Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Łukasz Moneta - fot. Mishka / Legionisci.com
Łukasz Moneta - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 19 czerwca 2017 r. godz. 22:45

Euro U-21: Polska 2-2 Szwecja

Woytek, źródło: 90minut.pl

W drugim meczu grupowym młodzieżowych mistrzostw Europy Polska zremisowała w Lublinie ze Szwecją 2-2. "Biało-czerwoni" objęli prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Łukasza Monety. Później dwie bramki strzelili rywale, ale w doliczonym czasie gry drugiej połowy Dawid Kownacki uratował punkt skutecznie wykonując rzut karny. W 58. minucie spotkania na placu gry pojawił się Jarosław Niezgoda.

W czwartek Polacy o 20:45 w Kielcach zmierzą się z Anglią.

U-21: Polska 2-2 (1-2) Szwecja
1-0 - 6' Łukasz Moneta
1-1 - 36' Carlos Strandberg
1-2 - 41' Jacob Une Larsson
2-2 - 91' Dawid Kownacki (karny)

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 15. Jarosław Jach, 2. Paweł Jaroszyński - 11. Przemysław Frankowski, 17. Paweł Dawidowicz (88' 16. Krzysztof Piątek), 7. Karol Linetty, 14. Dawid Kownacki, 13. Łukasz Moneta (74' 10. Patryk Lipski) - 9. Mariusz Stępiński (58' 18. Jarosław Niezgoda).

Szwecja: 12. Anton Cajtoft - 2. Linus Wahlqvist, 3. Jacob Une Larsson, 14. Filip Dagerstål, 5. Adam Lundqvist - 6. Simon Tibbling (61' 9. Muamer Tanković), 16. Melker Hallberg, 8. Kristoffer Olsson, 7. Alexander Fransson (87' 17. Kerim Mrabti) - 10. Carlos Strandberg (69' 11. Gustav Engvall), 18. Paweł Cibicki.

żółte kartki: Kownacki, Niezgoda, Bednarek, Linetty (Polska) - Olsson, Strandberg, Cibicki, Hallberg, Dagerstål, Wahlqvist (Szwecja).

sędziował: Slavko Vinčić (Słowenia)
widzów: 14 651

W drugim wtorkowym meczu grupy A Słowacja przegrała z Anglią 1-2.



Komentarze: (18)

wkz, 19.06.2017 23:08:22 - *.98

Hajto czy Ty cos cpiesz?

krys008, 19.06.2017 23:10:00 - *.serv-net.pl

Jest potencjał, jest materiał, nie ma drużyny, nie ma taktyki, złe wybory trenera. Szkoda i żal, bo mogło być dużo lepiej. Dawidowicz może i sympatyczny chłopak, ale grał kryminał. Na ławce Murawski, ograny, solidny zawodnik, Bielik, a gra Dawidowicz, zawala drugi mecz z rzędu. Żal...

Arek, 19.06.2017 23:16:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No i co by tu napisać? Gramy tak jak trenujemy. I wychodzi na to, że Bielik miał rację. Ja nie rozumiem trzymania tego beznadziejnego Dawidowicza. Nic nie grał, a grał cały mecz. że Bielika wpuści nie myślałem, ale kto wie, może z nim lepiej by to wyglądało. A tak co? Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. W sumie dawno nie było.

Rumakinho, 20.06.2017 00:11:43 - *.play-internet.pl

Kownacki do Legii?!

Koro, 20.06.2017 00:38:28 - *.245

żenady ciąg dalszy....

Cult⚽️Legia, 20.06.2017 00:53:43 - *.82

Moneta !teraz albo nigdy!⚽️⚽️⚽️✨✨✨

gizior, 20.06.2017 06:44:30 - *.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Hajto bardzo dobrze komentuje i ma prawdę! Dawidowicz to dno które siedzi na lawie w bochum a Murawski z piasta siedzi na lawie chodź napier...al 2 sezony to na lawie

Obs, 20.06.2017 08:29:14 - *.dynamic.chello.pl

Bo u nas od lat liczy się nazwisko i klub, a nie aktualna forma. Ja tam zawsze byłem zdania, że lepiej wziąć zawodnika co gra i strzela regularnie w słabszym klubie lub lidze niż ławkowicza nawet z potęgi - bo ten pierwszy będzie w gazie i będzie czuł piłkę.
Ale tzw polska myśl szkoleniowa jeszcze do tego nie dojrzała.

Krzeszczu, 20.06.2017 09:45:45 - *.cust.bredband2.com

Bielik powiedzial szczerze prawde na konferencji prasowej to go tak zj***li ze musial wszystkich przepraszac.

A polska mysl szkoleniowa Dorny? Smiechu warte. Czytal ten sam podrecznik co Lysy Lowca Lososi.
Bez ladu i skladu, tylko wykopywanie a jak juz pilke jakims cudem przejma, to dluga dzida na osamotnionego kurdupla napastnika.
I siatkonoga.
A to jest przecierz ta sama pelna dumy druzyna ktora przeciez miala sie bic o zloto!
Masakra.

SzopeN, 20.06.2017 09:46:51 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Rumakinho, dobrze się czujesz? Przypomnij sobei jak ten dzieciak wyglądał przy Pazdanie i Dąbrowskim.

JANUSZ, 20.06.2017 09:48:57 - *.66

HAJTO HEJTOWAŁ ALE SIE NIE DZIWIE. to co grali dawidowicz i paru innych to kryminał ...

na plus: Bednarek, Kownacki, Linetty i Piątek

Krzeszczu, 20.06.2017 10:08:59 - *.cust.bredband2.com

Hajto wcale nie chejtowal.
Byl, tak jak pewnie wiekszosc z nas, sfrustrowany tym syfem ktory widzial. A i tak sam gryzl sie w jezyk.
Mowil po prostu jak jest i co widzial. I dobrze mowil.
Zupelnie jak Bielik.
Ale prawda zawsze w oczy kole. Zawsze znajda sie sniezynki czy inni slepi ulubiency Dorny (napewno bardzo sympatyczny czlowiek, ale marny trener) ktorzy zaraz glosno zaczna szczekac "HEJT".
A prawda jest jaka jest.
Dorna, jako ODPOWIEDZIALNY TRENER, swoja mysla szkoleniowa zmarnowal turniej, mistrzostwa i zmarnowal te nasze (pol)talenty.

A ja powiem: Brawo Hajto, Brawo Bielik! Za odwage!

ślepy, 20.06.2017 11:31:58 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Hajto potrafi być mocno irytujący, potrafiący często palnąć jakieś głupie zdanie, ale w tym przypadku miał 100% i był szczery mimo, że Borek przez pewien czas meczu zakłamywał rzeczywistość, pompując "balonik".

Uważam, że z większością tej kadry można było śmiało bić się o medale, tym bardziej, że w grupie nie mieliśmy Włochów, Hiszpanów, Niemców. Szwedzi, czy Anglicy są w słabej dyspozycji. Choć powoływanie zbyt wielu graczy, którzy grzeją ławę w swoich klubach lub są świeżo po kontuzjach to absurd.

wkz, 20.06.2017 11:51:45 - *.159

Niech teraz Boniek i Hajto (co go tak poierał) przeproszą Bielika i wystosują oświadczenie. Panie Boniek spójrz prawdzie w oczy - ŻENADA. Ćhłopak przyjechał z klubu co się zapier... na treningu a tu go śmiech ogarnął! Borek to jaki tam medal zdobędziemy "ZNAFFFCO"

do Szopen! Rumakinho, 20.06.2017 13:21:39 - *.static.ip.netia.com.pl

Młody jest, może zostać nadzieję Legii! dać za niego 3 Euro 50% od kolejnego transferu i jazda!

Wolfik, 20.06.2017 14:18:36 - *.238

Nie rozumiem, czym się większość Kolegów podnieca? Gdyby tego turnieju nie było w Polsce pies z kulową nogą by się tym nie interesował, zwłaszcza że polska drużyna by na nim nie grała. Udało się nam dostać organizację i nagle wszyscy zapragnęli medalu? Z kim do ludzi, się pytam? Zagraniczni piłkarze grzeją przeważnie ławę, a ligowi kopia się po czole, czyli jak zwykle. Nawet tacy wydawałoby się nieźli piłkarze jak Kędziora czy Bednarek wyżej nie podskoczą. Nie umieli powstrzymać Legii grającej bez napastnika, Jagiellonii czy Lechii a mieliby powstrzymać młodych Anglików czy Szwedów?

Do rozegrani pozostał mecz pożegnalny i oby nie było w nim wstydu, bo o jakiejkolwiek wygranej nie ma mowy.

Arek, 20.06.2017 14:41:41 - *.free.aero2.net.pl

A ja tam lubię jak komentuje Hajto, przynajmniej śmiesznie jest. Zawsze coś takiego walnie, że z fotela można spaść. A wczoraj akurat to miał rację, bo Dawidowicz grał beznadziejnie. Poza tym Hajto to były piłkarz i wie co to emocje. Jak graliśmy z Celtikiem to komentował Sokołowski i to dopiero było mistrzostwo świata.

legionista, 20.06.2017 15:08:54 - *.226

Moja ocena jest jedna: Zmiana Obrony, zmiana dawidowicza i stępińskiego. Za bednarka powinien grać Bielik (Bednarek w tym i ostatnim meczu ze Słowacją nie grał dobrze i jest obok Dawidowicza najgorszym piłkarzem) Za dawidowicza murawski a za stępińskiego Niezgoda... dlaczego Bielik ponieważ w obronie potrzebujemy "Lidera" a nie dwóch piłkarzy którzy boją się piłki.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.