Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 18 maja 2017 r. godz. 06:45

Media o meczu z Lechem

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środę Legia zrobiła duży krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Legioniści pokonali na własnym stadionie Lecha Poznań, dzięki czemu objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Ogólnopolskie media zwracają uwagę na bardzo słabą grę przyjezdnych, ale również na świetną formę Vadisa Odjidji-Ofoe. "Vadis prowadzi do tytułu. Legia nowym liderem!" - pisze Przegląd Sportowy.

Przegląd Sportowy: Vadis prowadzi do tytułu. Legia nowym liderem!

To trzecie z rzędu zwycięstwo warszawian i trzecie spotkanie bez straconego gola. Najstarszy z legionistów jest niepokonany w ekstraklasie od ponad 300 minut. Bohaterami spotkania, obok Odjidji-Ofoe zostali Jodłowiec i wprowadzony po przerwie Michał Kucharczyk. To ich akcja rozstrzygnęła o wygranej warszawskiego klubu. Pod wodzą Magiery Legia wygrała wszystkie sześć meczów z zespołami czołówki tabeli, Lech zdobył w nich tylko pięć punktów.

Sport.pl: Legia pożarła Lecha. Lider w końcu jest w Warszawie

Lech nie istniał, a Nenad Bjelica stał przy linii z rękami w kieszeni, jakby nie dowierzał. Nie dowierzał w to, co widzi - w to, jak jego zespół oddał pole gry, jak nie potrafi zbudować choćby jednej dobrej akcji, oddać nawet jednego celnego strzału. A Jacek Magiera nawet nie wstał. Praktycznie całą pierwszą połowę przesiedział na ławce, a kierowanie drużyną oddał swojemu asystentowi Aleksandarowi Vukoviciovi, który znany jest z ekspresyjnych reakcji. I tak Vuković szalał przy linii, ale nie miał powodów do nerwów, bo Legia w pierwszej połowie grała bezbłędnie. A nawet nie tyle Legia grała bezbłędnie, ile Lech grał bezzębnie - przestraszony był przez całą pierwszą połowę.

Sportowe Fakty: Mistrz Polski zdominował Kolejorza i zrobił krok w kierunku tytułu

Zaledwie 24 gole w 13 wiosennych meczach ligowych to nie jest powód do chwały. Jednak zespół mistrza Polski ma coś, czego nie ma nikt inny w lidze - kilku szybkich, technicznych piłkarzy, którzy kochają wymiany piłki na małej powierzchni. I niewiele brakowało, by ten atut zamienili na kilka bramek. Swoje okazje mieli Guilherme i Dominik Nagy. Węgier z meczu na mecz jest lepszy i wiele wskazuje, że w przyszłym sezonie może być jedną z najważniejszych postaci w Ekstraklasie. Na razie miewa coraz więcej dobrych momentów, świetnie czuje się w pojedynkach z obrońcami rywali. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy w świetnym stylu minął obrońców i wyłożył piłkę Tomaszowi Jodłowcowi, ale strzał pomocnika gospodarzy z ostrego kąta ładnie wybronił Putnocky.

Weszło: Pan Piłkarz Vadis prowadzi na fotel lidera

Odpalając mecz Legii z Lechem liczyliśmy na dobre widowisko. I takie było. Mając w pamięci popis stołecznych z weekendu, kiedy zmietli z powierzchni ziemi Bruk-Bet, spodziewaliśmy się kolejnych 90 minut na wysokim poziomie z ich strony. I takie dostaliśmy. Dzierżąc z tyłu głowy podrażnione ambicje zawodników „Kolejorza”, feralną porażkę w finale Pucharu Polski i rachunki do wyrównania z legionistami – oczekiwaliśmy ze strony zawodników Nenada Bjelicy co najmniej ambitnej gry z jajem. W tym przypadku jednak nadzieje potwornie rozbiegły się z rzeczywistością.

Mówiąc krótko: piłkarze Legii byli dziś zdecydowanie lepsi, górowali praktycznie od pierwszego do ostatniego gwizdka. I nawet jeśli zdarzały się momenty, gdy oddawali pole do gry „Kolejorzowi”, to i tak robili to na tyle mądrze i sprytnie, że goście z posiadania piłki nie potrafili zrobić większego użytku.

Futbol Fejs: Lech przykryty niedźwiedzią łapą Legii

Legia była zdecydowana, twarda, bezkompromisowa, ostra, a momentami nawet zbyt ostra, stąd szybko złapane kartki Guilherme i Radovicia. Ale to był mały koszt za przesłanie, które legioniści mieli do gości: dzisiaj żadnych żartów nie będzie. Będzie futbol, ale będzie też wojna. I była.
Na szczęście futbolu było więcej. I to dobrego. Przyjemnie się patrzyło na niektóre zagrania legionistów. Guilherme w jednej z akcji wręcz zabawiał się z obrońcami z Poznania. Nawet Hlousek zaliczył udane zagranie piętą, choć przecież technika piłkarska nie jest jego znakiem firmowym.











Komentarze: (24)

Lukasz, 18.05.2017 07:53:08 - *.dynamic.mm.pl

Tak !!!

1956, 18.05.2017 07:58:33 - *.dynamic.chello.pl

Podnieść ceny biletów!!!
Vadis musi zostać.

szemrany, 18.05.2017 08:49:59 - *.dynamic.chello.pl

Dawidziuk pajacu kto i w czym cię przywiózł do twojej stolicy?Czuwaj!

Sebo(L), 18.05.2017 08:57:21 - *.play-internet.pl

Teraz tylko zachować spokój,wygrać choćby najskromniej w Białymstoku i oczekiwać dwóch ostatnich kolejek. Mecz z Lechią może być finałem ligowych rozgrywek z koronacją MP 2017 na Łazienkowskiej! Po ostatnim gwizdku należy z miejsca i natychmiast przejść do ofensywy transferowej tak aby Liga Mistrzów ponownie zawitała w Warszawie. No i rzecz najważniejsza: przedłużenie kontraktu z VOO.

do szemrany, 18.05.2017 09:11:34 - *.94

albo jesteś jeszcze pijany albo z Ciebie mega kretino

Robert , 18.05.2017 09:11:48 - *.centertel.pl

Szemrany - to jest odpowiedź na słowa ludzi z Lecha, także luz.

tomasz problem, 18.05.2017 09:39:53 - *.64.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Odnoszę wrażenie ,ze kopacze amiki chca zwolnic trenera . A z drugiej strony to ....mnie tobobchodzi

do szemrany , 18.05.2017 10:03:50 - *.centertel.pl

Nie pajacuj, gość odniósł się do oficjalnego wpisu kartofli z Poznania.

obserwator, 18.05.2017 10:09:40 - *.internetdsl.tpnet.pl

Trzeba wyeliminować lamusów którzy zamiast dopingu nagrywają sobie filmiki albo robią selfie, jak widzę takiego mam ochotę zniszczyć mu telefon.

do obserwator, 18.05.2017 10:24:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jeśli drą mordę jak głupi to co ci do tego że nagrywają sobie filmiki? Co innego jak nie dopingują

do szemrany:
ty rzeczywiście jestes idioto szemrany skoro nie wiesz o co chodzi.

obserwator, 18.05.2017 10:48:29 - *.internetdsl.tpnet.pl

właśnie chodzi o to że nie drą, tylko facebooki itd. Może w gazecie wyborczej powinni się zatrudnić skoro lubią tak wszystko dokumentować

Też do obserwator, 18.05.2017 13:47:15 - *.dynamic.chello.pl

Piknik też człowiek. I też kibic. Tyle, że inny niż ty. Spróbuj popatrzeć na świat inaczej niż przez swój ograniczony, kibolski pryzmat.

Wi(L)ko(L)ak, 18.05.2017 15:24:29 - *.play-internet.pl

Mam nadzieję , że V.Odjidja zostanie i komplet , będzie na każdym meczu , złośliwi po meczu z Termaliką też mogą powiedzieć , że część kibiców przychodzi na łacha , co było widać i słychać , nie wspomnę o zatkanych uszach panienki przede mną podczas gwizdów i buczenia :)

obserwator, 18.05.2017 15:25:31 - *.internetdsl.tpnet.pl

ograniczone to Ty masz spojrzenie, od dawna jest mowa że dla pikników nie ma miejsca na żylecie, a najlepsze jest to że na temat dopingu właśnie takie pikniki mają zawsze najwięcej do powiedzenia. Szlag mnie wczoraj trafiał jak śpiewaliśmy sen o Warszawie czy mistrzem Polski jest Legia, a obok stał palant bez szalika w jakiejś dziwnej koszulce kiwający się od nadmiaru środków odurzających nieudolnie próbujący coś nagrać swoim srajfonem.

Do obserwator, 18.05.2017 16:27:27 - *.play-internet.pl

Trzeba było zwrócić uwagę typkowi a nie wylewać żale na forum

Do obserwatora, 18.05.2017 23:39:08 - *.centertel.pl

Ja trącam te srajfony i sprzęt leci kilka metrów: ) prawa fizyki! A jak się burzy to tłumaczę-fajfusie tu jest żyleta a nie galeria handlowa chcesz klapsa czy s....lasz? I załatwione :) a inni jak podłapią to chcą mu narysować siurka na czole i herb amici na koszulce :) :) :)

M@c, 19.05.2017 01:40:22 - *.dynamic.chello.pl

Obserwator: Twoje zdanie mnie jak i wielu ludzi nic nie obchodzi. Rozumiem, że od półtora roku żyjemy w kraju, gdzie tolerancja dla innych poglądów niż te "właściwe" nie istnieje, ale Ty i tobie podobni już pokazaliście jak postrzegacie innych ludzi. Dziękuję, dobranoc.

obsertwator, 19.05.2017 08:38:39 - *.internetdsl.tpnet.pl

napisałem chyba że typ ledwo stał, gadanie z nim nie miało najmniejszego sensu. Właśnie po Waszych wypowiedziach widać kto teraz przychodzi na żyletę. Jestem prawie pewien że spróbujecie kupić bilet jeszcze na Lechię, a potem dłuuuuugo Was na stadionie nikt nie zobaczy, no chyba że Legia przyszły sezon zacznie od meczu z Lechem.

M@c, 19.05.2017 11:06:02 - *.dynamic.chello.pl

Nawet jeśli tak zrobią tak jak mówisz, to nic nie poradzisz. Poza tym to jest Żyleta, a nie żyleta. Jest to potoczna nazwa trybuny północnej, a w j. polskim nazwy zapisujemy z wielkiej litery.

obserwator, 19.05.2017 12:11:55 - *.internetdsl.tpnet.pl

dziękujemy Ci za tą jakże cenną lekcję języka polskiego, czuje że jestem teraz lepszym człowiekiem.

obserwator, 19.05.2017 12:16:19 - *.internetdsl.tpnet.pl

Nadal uważam że nagrywanie filmików, robienie zdjęć, selfie itd. na Żylecie (M@c zobacz, napisałem z wielkiej litery) jest co najmniej niesmaczne. Idźcie pod gniazdo i spróbujcie zrobić taki numer :-)

M@c, 19.05.2017 13:47:24 - *.dynamic.chello.pl

Są gorsze rzeczy od "pikników" ze srajfonami, np.: palenie papierochów na trybunach i smrodzenie innym. Być może już się tego nie robi, ale w poprzednich latach byłem świadkiem takiego zachowania kibiców i mi to bardzo przeszkadzało. Odpalania rac też nienawidzę ze względu na unoszący się dym oraz smród. Wyjątek stanowią race związane z jakimś ważnym wydarzeniem jak np.: upamiętnienie powstańców z Powstania Warszawskiego.
Każdy ma jakieś ale i wszystkim się nie da dogodzić.

M@c, 19.05.2017 14:03:24 - *.dynamic.chello.pl

Na "Żyletę" nie chodzę, gdyż nie interesuje mnie oglądanie meczu cały czas na stojąco. Zdecydowanie wolę trybunę wschodnią, gdzie ludzie normalnie przez większość czasu siedzą. Oczywiście zdarzają się wyjątki, właśnie tacy, którzy idą na 1 mecz i nie znają tej zasady. Byłem świadkiem, że takiemu jednemu typkowi ktoś kiedyś wykrzyczał, żeby wypi....ł na Żyletę skoro chce stać cały czas.. Poza tym zdążyłem zauważyć, że często przebywa w sektorze 116-117 kilka osób niepełnosprawnych na wózkach, którzy przez kilku takich gości jak ten typ nie mają jak obejrzeć meczu.

obserwator, 19.05.2017 15:50:07 - *.internetdsl.tpnet.pl

Wszystkiego dobrego M@c, cześć

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.