kierunku bliższego słupka. Matus Putnocky był bezradny i musiał po raz pierwszy wyciągać futbolówkę z siatki. To był znakomity początek w wykonaniu gospodarzy! Chwilę potem swoją szansę miał Dominik Nagy, lecz został w porę zablokowany i golkiper przyjezdnych pewnie interweniował. W 12. minucie poszła następna kontra. Tym razem w szesnastkę wpadł Guilherme, który trafił zaledwie w boczną siatkę. Lechici pierwsze groźne uderzenie na bramkę strzeżoną przez Arkadiusz Malarza oddali dopiero sześć minut potem. Mihai Radut zbiegł z piłką w kierunku środka boiska, ale jego mocna próba przeleciała ponad poprzeczką. Potem tempo gry nieco zmalało. Pomimo tego na trybunach utrzymywała się wspaniała atmosfera, porywająca piłkarzy obydwu zespołów do walki. W końcu w 41. minucie Dominik Nagy dograł do Tomasza Jodłowca, a jego strzał nieznacznie minął prawy słupek.

Niedługo po zmianie stron znakomitą szansę miał Lech. W pole karne Legii wbiegł Maciej Makuszewski, oddał płaskie uderzenie w kierunku krótkiego słupka, jednak Malarz zdołał wybić piłkę po za linię końcową. Mistrzowie Polski musieli szybko wrócić do tego, co grali w pierwszej połowie, aby nie pozwolić przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. W 52. minucie mogło być 2-0 dla legionistów, ale Miroslav Radović zbyt długo zwlekał z decyzją o strzale i ostatecznie futbolówkę zdołali mu zabrać defensorzy. Za moment z rzutu rożnego dobrze dośrodkował Thibault Moulin i nikomu nie udało się zamknąć akcji. Po godzinie gry znów przebudzili się gospodarze. Guilherme kopnął piłkę po wrzutce od Vadisa Odjiji-Ofoe, lecz pewnie między słupkami zachował się Putnocky. Za chwilę Brazylijczyk miał jeszcze lepszą szansę. Tym razem został ostatkiem sił zablokowany przez Tomasza Kędziorę. W 78. minucie szarżującego Vadisa Odjidję-Ofoe sfaulował Abdul Aziz Tetteh, za co otrzymał żółtą kartkę. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Thibault Moulin, ale jego próba nie mogła zagrozić bramkarzowi Lecha. W 83. minucie drugi gol dla Legii! Tomasz Jodłowiec kapitalnym podaniem uruchomił Michała Kucharczyka, ten w sytuacji sam na sam przelobował Matusa Putnockiego i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Legioniści, na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, wyszli na dwubramkowe prowadzenie i tych ważnych trzech punktów po prostu nie mogli już wypuścić z rąk.

Legia Warszawa 2-0 (1-0) Lech Poznań
1-0 Odjidja-Ofoe 8
2-0 Kucharczyk 83

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 55. Artur Jędrzejczyk, 2. Michał Pazdan, 5. Maciej Dąbrowski, 14. Adam Hlousek - 6. Guilherme (74, 18. Michał Kucharczyk), 8. Vadis Odjidja-Ofoe, 75. Thibault Moulin, 3. Tomasz Jodłowiec, 21. Dominik Nagy (64, 22. Kasper Hamalainen) - 32. Miroslav Radović (87, 15. Michał Kopczyński).

Lech: 30. Matus Putnocky - 4. Tomasz Kędziora, 24. Maciej Wilusz, 35. Jan Bednarek, 22. Volodymyr Kostevycz - 17. Maciej Makuszewski, 6. Łukasz Trałka, 14. Maciej Gajos (76, 55. Abdul Aziz Tetteh), 86. Radosław Majewski (60, 11. Marcin Robak), 18. Mihai Radut - 24. Dawid Kownacki.

żółte kartki: Guilherme, Radović, Odjidja-Ofoe - Trałka, Tetteh.

sędziował: Daniel Stefański.

widzów: 28 820.



Komentarze: (22)

Cult⚽️Legia, 17.05.2017 22:24:29 - *.64

✨⚽️⚽️✨

matus007, 17.05.2017 22:25:15 - *.play-internet.pl

PIĘKNY DZIEŃ !!!!

Tomeczek, 17.05.2017 22:33:05 - *.dynamic.chello.pl

gratulacje. gratulacje dla piłkarzy Legii. gratulacje
Kuchy i odidia. Mistrzem Polski jest Legia.

Tasiorsa, 17.05.2017 22:35:42 - *.40

Brawo CHLOPAKI!!! Trudno wyrozniac kogos ale Vadis - bez komentarza, Dąbrowski to samo! Teraz powtorzyc to samo z Jagą i Koroną i oby mecz z Lechią był wielkim świętem juz tylko.

Bartas, 17.05.2017 22:39:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Vadis inny piłkarski świat

DO OSTET, 17.05.2017 22:40:56 - *.dynamic-ww-06.vectranet.pl

OSTET CO TY WIESZ CO

Slu, 17.05.2017 22:47:00 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Po dzisiejszych meczach jedno mozna stwierdzic z Korona gramy a Mistrza bo nie wierze ze tak grajac stracimy punkty z tak slaba Jagielonia. W niedziele 3:0. Ale tak zniszczonego Lecha dawno nie widzialem

grzesiek, 17.05.2017 22:48:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Peenie nie tylko mi sie tak wydaje ale zmiana jednego pilkarza potrafi zdzialac cuda. Kopczynski powinien ciagle grzac lawe a grac jodelka...

Martin, 17.05.2017 22:55:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Teraz wystarczy remis z Jagą + wygrane w dwóch ciężkich meczach z Kielcami i Lechią i jest Majster :) Moim zdaniem Korona będzie dużo trudniejszym przeciwnikiem niż Lech.

Grajcie na Rzeźniczaka, 17.05.2017 23:02:22 - *.dynamic.chello.pl

Jodła, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili! Dziś chyba optymalny skład, choć Rado na szpicy nie do końca mnie przekonuje. Ciekawe też, czy Kopczyński na dłużej zadomowi na ławce? Wynik oraz morale drużyny to niewątpliwie największe plusy dzisiejszego dnia. Jak będzie dalej? Oby nie tak, jak już nie raz to przerabialiśmy w tym sezonie. Gra systemem środa/weekend chyba sprzyja bardziej niż innym drużynom i procentują tu puchary.

Jim, 17.05.2017 23:22:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Vadis i wszystko jasne

seba, 17.05.2017 23:26:34 - *.11-2.cable.virginm.net

Brawo Legia Brawo kibice cudowny dzien tylko jedno mnie trapi.......ze to sa ostatnie mecze Vadisa w Legii....

Kibic L, 17.05.2017 23:37:10 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Od dawna twierdzę, że Kopczyński na boisku to nie porozumienie. Wystarczyło, że dzisiaj nie grał i już ta gra wyglądała o niebo lepiej. Nawet ten słoniowaty Jodłowiec pokazał mu jak się asystuje.

Zajmon, 17.05.2017 23:45:28 - *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A mowilem ze sędzia Stefan będzie dobrze prowadzil zawody to mi nie wierzyliscie i ze to miękka faja koles pisal. A kartka dla Tralki byla i to wcześnie. Teraz nie moze gwizdac on ani Musiał więc będzie Franek albo Zlotek. Licze jednak na Jarosława P. (Rzybyl ).
Tak jak teraz gramy i tak wygramy! !@

Piotrek, 17.05.2017 23:46:51 - *.0pools.vodafone-ip.de

Vadis KOSMOS piłkarz!!! Necid, Vako out + Pazdan pewnie odejdzie to będzie na sporą podwyżkę dla Vadisa. Jeśli Jędza zarabia 800 tys € i gra hmm.. nie do końca megasuper to VOO powinien zarabiać 1,5 mln €. Niesamowity gracz. Brawo drużyna. Teraz koncentracja max i po Mistrza!!!

Jacek, 18.05.2017 00:01:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do osteta.
Przepowiedzialem drewniaku bramke Kuchego. Masz fatalny drewniaku cos do powiedzenia?

M3, 18.05.2017 00:34:55 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Kuchy ośmieszył pyry. Bramka z główki na pustaka. Kuchy King !

123, 18.05.2017 02:03:27 - *.dynamic.chello.pl

Brawo My brawo Wy . Mistrz mistrz Legia mistrz.
Gonili gonili i przegonili. Teraz uciekamy.
Nas nie dogoniat

Legiony, 18.05.2017 02:36:06 - *.dynamic.chello.pl

Jeest pięknie , ale normlanie.
Przecież frytki są typowym średniakiem , frajerami dotarczycielami punktów , ... tyle że czasami n ie dla każdego. Ale Mistrzowi Polski , amikołach nie da rady się przeciwstawić !

Krzysiek, 18.05.2017 03:05:17 - *.centertel.pl

Brawo Legia!

anusz trybun, 18.05.2017 08:28:02 - *.1

ok KUCHY STRZELIŁ, ALE I TAK NIECH ODEJDZIE...


VADIS WALEC .... SZKODA, ZE GO KUPI JAKIS BELIGJSKI SREDNIAK :/

lsr, 18.05.2017 09:25:45 - *.ip-point.pl

Wreszcie obrona ustabilizowała formę. Dąbrowski z Pazdanem wszystko czyszczą.
Kuchy pokazał, jak ważny jest dla Legii.
Vadis - w Ekstraklasie nie ma sobie równych. Idzie jak czołg z napędem rakietowym.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.