Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Piątek, 16 czerwca 2017 r. godz. 22:40

Euro U-21: Polska 1-2 Słowacja

źródło: 90minut.pl

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1-2 w swoim pierwszym meczu młodzieżowych mistrzostw Europy. Polacy wyszli na prowadzenie w 1. minucie po trafieniu Patryka Lipskiego. Dla Słowaków bramki zdobyli Martin Valjent w 20. minucie i Pavol Šafranko w 78. minucie. W końcówce spotkania na murawie pojawił się Jarosław Niezgoda.

W poniedziałek Polacy o 20:45 zagrają ze Szwecją.

U-21: Polska 1-2 (1-1) Słowacja
1-0 - 1' Patryk Lipski
1-1 - 20' Martin Valjent
1-2 - 78' Pavol Šafranko

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 15. Jarosław Jach, 2. Paweł Jaroszyński - 11. Przemysław Frankowski, 17. Paweł Dawidowicz, 7. Karol Linetty, 10. Patryk Lipski (82' 18. Jarosław Niezgoda), 19. Bartosz Kapustka (59' 13. Łukasz Moneta) - 9. Mariusz Stępiński (85' 16. Krzysztof Piątek).

Słowacja: 1. Adrián Chovan - 4. Martin Valjent, 2. Branislav Niňaj, 3. Milan Škriniar, 14. Róbert Mazáň - 10. Albert Rusnák, 6. Stanislav Lobotka, 8. Martin Chrien, 21. Matúš Bero (90' 22. László Bénes), 7. Jaroslav Mihalík (82' 17. Lukáš Haraslín) - 15. Adam Zreľák (73' 18. Pavol Šafranko).

żółte kartki: Škriniar, Šafranko.

sędziował: Serdar Gözübüyük (Holandia).
widzów: 14 911.



Komentarze: (30)

Krzeszczu, 16.06.2017 22:45:49 - *.cust.bredband2.com

Przed meczem spojrzalem na sklad, Linetty, Frankowski, Kapustka, Stepinski, Bednarek, i pomyslalem ja pi****le ale sklad.
Tylko ze sie okazalo ze nasza mlodziezowka to zbieranina paralitykow.
Slowacja nam pokazala jak sie gra w pilke. I mimo ze statystyki byly "zblizone" to tak na prawde nasi mlodzi grali jak drewniaki, a slowacy pokazali swietna pilke.
Niech Zewlaki sie biora do roboty i zakontraktuja kilku slowakow. No chyba ze wola na ryby do afryki. Taniej i mniej stresu....

J23, 16.06.2017 22:49:07 - *.dynamic.chello.pl

Dorna = DNO!!!

Legionista, 16.06.2017 23:32:02 - *.226

Podobno Bednarek miał zostać sprzedany za 6 milionów ? XD XD Bo tych mistrzostwach to nawet za milion euro nie pójdzie XD A tak na serio : Bednaek w transfermarkach jest wyceniany na 500 tyś.euro więc skąd oni znaleźli 6 milionów? Druga sprawa: Linnety gracz który jest w 1 reprezentacjii i ma jakieś doświadczenie - Co pokazał ? NIC. Nawałka powinien się zastanowić czy on zasługuje na 1 reprezentacje. Trzecia sprawa: słaby bramkarz Czwarta sprawa: Brak niezgody który jak wszedł to coś pokazał (miał 2-3 sytuacje) Ostatnia Sprawa: Słaba gra i ogólnie nie było pomysłu na gre.

Wolfik, 16.06.2017 23:49:51 - *.dynamic.mm.pl

Słowacja, nasz południowy sąsiad o liczbie ludności ponad 7-krotnie mniejszej niż Polska pokazała naszym młodym gwiazdkom jak daleko im do rzetelnej piłki. Taki Lobotka kręcił naszymi zawodnikami jak chciał. A jeśli kibice Lecha zastanawiają się dlaczego nie wygrali mistrzostwa niech obejrzą sobie co wyczyniał niejaki Bednarek na środku obrony, ten sam nad których było tyle zachwytów.

Ale nic. W naszej zapyziałej lidze znów któryś z młodych kopnie ze 3 razy celnie piłkę i znowu będą kosztowali po 2-3mln euro. Niejaki Czerczesow dobitnie to ocenił rok temu, jak widać - wiedział co mówi.

robochłop, 17.06.2017 00:14:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No i balon pierdyknął już na rozpoczęciu...na tle Słowaków wyglądaliśmy piłkarsko po prostu marnie...nasze akcje szarpane, nie było nikogo do przytrzymania i rozegrania piłki...Kapustka , Dawidowicz ,Bednarek i Wrąbel zostali dość brutalnie sprowadzeni z obłoków na ziemię...u Słowakow kapitalny mecz Lobotki...brylancik z motorkiem w tyłku i trzema płucami...

Jacek, 17.06.2017 06:30:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Beznadzieja do kwadratu. Z duzej chmury mały deszcz. Bardzo słabe przygotowanie fizyczne, a wlasciwie jego brak. Nie da sie wygrac meczu na stojąco. Polacy sprawiali wrazenie jakby spotkali sie wczoraj po raz pierwszy.

Bemowiak, 17.06.2017 08:11:17 - *.centertel.pl

Stanislav Lobotka do Legii?!

Piotr, 17.06.2017 08:36:20 - *.152.ipv4.supernova.orange.pl

Po strzeleniu gola przez naszą reprezentację na samym początku, pomyślałem że będzie dobrze, ale to co później Słowacja z nami zrobiła....

Krzeszczu, 17.06.2017 08:45:25 - *.cust.bredband2.com

@ Bemowiak: Cytujac (lekko zmienionego) klasyka: Po co nam Lobotka, mamy Saddama!

Sebs, 17.06.2017 09:44:43 - *.dynamic.chello.pl

spokojnie 2-3 Słowaków widzę w Legii

zawierciok, 17.06.2017 09:52:19 - *.itcomp.pl

wg mnie brać CHOVANA do bramki - słowacy się u Nas sprawdzali ;-)

Groch, 17.06.2017 11:24:16 - *.adsl.inetia.pl

Ten Lobotka naprawdę świetny, zarówno w obronie jak i kreowaniu gry, a ten jego zwod poezja, kręcił naszymi jak karuzelą. Specjalnie dla niego obejrzę pozostałe mecze słowaków,zobaczymy jak na tle silniejsZych druŻyn się spisze

L, 17.06.2017 11:24:54 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Od wielu miesięcy mówiłem że pompowanie baloniki przyniesie wielkie rozczarowanie w czerwcu. Jak można liczyć na to że ci "mlodzi" dadzą sobie radę bez doświadczonego trenera. Przecież człowiek który siedzi na ławce w naszej młodzieżowce niema doświadczenia i nic jeszcze nie wygrał w wręcz przeciwnie przegrał i odpadł już nie raz. Ten pan wraz z PZPN myślał że jest wszechwiedzacy bo brał udział w pisaniu Narodowego modelu gry i widać było wczoraj jak on ma wyglądać, długa piła do napastnika bądź na skrzydło a nóż się uda. BRAWO.

mietek, 17.06.2017 11:31:26 - *.54

I to chyba tyle w temacie 6 milionów euro dla kuchenkorza za Bednarka :))

artic, 17.06.2017 11:33:56 - *.adsl.inetia.pl

Bednarek to slabiak gwiazde z niego zrobili Borek Kołtuń Hajto wszyscy spece z nc z twarogiem i smokiem na czele mode się zalozyc ze lepsi od niego biegają w 3cio a nawet4to ligowych polskich druzynach.

soly, 17.06.2017 11:43:19 - *.ds1-ba.adsl.cybercity.dk

Ale mamy beztalencia w polskiej pilce,i czym ci nasi fachowcy tak sie zachwycaja,juz slowacja nam pokazala ile znaczy nasza mysl szkolenowa,mysle ze Mioduski moze w koncy zrozumie ze nie mamy w polsce fachowcow od szkolenia mlodziezy,i da se spokoj a akademia,bo to strata pieniedzy,czego mamy dowody do tej pary,kogo wyszkolili...druga kwestia to Niezgoda,jak on wygladal na tle slowakow??..i to ma byc talent??

mietek, 17.06.2017 13:14:02 - *.54

@soly: To teraz wyobraź sobie, że pomysłem Szopena może być atakowanie Ligi Mistrzów właśnie Niezgodą. Eh...

Legionista75, 17.06.2017 14:16:21 - *.centertel.pl

Poznaniak Dorna promuje lechistow. Pyrowska myśl szkoleniowa.Bielik gdzie.Ława bo wybrał Legia.

Arek, 17.06.2017 14:31:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ten Lobotka dobrze wymiatał na tle tych naszych. Niedawne czasy Fornalika i Smudy wróciły wczorajszego wieczora. No i najlepsze, Mihalik, którego Cracovia pozbyła się lekką ręką oprócz Lobotki dla mnie był gwiazdą tego meczu.

ddd, 17.06.2017 14:38:34 - *.renesansowa-gw.supermedia.pl

Słabo - jeśli Niezgoda nie morze sie przebić w tak słabej reprezentacji to pierwsza jedenastka Legii to dla niego za wysokie progi.

e(L)o, 17.06.2017 16:05:54 - *.sieradz.vectranet.pl

Polska- Szwecja 0:5
Polska-Anglia 0:5
...takie mamy gwiazdeczki

Tutti frutti, 17.06.2017 16:26:52 - *.103.tvksmp.pl

Zanim Nawalka został trenerem reprezentacji, to wiele osób twierdziło, że nie mamy naprawdę dobrych polskich piłkarzy. Jeśli nie stanie się cud i nasza gra się diametralnie nie zmieni, to niech misie z PZPN wywala Dorna i zatrudnia Nawalke 2, a wtedy okaze się, ta sama młodzież bedzie wymiatac.

KO, 17.06.2017 17:01:52 - *.static.ip.netia.com.pl

Jak tylko zobaczyłem tego bramkarza to wiedziałem że to się nie uda...

grzesiek, 17.06.2017 18:53:58 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Niestety w Polsce nie było szkolenia odpowiedniego, nie ma i...... może będzie w końcu będzie akademia :>

Krzeszczu, 17.06.2017 19:24:07 - *.cust.bredband2.com

@ grzesiek: przeciez polaks mysl szkoleniowa to siatkonoga!
I gpsy, zegareczki i inne pierdu pierdu aby sie bron Boze nie spocic z wysilku. Na dodatek zele, fryzurki, fury, panienki, selfie, twittery i inne fejsbuki, rozowe butki.
Ale bron Boze sie na treningu zmeczyc.
A trenowac? Czy jak to mowil moj (ten jeden z najlepszych) trener, zap****alac i nie ma ze boli?
Przecierz polska mysl szkoleniowa nawet nie wie jak to sie pisze.
Przytocze cytat: Wygrywac to kazden by chcial tylko robic nima komu.
Ot i co.

grzesiek, 17.06.2017 20:43:34 - *.centertel.pl

Krzeszczu.
Hmm powiem ci ze fury panienki to akurat wszedzie maja. Na zachodzie jeszcze wieksze problemy z tym niz u nas ciagle jakies sex-afery.
Niestety w polsce brakuje osob odpowiedzialnych za szkolenie. Pilkarze powinni niczym w szkole pracowac nad poszczegolnymi elementami gry. Bo polscy ludzie na prawde niczym sie nie roznia od np hiszpanskich ludzi. No niestety ale hiszpanie nie maja 3 par nog. Maja dwie nogi tak jak my.
Wystarczy popatrzec jaka roznice u nas zrobili pilkarze lewonozni odzidxia i nagy.
Niestety ale wystarczy obejrzec kilka meczow jakiegos polskiego klubu lub nawet i Legii bez rado i odzidzi i nagyego . Wystqrczy obejrzec wczorajszy mecz polska slowacja. U nas niestety nawet pilkarze nie umieja grac obiema nogami. Jak mozna zrobic roznice na boisku jak w glowie pilkarze maja tylko zeby jak najszybciej pozbyc sie pilki. Popatrzmy na skrzydlowych albo bocznych obroncow ich zadaniem jest bezsensowne zapierdzielanie przy linii w te i we wte i dosrodkowywanie to po kij on robi te kilometry jak pod bramka rywali i tak strach go oblatuje.
Za granica jakos zielinski nauczyl sie grac. A jakby zostal w polsce to by sie zmarnowal jak wiekszosc chlopakow. Lewandowski gdyby nie wyjechal to skonczylby marnie nawet do Legii sie nie nadawal przeciez.

Nadzieja w mioduskim ze on na prawde ta akademie ogarnie i zatrudni tam na prawde fachowcow z europy a nie bylych pilkarzy. Byli pilkarze juz pokazywali na co ich stac chociazby miroslaw trzeciak dyrektor ds transferow. Lewandowski? Po co..mamy arrubarene....

mietek, 17.06.2017 21:11:57 - *.54

@grzesiek: No, z tym Lewandowskim to Cię poniosło. Nie, że się nie nadawał do (L)egii, tylko cymbał Trzeciak wolał drewnianego Arruabarrenę.

A co do polskiej myśli szkoleniowej. Jesteśmy jedynym krajem na świecie, gdzie uczy się grać w piłkę nożną bez... piłki :))) Popatrz na te orgazmy dziennikarzy sportowych, że któryś kopacz "umie świetnie grać bez piłki", albo "tyłem do bramki". A potem dostaje piłkę i jak Przybecki nie potrafi na pustaka z kilku metrów trafić.

Ale nie ma się co dziwić, skoro trampkarzy uczą taktyki (!!!!), a nie podstaw piłki nożnej. Kiedy ci chłopcy się mają nauczyć przyjęcia, podania, prowadzenia piłki, jak nie za dzieciaka? Po co się im ładuje do głowy taktykę, skoro w tym wieku to ich zanudzi i zniechęci. A potem widać efekty, z których się śmiejemy, że komuś się "odbiło od sęka".

Prazanin do Legionista75, 18.06.2017 09:56:37 - *.play-internet.pl

Rozumiem ze 75 to Twoj rocznik.....i jesli mylisz Lechistow z Lechitami to gratuluje podstawowej wiedzy kibicowsko-piłkarskiej.....swoja droga odnosnie meczu, slabo sie to ogladalo, Slowacy pokazali nam miejsce w szeregu.....wygladali jakos pewniej :)...Wrabel juz nie powinien w tym turnieju bronic, Bednarek lizusek slabo, Linetty lekki zawod.....Niezgoda lekki plusik, mam nadzieje ze dostanie szanse w Legii w tym sezonie.....szans na awans nie ma dlatego ze awansuje tylko jedna 2 ekipa, a Hiszpania i Portugalia beda mialy po 6 pkt i bilans bramek poza zasiegiem....oczywiscie pod warunkiem ze wygramy 2 mecze w co nie bardzo wierze...najwazniejsze jest losowanie jutro :)...

Legionista75 do prazanina, 18.06.2017 11:32:21 - *.centertel.pl

Pomylka ludzka rzecz tym bardziej że pisałem na tel. Na Legii od 1982r.Moim zdaniem Dorna nie nadaje się na trenera kadry U21 i nie tylko moim (Bielik ,Piątek).Coś jest nie tak w zespole.

M(L), 18.06.2017 11:39:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@Tutti frutti

My naprawdę mamy zawodników w większości kiepskich a Dyzma Nawałka ma szczęście że jak ślepej kurze ziarno trafił mu się Lewandowski w szczytowym okresie kariery. Bez Lewandowskiego kadra grałaby jak dawniej i eliminacje kończyła na 4-5 miejscu w grupie.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.