Legia 2008 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze czwartkowe i piątkowe

Legioniści z rocznika 2008 bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych. W czwartek po niełatwym meczu pokonali 11-6 starszych kolegów z ursynowskiego Klubu SNU. Drużyna gości momentami przejmowała inicjatywę i trzykrotnie była bliska odrobienia strat, jednak po trafieniach w decydujących momentach Legia odzyskiwała bezpieczną przewagę. W drugim z meczów Legia 2006 uległa 2-4 Polonii, dopiero w końcówce meczu pokazując grę, dzięki której w poprzednim pojedynku z "Czarnymi Koszulami" padł wynik 8-2.

Polonia Warszawa 06 4-2 (1-0, 3-0, 4-0) Legia 2006A
1-0 12 min. Stanisław Popławski (as. Karol Skalski)
2-0 16 min. Igor Lemański
3-0 25 min. Tobiasz Rodak
4-0 36 min. Karol Skalski
5-1 51 min. Denis Franke (as. Piotr Żołyński)
5-2 56 min. Filip Kucharski (głową, as. Maciej Saletra)

Strzały (celne): Polonia 23 (10) - Legia 25 (13)

Legia: Aleksander Mickielewicz - Piotr Kuśmider, Filip Kucharski, Denis Franke, Maciej Saletra, Kacper Lepianka, Piotr Żołyński, Jakub Trzaskowski
Trener: Przemysław Łagożny, as. Piotr Chmiel

Legia 08 11-6 (6-4) Klub SNU 07

Strzały (celne): Legia 36 (25) - Klub SNU 27 (17)

Legia: Piotr Bzducha, Szymon Rusin, Maksymilian Dołowy, Raul Bazler, Maciej Bieniak, Marcel Kiełbasiński, Filip Nieckarz, Daniel Foks, Daniel Wyrozumski, Adam Niewiadomski, Norbert Merchel [09]

6. Derby 356 Warszawa 7 0p. 16:139

Już poprzedni pojedynek Młodych Wilków (podobnie jak mecz z CWKS, w którym ursynowianie wygrali 7-3 przegrywając 1-3 do przerwy) z działającym na Kabatach klubem SNU pokazał, że zajmująca do tego momentu 1. miejsce w tabeli drużyna trenera Klimkowskiego walczy do samego końca i nie odpuszcza po pierwszym niepowodzeniu. Podobnie było i tym razem - choć legioniści obejmowali prowadzenie 1-0 i 4-3, goście za sprawą Błażeja Tłaczały i Bartosza Jażdżyka (po 3 trafienia) odrabiali straty, a po 40 minutach przegrywali tylko 6-5. O ile (poza samym początkiem) I kwarta należała do spokojnie egzekwujących swoje sytuacje legionistów, to w II i III odsłonie drużyna przyjezdna wywarła sporą presję na gospodarzy, zmuszając ich parokrotnie do nerwowych zagrań. Sytuację uspokoiły dopiero trafienia Bazlera, Nieckarza i Bzduchy pod koniec III odsłony. Choć czwarta kwarta rozpoczęła się, niemal tradycyjnie od nawały gości zakończonej celnym trafieniem, ostatnie 10 minut należało zdecydowanie do podopiecznych Mateusza Legierskiego, którzy stworzyli sobie kilka okazji (sam na sam Merchla czy strzał w poprzeczkę Bzduchy), a za sprawą Foksa i Nieckarza odskoczyli na koniec na 5 trafień, co było największą przewagą Legii w tym meczu. Samo spotkanie było jednak wymagające i mimo słabszych momentów z obu stron, mogło się podobać.

W weekend młodzi legioniści uczestniczyć będą w turnieju Białe Orły Cup, a w meczu ligowym zastąpią ich koledzy z LSS, którzy tak udanie wspomagali swoich rówieśników i starszych kolegów z roczników 2006 i 2007 w niedawnych meczach ligowych.