Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Pazdan - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
Michał Pazdan - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
Środa, 31 maja 2017 r. godz. 12:10

Dwóch legionistów powołanych do reprezentacji Polski

Woytek, źródło: PZPN

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, powołał siedmiu zawodników z polskiej ligi na mecz eliminacji mistrzostw świata 2018 z Rumunią, który odbędzie się 10 czerwca 2017 roku o godzinie 20:45 na Stadionie Narodowym. Wśród nich znalazło się dwóch piłkarzy Legii - Michał Pazdan i Artur Jędrzejczyk.

Kadra Polski na mecz przeciwko Rumunii:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Swansea City AFC, Walia), Łukasz Skorupski (Empoli FC, Włochy), Wojciech Szczęsny (AS Roma, Włochy)

Obrońcy: Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Thiago Cionek (US Città di Palermo, Włochy), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Marcin Kamiński (VfB Stuttgart 1893, Niemcy), Igor Lewczuk (FC Girondins de Bordeaux, Francja), Michał Pazdan (Legia Warszawa), Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909, Niemcy)

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy), Damian Dąbrowski (Cracovia), Jacek Góralski (Jagiellonia Białystok), Kamil Grosicki (Hull City AFC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain FC, Francja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Maciej Rybus (Olympique Lyonnais, Francja), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC, Anglia), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht, Belgia), Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF, Dania)



Komentarze: (35)

L, 31.05.2017 12:13:15 - *.127.threembb.co.uk

FAKEN a GDZIE Dabrowski sie pytam.!!!!!! LEGIA MISTRZ!!!

paulus71, 31.05.2017 12:14:28 - *.centertel.pl

Czyli Adam Nawałka woli Tiago Cionka niż Macieja Dąbrowskiego

beerg, 31.05.2017 12:15:31 - *.93

z całym szacunkiem ale Jędza to ostatnio słabiutko

Lex, 31.05.2017 12:16:48 - *.static.ip.netia.com.pl

Szkoda liczyłem, że Dabek dostanie szansę pokazania się na kadrze - ale szczerze do Nawałki nie można mieć pretensji kadra gra super wyniki bardzo dobre, a z tego selekcjonera rozliczamy. Więc dla mnie nawet Peszke może powoływać, ale ważne abyśmy z 1 miejsca pojechali do Rosji.

Kamil, 31.05.2017 12:17:07 - *.tktelekom.pl

Szkoda, że Dąbrowskiego nie powołał... :( Chłopak ma potencjał.

walo, 31.05.2017 12:19:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Potwierdza sie że nie są powoływani zawodnicy w formie a pupilki trenera

ważny, 31.05.2017 12:44:47 - *.internetdsl.tpnet.pl

A czemu nie powołał naszego filara defensywnego Kopczyńskiego?!?!?!?!?! Może z miejsca stałby się kapitanem reprezentacji?

taka prawda, 31.05.2017 12:47:05 - *.internetdsl.tpnet.pl

Dąbrowski nie nadaję się do reprezentacji. Jeżeli w reprezentacji zaliczy taki debiut jak w Legii (mecz z Borussią) to ja serdecznie dziękuję.

do Kamil, 31.05.2017 12:48:23 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ma potencjał? 30 letni obrońca u schyłku kariery nie może mieć potencjału.

Dickson Chotowski, 31.05.2017 12:49:24 - *.range109-145.btcentralplus.com

A gdzie Dabrowski ?? O wiele lepszy niz Cionek albo Kaminski.

majkel, 31.05.2017 13:07:33 - *.dynamic.mm.pl

do L, Paulus71, Lex i Kamila: powołał tylko numery faksów mu się pomyliły i zamiast do Warszawy poszło powołanie do Krakowa:D

pnk, 31.05.2017 13:35:26 - *.pzu.pl

Dąbrowskiego powołał... Ale z Cracovii (może mu się pomylili? :) )... Wolski ok. Co tam zaś robi Góralski? Na szczęście nie ma szans na grę... Nic do niego nie mam ale do poziomu kadry to mu baaaaaardzo dużo brakuje.

qqleskoooo, 31.05.2017 13:37:52 - *.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Adam Nawałka nie lubi Legii i powołuje tylko kolesiów

Jest Peszko jest impreza!!!, 31.05.2017 13:45:59 - *.centertel.pl

Pępkowe Lewgo będzie dalej opijać :)

gizior, 31.05.2017 13:46:05 - *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I peszko ...

bzyk(L), 31.05.2017 14:33:20 - *.static.ip.netia.com.pl

Ja nie rozumiem powołania dla Krychowiaka? Taki Jodłowiec częściej gra i także jest zasłużony dla reprezentacji- a powołania brak. Brak powołania dla Dąbrowskiego też jest dziwny!

Arek, 31.05.2017 15:17:14 - *.free.aero2.net.pl

Do taka prawda, Ty na prawdę taki głupi, czy udajesz tylko?

miron, 31.05.2017 15:49:23 - *.play-internet.pl

a co z Dabkiem?ma chłopak potencjał i wyczucie a co do Jedzy trochę nie formie jest niestety.

felek, 31.05.2017 16:00:58 - *.pse.pl

Gdzie jest Dąbrowski? W bieżącym okresie czasu jest lepszy niż Kiellini.

do arek, 31.05.2017 16:01:07 - *.internetdsl.tpnet.pl

a co dobry miał debiut w Legii?!?!?!?!

do"do arek", 31.05.2017 16:37:07 - *.pzu.pl

A przypomnieć Ci debiut Pazdana w kadrze za Benhackera? Serio weź się zastanów chłopie...

Mr T, 31.05.2017 17:21:37 - *.dynamic.mm.pl

Brakuje Dąbka. Nawałka na jego miejsce powołuje swojego ulubieńca - Cionka.

Do taka prawda , 31.05.2017 17:25:33 - *.tktelekom.pl

A co ma debiut w Legii do jego obecnej formy która jest naprawdę wysoka? Ty nie chyba a napewno jesteś głupi.

Legionista, 31.05.2017 18:48:47 - *.226

Zastanawiam się czy trener Nawałka ma jakąś wizje na naszą kadrę ponieważ tacy piłkarze nie powinni grać: Wilczek (choć jego chce w Legii, ale jest na poziomie naszej ekstraklasy...) Peszko.... Krychowiak co nic nie gra... Dąbrowski z cracovia - jak jego forma jest słaba (jego też bym chciał w Legii za Kope) Błaszczykowski który nic nie gra... Kamiński... Rybus... No przepraszam, ale taka Kapustka też nie powinien dostawać powołania i wiem że teraz nie dostał (mówię tak ogólnie) prędzej to bym dał Szymańskiemu niż jemu! Ogólnie te powołania są słabe ponieważ liczy się tylko koleżeństwo! Jak ktoś porówna Nawałke do TRENERA GÓRSKIEGO to wiadomo że nie zna się na piłce..... Nawet nasz Magiera był by lepszym selekcjonerem niż on... A wyniki nic nie pokazują ponieważ z taką kadrą to powinni dominować w eliminacjach, a nie taki remis z kazachstanem...

do do arek, 31.05.2017 20:05:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Najlepszy debiut w Legii to miał Vadis. Jak by usiadł na ławce po pierwszych 4 meczach to by nikt złego słowa nie powiedział.
A teraz wszyscy zgodnie pieją że to najprawdopodobniej najlepszy grajek jaki do tej pory grał w ekstraklapie...

kibic, 31.05.2017 20:50:23 - *.play-internet.pl

Kiedy rozpocznie sie sprzedaz biletow na mecz z Lechia?

dziad, 31.05.2017 20:56:23 - *.dynamic.chello.pl

9 (byłych/obecnych) Legionistów :)

Dres, 31.05.2017 22:38:13 - *.play-internet.pl

Do dziad-jesli juz to 10.fabian,Szczęsny,beres,Lewczuk,pazdek,jedza,grosik,ryba,wolski,lewy

do kibic, 01.06.2017 08:16:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

zaraz po wakacjach jak ustalą nowy terminarz na rundę jesienną :)

taka prawda, 01.06.2017 09:24:13 - *.internetdsl.tpnet.pl

Nie ma go w kadrze więc chyba się nie nadaje nie?

taka prawda, 01.06.2017 09:25:29 - *.internetdsl.tpnet.pl

Do taka prawda , 31.05.2017 17:25:33 - *.tktelekom.pl

A co ma debiut w Legii do jego obecnej formy która jest naprawdę wysoka? Ty nie chyba a napewno jesteś głupi.

Nie obrażaj, to chyba forum i każdy może powiedzieć swoje zdanie

Fass, 01.06.2017 10:20:18 - *.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dawać vadisa :D

grzesiek, 01.06.2017 18:01:41 - *.centertel.pl

Pazdek odejdzie po sezonie no to zostanie juz nam tylko 1 reprezentant...

123, 01.06.2017 21:59:10 - *.dynamic.chello.pl

Siedmiu wspaniałych z super ekstraklasy

123, 01.06.2017 22:10:19 - *.dynamic.chello.pl

@taka prawda. Dąbrowskiego debiut (O ile się nie mylę) to był w meczu ze Śląskiem Wrocław. Dwie bramki z jego winy i karny obroniony przez Malarza , w pucharze Polski. Skurcze go łapały pod koniec spotkania, nie był przygotowany i tyle. Było minęło. @ do kibic haha dobre Ale taka prawda.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.