Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Czwartek, 18 maja 2017 r. godz. 01:36

Dąbrowski: Vadis to klasa sama w sobie

Filip Kaczmarczyk i Fumen, źródło: Legionisci.com

- Cieszymy się, bo wygraliśmy ważny mecz. Teraz czeka nas regeneracja, ponieważ przed nami ostatnie trzy spotkania. Oczywiście jestem zadowolony ze swojej asysty, ale jeszcze bardziej cieszy mnie zdobycie trzech punktów z trudnym przeciwnikiem. Dzisiaj jest czas na radość, ale od jutra ciężko pracujemy przed spotkaniem z Jagiellonią. Aktualnie znajdujemy się na pozycji lidera i teraz wszystko jest w naszym rękach i nogach. Naszym celem jest zdobycie kompletu punktów w ostatnich meczach i obrona mistrzostwa - mówi Maciej Dąbrowski.

- Wiedzieliśmy, że Lech gra bardzo wysoko. Wejście "Kuchego" dało nam możliwość zagrywania górnych piłek w jego kierunku. Jedno podanie się powiodło i zakończyło ładną bramką. Cieszymy się, że Michał wrócił po kontuzji i zdobył gola. Jeżeli chodzi o Vadisa, to co tu dużo mówić: Vadis to klasa sama w sobie. Fenomenalnie zabrał się z piłką i jeszcze lepiej uderzył - dodaje obrońca.

- Z każdym kolejnym meczem czuję się coraz pewniej i wydaje mi się, że z meczu na mecz to widać. Dzisiaj nie straciliśmy gola dzięki pracy całego zespołu. Cała drużyna pracowała w obronie i dzięki temu Lech oddał tylko jeden strzał w pierwszej połowie. W spotkaniu z Lechem w pełni zrealizowaliśmy nasze założenia taktyczne. Pierwsze miejsce w tabeli daje nam dużą pewność siebie. Teraz to drużyny, które są niżej od nas muszą się martwić, a nie my. Czy dostanę powołanie do reprezentacji? Proszę pytać trenera kadry (śmiech). Ja skupiam się na zdobyciu mistrzostwa Polski z Legią - powiedział Dąbrowski.



Komentarze: (15)

123, 18.05.2017 03:26:57 - *.dynamic.chello.pl

Tak trzymać

krys008 , 18.05.2017 06:14:35 - *.serv-net.pl

Panie Macieju początek Pana przygody z Legią fatalny, ale od dłuższego czasu gra Pan świetnie. Dobrze się ustawia, czyści, nie daje się przepchnąć i wyprowadza piłkę. Przyznaję traciłem w Pana wiarę, a tu takie miłe zaskoczenie. Brawo!

1956, 18.05.2017 08:17:29 - *.dynamic.chello.pl

45 lat temu już śpiewaliśmy Władysław Dąbrowski najlepszy obrońca Polski.
Teraz wystarczy zmienić imię;)
Potrzeba podniesienia cen biletów aby Vadis pozostał!!

mietek, 18.05.2017 08:20:45 - *.54

Dąbek, lepiej żeby wszystko było w waszych nogach, a nie rękach ;)

A w reprezentacji przeciwko Rumunom i tak zagra Cionek, więc bez sensu jest w kółko wracać do pytań o Dąbrowskiego.

M3, 18.05.2017 08:25:19 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Chłopak będzie grać w reprezentacji. Był dobry, a po przejściu do nas jeszcze się rozwija. I czuję że to nie koniec. Świetny transfer ! Legia Mistrz !

brawo , 18.05.2017 08:38:33 - *.1

brawo dla Macieja D. ale przede wszystkim Vadisa O.O.

Matt, 18.05.2017 09:29:25 - *.229

Mistrzostwo musi być. Jedynie perspektywa LM jest w stanie zatrzymać Vadisa, Gui, Pazdana, Hlouska, a nawet teraz już Dąbrowskiego.

Pół roku temu myślałem o tym jak wielu mamy pomocników. Sami zobaczcie. A teraz w razie odejścia Vadisa i Gui byłoby ich już akurat. Problem tkwi w tym, że o ile zimą martwiliśmy się o stopera i zmiennika dla Adama, to potem doszedł problem z napastnikiem a latem jeszcze obrona może się całkowicie sypnąć.

Czy ja kiedyś doczekam tego, że Legia nie będzie każdego sezonu zmieniała połowy składu? Jak już zaczynają grać pięknie, to zawsze przychodzi przebudowa...

dejne3, 18.05.2017 09:30:00 - *.ssp.dialog.net.pl

Witam serdecznie

Podziękowanie za walkę i zwycięstwodla Całej

I żeby słowa Reksa były prorocze ,że to kartofle skończą na 4 lokacie , i kolejny rok bez Puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucharów

Puchar nie Wasz

Djinn, 18.05.2017 09:44:22 - *.jjs.pl

Doskonała runda. Maciej będzie reprezentantem Polski.

Archer, 18.05.2017 11:10:51 - *.dynamic.chello.pl

Do "1956": z całym szacunkiem, ale chyba pamięć już nie ta :) Władek Dąbrowski nie był obrońcą, lecz napastnikiem. Całkiem niezłym zresztą. Ja go pamiętam...

dejne3, 18.05.2017 11:24:03 - *.ssp.dialog.net.pl

Do 1956

Tak śpiewaliśmy Władek Dąbrowski najlepszy Napastnik Polki ,
Adam Topolski najlepszy obrońca Polski

Grajcie na Rzeźniczaka, 18.05.2017 12:04:59 - *.dynamic.chello.pl

Tak trzymać! Rzeźniczak z Kopczyńskim na ławie i od razu gra wygląda lepiej, pewniej i bezpieczniej.
PS. Dwie bramki Ofoe, dwie bramki Dąbrowski... :)

Arek, 18.05.2017 15:20:44 - *.free.aero2.net.pl

A ja od samego początku mówiłem, że Dąbrowski to dobry transfer. Przyszedł zmęczony i w dodatku trafił na Fergusona z Albanii. Jak dalej było, każdy wie.

do Matt, 18.05.2017 16:33:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

ale niestety tak jest w wiekszosci klubow na swiecie. co lepszy grajek sie pokaze to idzie wyzej. grunt to zastepowac tych co odchodza graczami o podobnym potencjale, tak jak to robia np. kluby portugalskie

1956, 18.05.2017 17:48:31 - *.dynamic.chello.pl

do Arscher i dejne3,
przepraszam,zdecydowanie w tym przypadku zawiodła mnie pamięć!
Oczywiście,było dokładnie tak,jak napisał dejne3.
Pozdrawiam Panów pamiętających tamte lata.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.