Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 22 czerwca 2017 r. godz. 23:17

Euro U-21: Polska 0-3 Anglia

źródło: 90minut.pl

Reprezentacja Polski przegrała w Kielcach 0-3 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy z reprezentacją Anglii i pożegnała się z turniejem. "Biało-czerwoni" kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jana Bednarka. Jarosław Niezgoda wszedł na boisko w 64. minucie.

U-21: Polska 0-3 (0-1) Anglia
0-1 - 6' Demarai Gray
0-2 - 69' Jacob Murphy
0-3 - 82' Lewis Baker (karny)

Polska: 12. Jakub Wrąbel - 4. Tomasz Kędziora, 6. Jan Bednarek, 15. Jarosław Jach, 2. Paweł Jaroszyński, 11. Przemysław Frankowski, 8. Radosław Murawski, 7. Karol Linetty, 14. Dawid Kownacki (73' 9. Mariusz Stępiński), 13. Łukasz Moneta (46' 10. Patryk Lipski) - 16. Krzysztof Piątek (64' 18. Jarosław Niezgoda)

Anglia: 1. Jordan Pickford - 2. Mason Holgate, 5. Calum Chambers, 23. Alfie Mawson, 3. Ben Chilwell - 15. John Swift, 8. James Ward-Prowse (73' 9. Tammy Abraham), 4. Nathaniel Chalobah (39' 19. Will Hughes), 10. Lewis Baker, 11. Nathan Redmond (46' 14. Jacob Murphy) - 7. Demarai Gray.

żółte kartki: Bednarek - Mawson

czerwona kartka: Jan Bednarek (82' Polska, za drugą żółtą)

sędziował: Harald Lechner (Austria)
widzów: 13 176

Tabela grupy A:

1. Anglia 7 5-1
2. Słowacja 6 6-3
3. Szwecja 2 2-5
4. Polska 1 3-7



Komentarze: (32)

eLka, 22.06.2017 23:41:40 - *.opera-mini.net

U21. Udało się zbudować grupę rekonstrukcyjną ekipy Janasa. Dla młodszego pokolenia, (które może nie pamiętać zachłystnięte Lewym itd) to cenna lekcja poglądowa jak Repa grała w piłkę kilkanaście lat temu. Gratulacje dla Dorny.

wawasasa, 22.06.2017 23:43:07 - *.static.ip.netia.com.pl

Ale nasze gwiazdeczki się pokazały! Brawo bo mogło być 0:10!
Więcej żelu na głowy chłopczyki!!!

do eLka, 23.06.2017 00:02:58 - *.elartnet.pl

nie Repa, tylko Repra

Jacek345, 23.06.2017 00:27:48 - *.dynamic.mm.pl

Stado gwiazdorow bez umiejetnosci dostalo nauczke. Druga nauczke dostalo jeszcze wieksze stado dzialaczy i pismakow pompujacych balonik

geo, 23.06.2017 01:56:02 - *.hsd1.mi.comcast.net

Dodam, ze Durna to najbardziej obiecujacy trener mlodego pokolenia.
Strach sie bac tych pozostalych.
NIE dla Niezgody i Monety w Legii.

bebs, 23.06.2017 02:21:39 - *.81

I bardzo dobrze to Niezgoda jusz jest w Legii!!!!

xyc, 23.06.2017 03:18:33 - *.chomiczowka.waw.pl

brać Wrąbela bramkarz na pryszlosc

grzesiek, 23.06.2017 06:53:42 - *.centertel.pl

Tak sobie mysle czy nasza reprezentacja seniorska nie zaszla by dalej na euro gdyby trenerem nie byl np leo benhaker. Kto wie... polska mysl szkoleniowa jest ...kiepska.

Taka prawda , 23.06.2017 07:06:04 - *.centertel.pl

Bednarek 6'5 mln euro

Zajac(L), 23.06.2017 07:24:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Najlepszy.i tak Kownacki..jak w plecy to zmiana albo konruzja symulowana..hehgwiazda kartofliska..

do bebs, 23.06.2017 07:28:08 - *.17-1.cable.virginm.net

"Jusz" ile ty masz lat? Czytaj wiecej ksiazek to nie bedziesz walil takich bykow idioto

Krzeszczu, 23.06.2017 07:55:52 - *.cust.bredband2.com

A tak duzo gadali ze beda walczyc o zloto.

Swiete slowa Bielika: "gramy tak jak trenujemy". Dorna, napewno przesympatyczny facet, pokazal polska mysl szkoleniowa.
A Hajto swietnie to podsumowal: "uczmy sie od najlepszych a nie myslmy ze juz wszystko wiemy".
Boisko wszysciutko brutalnke zweryfikowalo.

Cch, 23.06.2017 08:00:32 - *.dynamic.mm.pl

Wiem ze w tym meczu nikt z naszych nie zagral super meczu, ale nie liczyl bym na Niezgode w walce o LM... ps sytuacje na kadrze podsumowal Bielik i niestety mial rację.

Zurie , 23.06.2017 08:16:37 - *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Lewy też grał w kadrze słabo chociażby na Euro 2012, Ci zawodnicy nie są słabi ale nie ma drużyny, a piłka to gra zespołowa...

Wolfik, 23.06.2017 08:32:26 - *.dynamic.mm.pl

Jak pisałem wcześniej, Anglicy obnażyli brutalnie wartość tej reprezentacji. Ale ja się nie dziwię skoro występują w niej laleczkowaci gracze o posturach gimnazjalistów z wybujałym ego na temat własnej wartości.

Ile to milionów zachodnie kluby dają za niejakiego Bednarka robiącego te same błędy? Ile to wart jest Kownacki, który w całym turnieju nie oddał ani jednego strzału na bramkę rywali. Po co Legia miałaby kupować niejakiego Stępińskiego, który gra tak, jak grywał w Ruchu kilka lat wcześniej, czyli totalny piach. Z naszego Niezgody już niektórzy zrobili nowego Lewandowskiego tymczasem droga do poziomu "Lewego" jest tak długa, że nawet przysłowiowego światełka w tunelu nie widać, ba nie widać nawet tunelu (o ile w ogóle go kiedykolwiek zobaczy).

Tak, Koledzy. Ten turniej pokazał, dlaczego Legia nie chce kupować młodych graczy z polskiej ligi. I szczerze mówiąc, ja się nie dziwię. Ten turniej pokazał również w którym miejscu ta liga jest i dlaczego sprowadzenie do niej gracza poważnego graniczy z cudem.

Wolfik, 23.06.2017 09:10:34 - *.dynamic.mm.pl

@Zurie: Tak, ci zawodnicy nie są słabi. Brakuje im po prostu trochę techniki, zbyt wolno biegają i nie bardzo wiedzą co zrobić z piłka, ale słabi nie są.....

L-viz, 23.06.2017 09:41:24 - *.dynamic.chello.pl

@Wolfik coś w tym jest...

Piotr, 23.06.2017 09:46:35 - *.155.ipv4.supernova.orange.pl

Uważnie obserwowałem Niezgodę i przyznam szczerze, ze będzie to niewypał. Ale obym się mylił.

kibic., 23.06.2017 10:35:34 - *.centertel.pl

turniej nie wyszedl. ale trener nie widzi problemu przygotowal zespol wg niego dobrze. strach pomyslec ze to jest trener lansowany przez pzpn.
Bielik powiedzial co wiedzial i chloptasie na czele z kownasiem i "kapitanem" obrazeni. ale chlopaki pojada grac na powaznie i przede wszystkim potrenowac powaznie to zobacza jak to wyglada. takie "gwiazdy" naszej eklapy graja w sezonie 3 mecze z Legią i tyle. puchary to ogladają w TV bo cieżko nazwac graniem w pucharach 2 mecze i konczyc przygodę w pierwszej połowie lipca. niestety mamy pokłosie myślenia typowego ligowca. kluby też są winne bo wola sprzedac zawodnika za granicę niż do Legii nawet za mniejsze pieniądze. nie uważam że wszyscy zdolni młodzi i nie tylko z naszej eklapy powinno trafiac do nas ale czasami wręcz logika pokazuje ze taki ruchy byłby wskazany dla dobra samego zawodnika

Legionista, 23.06.2017 11:20:15 - *.226

W tym turnieju nie mieliśmy drużyny! Nie mieliśmy lidera obrony,pomocy i ataku! każdy chciał się pokazać i grał sam! Do Wolfik " naszego Niezgody już niektórzy zrobili nowego Lewandowskiego tymczasem droga do poziomu "Lewego" jest tak długa, że nawet przysłowiowego światełka w tunelu nie widać, ba nie widać nawet tunelu (o ile w ogóle go kiedykolwiek zobaczy)." Napastnik sam nie wygra! Lewy kiedyś w reprezentacji też nic nie pokazywał! W tym meczu Niezgoda nie miał z kim grać ale jednak wypracował kilka poważnych sytuacji (Był bardziej groźniejszy niż Kownacki i Piątek) np:podanie do stępińskiego który zmarnował Stępiński, Wywalczenie Rzutu Wolnego oraz raz sam za atakował (wyglądało to tak jak 11 kontra 1) Jednak Niezgoda na tą chwile nie jest na poziomie Lewego ponieważ jest młodszy i jest słabszy technicznie, lecz ma potencjał by być Lewym!

jo, 23.06.2017 12:24:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przynajmniej Niezgoda szybciej wróci ...

Gor, 23.06.2017 13:10:49 - *.dyn.optonline.net

Ale Kownacki to ogor zreszta i cała reszta,jedynie Linetty coś gra do pierwszego składu go brać!!!

Wolfik, 23.06.2017 13:11:15 - *.dynamic.mm.pl

@do Legionista. Ja życzę każdemu młodemu zawodnikowi jak najlepiej, naprawdę. Zwłaszcza naszemu zawodnikowi. I nie ja opowiadam w różnych TV jakimi to zawodnikami oni nie są. Potencjał ma każdy, kto gra. Kwestia podejścia i wyszkolenia. Na razie z tym licho u naszych młodych orłów (a Niezgoda niczym się na ich tle nie wyróżniał).

By zostać Lewandowskim należy najpierw pograć w naszej siermiężnej lidze i trafić do dobrego zachodniego klubu i tam grać a nie grzać ławę latami. Lewandowskiego ukształtowała Bundesliga, czy się to komuś podoba, czy nie. Ale najpierw trzeba tam pograć, a w tej chwili kandydatów z kadry U-21 nie widzę.

Krzeszczu, 23.06.2017 13:36:57 - *.cust.bredband2.com

@ Gor: Chyba nie zauwazeyles gdzie ten Linetty aktualnie gra? Myslisz ze zamienilby ten klub na Legie?

do krzeszczu, 23.06.2017 14:56:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

a gdzie on napisal zeby go brac do Legii?

Krzeszczu, 23.06.2017 15:12:17 - *.cust.bredband2.com

@ kolejnego anonima: to jeszcze raz przeczytaj uwaznie.
Albo, ulatwie ci to bo moze masz trudnosci z czytaniem "do pierwszego składu go brać!!!"

s, 23.06.2017 17:06:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl

krzeszczu jestes MISZCZEM

Legionista do Wolfik, 23.06.2017 22:37:31 - *.226

I część.
Z tym się zgodzę bo np: kapustka poszedł i grzeje ławe. Powiem tak trudno było ocenić gre napastnika ponieważ Napastnik nie jest od tego by wypracowywać szanse, ale wykorzystywać - Oczywiście są też różne pomysły na napastnika, ale większości to ma tylko wykorzystywać szanse. Niezgoda jednak czasem pokazywał że chce grać (oczywiście czasem nie wychodziło, ale więcej pokazał niż Piątek np: podanie do stępińskiego, Został faulowany dzięki temu mieliśmy rzut wolny i tzw. samotny rajd który szybko został przerwany, ale to było wiadome bo żaden z naszych nie pomógł mu w ataku itp) Oczywiście to mało jak na piłkarza Legii, ale Lewy też miał problemy w Reprezentacji i też musiał walczyć. Jednak jestem przekonany że Niezgoda w naszej Legii będzie drugim napastnikiem i czasem będzie wchodził do gry, a wtedy zobaczymy czy poradzi sobie.

Legionista do Wolfik, 23.06.2017 22:48:17 - *.226

II część
Ogólnie to mieliśmy słabą kadre jak i trenera który nie ma pomysłu na gre. Naszym problemem jest: Nie mamy trenerów którzy potrafią szkolić młodzież i nie dajemy szanse młodym, a nasza Młodzież nie wypada słabo (Nie licząc tego turnieju) Np:Młodzieżowa Liga mistrzów w którym zdobyliśmy 5 pkt i jest to sukces po w porównaniu do Sportingu, Borussii i Realu to jednak jesteśmy bardzo daleko..

Wolfik, 23.06.2017 23:29:37 - *.dynamic.mm.pl

@Legionista: I takie rozumowanie ma sens. Dla Niezgody gra w takim klubie jak Legia, to powinien być skok jakościowy, pod warunkiem, że będzie grywał (będzie zawodnikiem 2-go wyboru, jak trafnie to określiłeś) nawet po 20-30 minut. Nie wierzę jednak, by na ta chwilę stać go na grę w roli podstawowego napastnika, bo chcąc dostać się ponownie do grupowej LM musimy mieć gracza, który zagwarantuje minimum 10-12 bramek na jesieni. Kontuzjowany Rado nie da rady już dalej ciągnąc tego wózka.

jnq, 24.06.2017 10:26:20 - *.dynamic.chello.pl

s, 23.06.2017 17:06:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Nie, jest no lifem internetowym ;)

Legionista do Wolfik, 24.06.2017 11:23:48 - *.226

Myślę że Chukwu odpali i pokaże swoją gre. A niezgoda będzie zastępował go. Rado jest jednak nie napastnikiem tylko ofensywnym pomocnikiem lub Skrzydłowy i się już nie nauczy grania jako napastnik. Osobiście oczekuje żeby Rado od wiosny wchodził na końcówke 30-20 min przed końcem choć może też wchodzić w podstawowym składzie ponieważ jest "Bardzo Dobrym" Piłkarzem na Ekstraklase. W Ekstraklasie to Rado pewnie mógłby mieć 40 lat i jeszcze by omijał wszystkich.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.