Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 9 czerwca 2017 r. godz. 09:16

1,2 mln widzów obejrzało mecz Legia - Lechia

Fumen, źródło: Wirtualnemedia.pl

Mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Lechią Gdańsk był transmitowany w TVP2 oraz Canal+. Spotkanie obu drużyn obejrzało łącznie 1,2 mln widzów, z czego 1,12 mln przypadło na telewizyjną "Dwójkę", zaś pozostałe 88 tys. wybrało C+.

W przekroju całego sezonu, biorąc pod uwagę stację kodowaną, najchętniej oglądanymi pojedynkami były starcia Legii z Lechem. 9 kwietnia 346 tys. widzów obejrzało mecz obu ekip w Poznaniu, zaś 17 maja rywalizacja przy Łazienkowskiej przyciągnęła 335 tys. kibiców przed telewizory.

Pełen raport oglądalności meczów Ekstraklasy w telewizji znajdziecie tutaj.



Komentarze: (26)

L, 09.06.2017 09:22:49 - *.241.threembb.co.uk

I pewnie 90% Polaków trzymało kciuki w ostatnich minutach meczu za Jaga . Ale boli ich ze mamy Mistrza !!!! I ma bolec. Dziękuje . Legia Mistrz !!!!

Rysiekzklanu, 09.06.2017 09:34:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

90% Polaków spało juz dawno bo mecz był nudniejszy niż 4 liga szkocka :)

masa, 09.06.2017 09:37:41 - *.210

I te 1,2 mln musiało oglądać ten żenujący spektakl grania na remis przez obie strony..... wstyd za podejście do tego meczu

Piotr, 09.06.2017 10:10:48 - *.185.ipv4.supernova.orange.pl

Nie ma się co oszukiwać, liga Polska jest na żenująco niskim poziomie.
Gdyby Legia w większości spotkań grała tak jak w zremisowanym meczu z Realem, czy wygranym meczu ze Sportingiem i biorąc pod uwagę budżet, to powinna wygrywać naszą ligę na 5,6 kolejek przed końcem sezonu.

$, 09.06.2017 10:12:12 - *.internetdsl.tpnet.pl

więcej ludzi oglądało tą żenadę na ogólnodostępnym kanale TVP2 bo canal+ ma tak zaporowe ceny że niewielu ludzi stać na wykupienie c+. Jestem pewien że zarabiali by więcej jakby mieli normalne ceny

tomasz problem, 09.06.2017 10:14:47 - *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Poziom ,poziomem ale niszowa stacja jesli chodzi o oglądalność wygrywa przetargi na mecze .Gdzie TVP2 ma taka oglądalność ,jakies to troche niezrozumiale .Przecież posikali by się ze szczęścia ci z canal plus ,by miec taka widownie na ten mecz .A podobno im większa oglądalność tym większe pieniadze .Nie rozumiem tego .

marian, 09.06.2017 10:21:19 - *.dynamic.chello.pl

a mecz vicemistrzów ile oglądało?:)

Juri, 09.06.2017 10:26:06 - *.centertel.pl

Legia ma fan cluby w całej Polsce.
Legia King

Do masa, 09.06.2017 10:36:44 - *.play-internet.pl

To były szachy, w przypadku tego meczu najważniejszy był efekt końcowy tj Mistrz

Wirion, 09.06.2017 10:38:04 - *.play-internet.pl

Czemu ludzie zmieniali canal + na tvp 2 ?? Bo nieda sie sluchac wielkiego znawce i komentatora Pana Grzesia M. ktory ZAWSZE jest antyLegijny kompleksy z gornika mu zostaly do dzis...

Jarek, 09.06.2017 11:09:33 - *.36.static.kolnet.eu

Trzymało kciuki za Jagę. Bo tylko ostatnie minuty meczu były grane o zwycięstwo...wcześniej nikt nie spieszył się aby wygrać i zrobić "krzywdę" rywalowi.
No cóż takie już polski sport. Układy, układziki.
Mimo sympatii żałuję, że nie utarli "trójcy" nosa w 90+ minucie. Byłaby nauczka na przyszłość.

lw73, 09.06.2017 11:32:21 - *.dynamic.chello.pl

Grali tak by sobie krzywdy nie zrobić i zagwarantować Lechii start w pucharach (prawie połowa Lechii to Legia), ale niestety Lech wykopał Gdańszczan z Europy. Szkoda bo na pewno lepiej wypadłaby Lechia niż zapewne wyprzedana Jagiellonia

Wojtek, 09.06.2017 11:50:38 - *.static.ip.netia.com.pl

A ktoś wie ile multilige oglądało?

kosmita, 09.06.2017 12:02:18 - *.wasko.pl

heh smieszne te dane. Nie wiem czy wiece wszystkie te liczby na podstawie tego co ogląda tylko 2000 tys. osób..

odium@masa, 09.06.2017 12:15:13 - *.play-internet.pl

Psioczysz jak stara przekupka pod bazarem .
Było samemu trenować od małego zamiast skakać po trzepaku, wbiec na boisko i ustrzelić 3 bramki.
Mecz był gówniany i co z tego by było jakby był piękny a zakończony wpierdzielem.
Nie pozdrawiam.

do masa, 09.06.2017 12:20:54 - *.dynamic.chello.pl

Duma ze zdobycia Mistrza Polski!

masa, 09.06.2017 12:55:46 - *.210

Do hejterów :) Mecz był padaką nie tylko sam w sobie, ale pokazywał amatrorszczyznę naszego podejscia do gry. Gdyby taki sam mecz toczył się w poważnych ligach, tam każdy grałby o zwycięstwo a nie - de facto - oddawał zdecydowanie o tytule wynikowi innego meczu - co o mały włos się nie spełniło. Klasowa drużyna tak nie podchodzi do tematu a chce sama rozstrzygnąć... Wyobrażacie sobie, że taka FCB, Bayern, czy Chelsea grając w takich samych warunkach - umawia sięz przeciwnikiem na remis?? to było oczywiste z obu stron. W drugiej połowie mogli usiąść na dupach i czekać do ostatniego gwizdka zamiast udawać, że im się chce (jedni i drudzy). Bez napinki. To tylko sport.

masa, 09.06.2017 12:57:55 - *.210

aha. I jeszcze to, że kibice gremialnie wybrali "2" jest conajmniej dwuznaczne :)

DLegia, 09.06.2017 13:05:31 - *.66

Trochę ściemy w tych wynikach. C+. Mecz mozna było oglądać bezpośrednio ale także na multilidze. W Warszawie pod koniec meczu była burza i nie było sygnału dlatego wiele osób przełączyło sie na TVP.

Groch, 09.06.2017 13:12:59 - *.play-internet.pl

Jak dla was 45zł miesięcznie za canal+ jest za dużo , to współczuję

Pl, 09.06.2017 13:44:10 - *.centertel.pl

To nie była dobra promocja ektraklasy.

mmmm, 09.06.2017 13:49:14 - *.rochester.res.rr.com

a ile ogladalo na weeb.tv lub innych streamach ? ;)

Touuri, 09.06.2017 15:25:12 - *.centertel.pl

To super? 5 mln oglada m jak milosc, wiec zaden to powod do chwaly niestety

Dyplomata, 09.06.2017 16:11:44 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Canal plus nawet nie próbuje dotrzeć do internautów ofertą dedykowaną dla nich, choć mają platforme go. Dodatkowo canal plus zaczyna się od pakietów za 80 dych, a przecież dużo ludzi nawet nie kupuje tv.

..., 09.06.2017 17:02:02 - *.61.tvksmp.pl

I prawdopodobnie te 1,2 mln prędko nie włączy tego cyrku zwanego hehe ekstraklasą,gdzie dwie ''walczące'' o mistrzostwo''drużyny''urządzają sparing na remis,w dodatku sparing w najnędzniejszym wydaniu.STOP football...

rob bandit, 09.06.2017 21:25:21 - *.satfilm.com.pl

i to jest jakaś skala porównawcza...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.